fbpx
Avicii žil život naplno

Avicii žil život naplno

Ač jsem tvorbu tohoto DJ znala jen okrajově, jeho smrt mě zasáhla. A to nejen proto, že mu bylo pouhých 28 let ( to by mi toho času už moc nezbývalo…). Mohla za to souhra náhod, která mě k němu přivedla.

The Nights

Jak už jsem zmínila, znala jsem jen pár jeho písniček. V pátek odpoledne jsem se ale dostala k počítači ve chvíli, kdy hrála jeho píseň The Nights

Musela jsem se zastavit v práci a jen pozorovat celý jeho klip – už dlouho mě něco tak silně „nevtáhlo do děje“. Jen jsem stála a zírala na toho týpka, jak si sakra umí užívat života (i když to byl herec a ne Avicii osobně). V klipu se věnuje nejrůznějším sportům a „dává si“ nejrůznější adrenalinové kousky. Byla jsem fascinovaná a začala jsem svůj život srovnávat: užívám si taky takhle svého života?! (Jasně, nemám na mysli hned skákat bungee jumping nebo jezdit na střeše auta…)

V písni zněly silná slova:  …jednoho dne tento svět opustíš – tak žij život, který si budeš pamatovat!“Večer, když jsem byla s přáteli na večeři, jeden z nich mimoděk vytáhl mobil a řekl: „Avicii zemřel.“ Vytřeštila jsem oči, to jako zrovna v den, kdy ke mne tak silně promluvilo jeho poselství – žít, život, který si chceš zapamatovat?!

Avicii

Nedalo mi to a začala jsem více po jeho životě pátrat. A nejvíce ve mne utkvělo toto: i když se jednalo o třetího nejlépe placeného DJ planety, nebyl úplně tak šťastný. Svěřil se, že od svých 18 vystupoval a jel na 100% a časem mu došlo, že jde vlastně sám proti sobě, protože je povahou spíše introvert. Navíc „užívat si naplno“ pro něj znamenalo také velké množství alkoholu, vlivem čehož měl nemocnou slinivku a podstoupil také operaci žlučníku a slepého střeva.

Actions speak louder than words. Show me, don’t tell me. ( Činy jsou hlasitější než slova. Ukaž – nemluv.)

Každý sám si z tohoto příběhu může něco odnést – pro mne je to toto poselství: žít naplno, nutně neznamená dopřávat si všeho ve velkém množství. Žít naplno může znamenat i žít střídmě, odpočívat a hlavně poslouchat sebe, co je a co není pro mě tím nejlepším, i když ostatní mohou mít jinou představu a odlišný názor!

Ale protože máme každý svobodnou vůli zakončím tento článek slovy, kterými samotný klip vlastně začíná: „Když mi bylo 16, můj táta mi řekl, se svým životem si můžeš dělat cokoli…“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *