fbpx
Mé Boho království

Mé Boho království

Vysnít si svůj byt, tak o tom jsem psala v minulém článku: Nejtajnější přání o mém bytě. Na svém vlastním příkladě jsem chtěla ukázat, že skutečně všechno, co si přejeme je možné a uskutečnitelné! Nyní, po čtyřech měsících bydlení, je na čase vám ho ukázat.

Začněme postupně, neboť skoro každá jeho část by mohla vyprávět svůj vlastní příběh:

Postel

Před několika měsíci, to když ještě žádný nový byt nebyl a já ani netušila, že se budu stěhovat, jsem během jízdy tramvají přemýšlela. Napadlo mě totiž, že by se mi moc líbilo mít postel z palet. Že je to skutečně něco, co mě velmi láká! Byl to jen mžik, rychlá myšlenka, která vám jen prolítne hlavou a je zase fuč. V ten stejný den jsem šla pro něco do skladu ke kolegovi. Když jsem vstoupila, zůstala jsem stát jako opařená, protože tam bylo – co jiného než – několik velkých palet. Když jsem se ho zeptala, k čemu tyto palety má, tak odpověděl, že si z nich bude vyrábět postel. Než jsem stihla jakkoli zareagovat, dodal: “A jsou tam palety ještě na jednu postel…”

Květina

S touhle kráskou jsme se potkaly u popelnic (někdo ji tam nechal, a to zrovna v den kdy bylo neuvěřitelné horko). Ten den jsem byla velmi rozmrzelá, protože se rozhodovalo něco podstatného ohledně mého nastávajícího bytu. Bála jsem se, jak to celé dopadne. Když jsem ji uviděla, věděla jsem, že všechno dopadne dobře, protože proč by mi jinak přišla do cesty? Velké květiny jsem si přeci přála do nového bytu!
Je nádherná, je moje a zcela jasně tady zapadá. Navíc jsem se dozvěděla, že je skvělá na čištění elektrosmogu. Myslím že se jí u mě líbí, objevila jsem u ní několik rozkošných malých miminek. 🙂

Terasa

“Víte, že v Praze není moc bytů garsonek, které by měly takhle velkou terasu?
Víte, že máte opravdu velké štěstí?”

Ptal se mě během podpisu smlouvy makléř. Odpověděla jsem, že jsem si svého štěstí vědomá a konečně jsem byla schopna si toto štěstí také naplno dovolit – že i já si takovou krásu skutečně zasloužím!
Ještě jsem ani v bytě neměla postel a na mé terase už stála houpačka a pohodlné posezení. Priority byly jasně dané. Začalo léto a tak proč čekat s pořizování tohoto nábytku “až si na to našetřím” – ne, teď byl ten pravý čas.
Kromě možnosti houpat se při západu slunce a pozorovat přitom Vyšehrad, toho má terasa skýtá daleko více. Dá se na ní krásně cvičit jóga, užívat si společnost svých přátel (a vejde se jich tu skutečně mnoho) nebo také tančit! Například brazilské forró 🙂

A pro doplnění ještě koláž od fotografky Anny Dumon:


A lenoška na závěr:

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *