fbpx
Co tvořím?

Co tvořím?

Tvořím si svůj svět 🙂
Miluji smysluplné tvoření –
baví mě dělat to, v čem vidím hlubší smysl a přesah.

Píšu

Nejvíce ze všeho mě baví psát – vyjadřovat sebe skrze písmenka a ťukat do klávesnice. A i když se mi mé první knižní veledílo v patnácti z počítače vymazalo, nevzdala jsem to, a píšu dál! Ať už blogově nebo knižně. 🙂 Na těchto stránkách si můžete přečíst mé Vyprávění z Brazílie a také zážitky z mých let, kdy jsem bydlela v maringotce (můžete se těšit už brzy!).

Maluju a miluju (a taky tvořím)

Po gymplu jsem se dostala na „pajdák“ a měla ze mě být „úča na výtvarku„. Nebudu to svádět na osud – já jsem tomu chtěla jinak a školu nedodělala. Avšak tvořím a maluju dál! Skrze projekt Boho žena tvořím obrazy a mou hlavní inspirací je příroda. Nejvíce inspirace jsem načerpala na svých cestách po Brazílii a při toulkách a žití v přírodě české. Troufám si říct, že tyto inspirace jsou z mých obrazů cítit. Příroda je totiž v mých očích tou největší inspirátorkou a tvořitelkou. Svým obrazům dávám jistý přesah a to, co jsem z přírody načerpala, vracím zase zpět: třetina z každého obrazu (ať už kopie či originálu) putuje na podporu konkrétního projektu, jež se věnuje aktivní pomoci přírodě. Dávám přednost menším projektům, za kterými jsou vidět konkrétní lidé, ale i činy.

Archetypy Bohyně a rituály

My ženy se můžeme inspirovat lecčím – například archetypy Bohyně, jak tomu bylo ostatně již od nepaměti. Ale protože žijeme ve 21.století, minulostí se pouze inspiruji a vše přetvářím do modernější podoby a hlavně potřeb dnešních žen. Což ostatně dokazují i tyto mé stránky… 🙂
Přečti si:

Rituály jsou takové drobné každodenní či větší občasné momenty, chvíle či mezníky, které náš život proměňují v magický. 🙂 Přechodové rituály tady dříve byly a my jsme je z našich životů vyřadili jako cosi nepotřebného. Jako něco, co se pojí pouze s primitivními zvyky domorodých kmenů. Ale tak to není…

Rituál menarché a téma menstruace


Jedním z důležitých přechodových rituálů je rituál menarché (první menstruace). To, jaký máme vztah k menstruaci jako takové, může ovlivňovat její průběh, ale také vnímání našeho těla (a vztah k němu) a potažmo naší sexualitu. Můžeme tento svůj osobní vztah proměnit a vybrat si, jestli chceme čas menstruace „přežít“ či prožít v pohodě. Pokud bychom totiž sečetly všechny dny menstruace dohromady, vyjde nám velké číslo: šest let. Záleží tedy na nás, jestli chceme šest let v našem životě „přežívat či prožívat“.

Proto pořádám víkendové akce pro ženy, kde můžeme společně pohled a vztah na menstruaci (z)měnit. Pracujeme zde například také s ženskou rodovou linií a dotýkáme se i témat těla či sexuality.
A protože je toto téma skutečně obsáhlé, věnuji mu samostatné stránky:

Rituálmenarché.cz

Rovněž pracuji pro Kalíšek.cz, který se věnuje osvětě ohledně „jiných“ menstruačních pomůcek. Tento blog také ženám ukazuje možnosti, jak prožívat svou menstruaci jinak a pohodověji. A najdete zde také články věnující se ženskému tělu a sexualitě.

Píši pro různé internetové portály a jako „odbornice na menstruaci“ přispívám do rozhovorů a článků v časopisech. Napsala jsem také knihu Ženství jako dar, aneb menstruace 21. století (která vyjde v květnu 2019).