fbpx
Úvod

Úvod

Projekt Boho žena

Projekt Boho žena vede (nejen) ženy k uvědomění, že my sami jsme tvůrci svého života. Uvnitř sebe máme tvořivý potenciál, skrze který si můžeme sTVOŘIT svůj svět a naplňovat své sny a přání.

Skrze projekt Boho žena tvořím obrazy a mou hlavní inspirací je příroda. Nejvíce inspirace jsem načerpala na svých cestách po Brazílii a při toulkách a žití v přírodě české. Troufám si říct, že tyto inspirace jsou z mých obrazů cítit. Příroda je totiž v mých očích tou největší inspirátorkou a tvořitelkou. Svým obrazům dávám jistý přesah a to, co jsem z přírody načerpala, vracím zase zpět: třetina z každého obrazu (ať už kopie či originálu) putuje na podporu konkrétního projektu, jež se věnuje aktivní pomoci přírodě. Dávám přednost menším projektům, za kterými jsou vidět konkrétní lidé, ale i činy.

„Boho žena je žena stojící pevně nohama na zemi a s hlavou v říši, kde se plní všechny sny a tužby, a kde se dějí zázraky.“

Kdo je pro mě Boho žena?

V Boho ženě se ukrývá bohém i bohyně a propojuje v sobě také boho styl. Boho styl je většinou o oblečení, doplňcích a interiéru – a i tyto prvky na mých stránkách naleznete, avšak rozhodla jsem se boho stylu vdechnout hlubší význam a přesah, právě skrze propojení s přírodou a bohyní. V mém pojetí tedy vzniká určitá koncepce “české boho”. 🙂

 • Boho žena je pro mne ženou, která je ráda ženská a vyzařuje svou ženskost nejen skrze své oblečení.
 • Boho žena na sobě nemusí mít vždy sukni či šaty, aby jako bohyně byla vnímána – může mít kalhoty a být velmi, velmi ženská. Je to o ni a v prvé řadě o tom, co vychází z jejího nitra a co ona sama vyzařuje.
 • Boho styl pro mě znamená větší sounáležitost a uvědomění si toho, že jsme součástí přírody, i když zrovna žijeme ve městě.

Bohyně?

Za tu největší Bohyni považuji přírodu, avšak kousek božské energie se nachází uvnitř každého člověka a projevuje se jiným a jedinečným způsobem. Mnoho žen se domnívá, že bohyní musí být nutně žena, která stojí na piedestalu a druzí ji pro něco speciálního obdivují. Ovšem toto pojetí pro mne bohyni neoznačuje.

Pokud vnímáme, že uvnitř člověka je určitá božská jiskra, pak je přirozené, že ženy uvnitř sebe mají jiskru ženského božského aspektu. Tedy má ji každá žena a každá žena je proto v mých očích bohyní.


„Moderní bohyně je úplně obyčejná žena, která je svou jedinečností a autentičností v podstatě neobyčejná…“

V jednom rozhovoru Gabriela Tuatti (dříve Gabriela Vágnerová) řekla: „Chybí mi na ulici potkávat bohyně. Všechny ženy mezi sebou soupeří a je málo spokojených se sebou samými…“
Když jsem si tuto větu přečetla, začala jsem uvažovat:

Jak by vypadala naše společnost, kdyby na ulici bylo “bohyní” více?
Co by se změnilo?
Jak by vlastně taková bohyně měla vypadat?
A v čem spočívá ono „bohyňovství“ v ženě?

Na jednotlivé otázky nejsou správné odpovědi, ty následující jsou pouze mou interpretací a představou. Mohou se vám líbit a můžete se jimi inspirovat nebo naopak se vám líbit nebudou a vás to může podnítit k vytvoření si vlastních a vhodnějších definic.

                                                 „Žena bohyně štětcem maluje a tvoří svůj vlastní život.“

 • Cesta každé ženy k sobě samé, k projevení své vnitřní bohyně, vede jinými směry či způsoby.
 • Být bohyní neznamená začít být jiná než jsem.
 • Naopak, žena bohyně vyzařuje tak silně, právě tím, že vyjadřuje sama sebe – je sama sebou.
  Je sebevědomá, tedy vědomá si sama sebe.
 • Ví, kdo je, co je její podstatou a jaké originální dary přináší a skrze ni proudí.
 • Zná samu sebe, ví o svých silných stránkách a netrestá se za ty slabé.
 • Je to žena, která se druhými inspiruje, avšak slepě nenásleduje žádných vzorů či si nikoho nestaví na pomyslný piedestal.
 • Tato žena naslouchá svému vnitřnímu hlasu, své intuici a svému vlastnímu tělu, které ji může šeptat, co zrovna pro ni je tím správným a co potřebuje.
 • Užívá si samu sebe, vyživuje své tělo, dopřává si dostatek pohybu, avšak také relaxace.
 • Umí si stát za svým, ale také ulehnout na gauč a nedělat vůbec nic.
 • Má ráda sebe, svůj život a uvědomuje si, že štěstí a šťastný život není něco, co ji samo od sebe spadne do klína.
 • Není dokonalou – občas nezvládá vůbec nic a hroutí se, avšak veškerý pocit bezmoci a diskomfortu může pominout stejně rychle, jako se objevil.
 • Často se směje, ale také pláče. Někdy je to smích nespoutaný a plný radosti a někdy smích z vyčerpání a zoufalství. Někdy jsou to slzy štěstí a někdy slzy odplavující bolest.
 • Je vnitřně bohatá a žije v pravé hojnosti: obklopená přáteli, smíchem a bohatá na zážitky.
 • Uvědomuje si a oceňuje přírodu, protože ta nám ve své hojnosti dává úplně všechno co má.
 • Žije v souladu s přírodou a jejími cykly a rovněž ctí své vlastní rytmy a cykly.

„Tak, jako ctí a váží si sebe sama, si váží také mužů a vidí v nich jejich vlastní jiskry božství.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *