fbpx
Yoga life, happy life – má večerní lekce

Yoga life, happy life – má večerní lekce

Ve čtvrtek jsem se poprvé zúčastnila komorní skupinky taneční jógy pod vedením Judity Berkové. když se známe nějaký ten čas, na józe jsem u ní byla poprvé. Avšak rozhodně ne naposledy… 🙂


Judita Berková a její nádherný projekt Yoga Life, Happy Life.


Happy yoga

Chvilku jsem nyní přemýšlela, jak by se Juditina praxe jógy dala nazvat a jednoznačně vyplynulo: happy yoga. Radost, to je to slovo, které pro mě primárně Juditu vystihuje. Kdy jindy se radovat než teď? To je moudro, které ve mně od chvíle, co jsme spolu točily rozhovor, zní stále dokola. Zazní vždy, když mám tendenci radovat se až pak, až když něco dokončím. Tedy ještě jednou, kdy jindy se radovat než teď?

Rozhovor s Juditou Berkovou o jejich předcích, cvičení na podpatcích nebo radosti v józe 🙂

A takto to je i během lekce. Když jsem cvičila, mé tělo si říkalo: „Ano, takhle ano“ nebo „Konečně!“ Konečně někdo vytvořil jógu, která mi vyhovuje. Judita nás neopravovala v tom, jak jednotlivé asány (jógové pozice) cvičíme, ale podporovala nás v tom, abychom vyjadřovaly sebe skrze každou jednotlivou pozici. Proto každá pozice v podání jednotlivé ženy vypadá jinak – tak, jako jsme každá z nás jiná, dodala Judita. Podporovala nás v tom, abychom šly do hloubky, abychom nechaly vyjádřit tělo: jdi do toho tak, jak se chceš vyjadřovat ve svém životě. A tak jsem si uvědomila, že chci dodávat do každé zacvičené pozice více radosti, protože tu chci i více prožívat ve svém životě.

I když s přestávkami cvičím jógu již deset let, tohle bylo jiné. Byla to jóga, která je stvořená pro hluboké vyjádření duše ženy. Byl v tom tanec a byla v tom hlavně radost – nikoli zaťatost, která je často v klasických hodinách jógy přítomna, jak se každý snaží zacvičit jednotlivou pozici „správně“.

Cítila jsem mnoho zatuhlinek ve svém těle, tím, že převážnou část dne v práci sedím. Judita nás vedla k tomu tyto zamrzlinky zdravit a zvědomovat namísto toho, abychom se jich měli tendenci zbavovat. Na této lekci jsem si uvědomila i důležitý poznatek k tématu plnění přání. Nestačí mít pouze správně formulovaný záměr, ale je rovněž důležité zprůchodňovat tělo. Protože pokud máme ve svém těle zatuhlinky, nemůže tudy proudit energie, kterou potřebujeme k tomu, aby „proudila směrem k vyplnění našich snů“. Zprůchodňujme tedy naše tělo proto, aby energie a tedy naše přání mohly proudit. A nejen to!
Aby skrze nás mohla proudit také radost!
No a k tomu je Yoga life, happy life jako stvořená!!!

Více se o Juditě a akcích dozvědět na jejích stránkách www.yogalifehappylife.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *