VEČERY

PRO BOHO ŽENY

Oslavy svátků podle Kola roku, tvoření & sdílení.

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij jej v rytmu 8 svátků kola roku!

Podpůrné ženské kruhy plné inspirace, tvoření a sezónních rituálů.
Dopřej si malé komorní setkání a nalaď se na témata a kvality, které jsou danému období vlastní. Během roku se setkáme celkem osmkrát!
Přijď a zažij společné ženské „čarování“. 🙂

PROČ BOHO VEČERY
A O ČEM JSOU ?

Dříve se ženy pravidelně setkávaly nad rukodělnými činnostmi, u kterých si zároveň povídaly. Setkávaly se také u nejrůznějších speciálních příležitostí a oslav. I dnes jsou pro nás taková setkání a večery velmi obohacující!

Proto jsem vytvořila Boho večery, které v sobě spojují vše, co my ženy máme rády: tvoření, povídání a trochu toho čarování. 🙂

Každé období v sobě totiž nese jinou esenci a kvalitu, může nás jinak podpořit a dát nám jiný magický zážitek a prožitek. A je na nás, abychom do toho šli naplno a dali našemu životu jiný nádech.

Podívej se na video:

Nehodí se ti termín nebo nejsi z Prahy? Podívej se na rozšířenou online verzi Boho večerů.

Když plyneme v rytmu kola roku, který je přírodě vlastní,
ucítíme obrovskou vlnu podpory od toho, co je větší,
než jsme my a co nás přesahuje.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

  • Podpůrný ženský kruh.
  • Povídání o tradicích a zvycích daného období.
  • Společný rituál a oslava pojící se k danému svátku.
  • Praktické cvičení k danému období: vizualizace nebo meditace.
  • Inspirace, jak prožít celé období.
  • Tématické tvoření.
  • Příjemně strávený čas.

KOLO ROKU,
tak trochu jiné vnímání času...

Kolo roku rozděluje rok na jiná období, než jsme běžně zvyklí. V tomto pojetí má osm období, nikoli dvanáct. Koncept vychází ze starších tradic, kdy se kola roku objevovala napříč různými kulturami.

Ke každému jednotlivému období se pojí také důležitý svátek, vycházející z postavení slunce či důležité proměny v přírodě.

Příroda se proměňuje v cyklech: po zimě se rodí něco nového, postupně to roste, kvete a dozrává, aby to postupně zase zaniklo a navrátilo se zemi, a tak stále dokola.

ZKUŠENOSTI
žen s Boho večery:

"Konečně jsem měla možnost být součástí jednoho z Verčiných Boho večerů. Jsem naprosto nadšená. Skvělá atmosféra a prostředí, příjemné občerstvení, dobře promyšlený program večera. Verča je tvořivá, má spoustu znalostí, výborně komunikuje s lidmi, přináší s sebou dobrou energii a přesně ví, co člověk v daném období potřebuje. Odcházela jsem veselá a uklidněná. Těším se někdy zase na viděnou. Vřele doporučuji! 🙂😍"
Barbora
Včerejší rituální večer jsem si moc užila, byla jsem tedy hrozně unavená, ale dnes je mi krásně po těle. Cítím větší spokojenost a klid. Byl to pro mě krásný večer, ve kterém jsem objevila věci, které jsem netušila a přítomnost všech žen byla inspirativní. Moc se těším na další setkání.
Katka H.
"Ahoj Veroniko, chci poděkovat za včerejší večer, moc se mi to líbilo a hodně mě to zklidnilo 🙂 Budu se těšit na další večer a přeji krásný víkend :-)"
Anka
"Ahoj Veru, díky moc za krásný včerejší Boho večer, moc jsem si to užila! Neřekla jsem to včera, protože nemám ráda, když těhotný mají pocit, že jejich těhotenství všechny zajímá a nemluví o ničem jiným 😀 ale velmi mě dojalo to tvoje požehnání miminku. Uvědomila jsem si, že pořád všichni řeší(me) praktický věci - co to bude, je všechno v pořádku, už máte postýlku... ale takové krásné přání ještě od nikoho nedostalo."
Eva

JEDNOTLIVÉ BOHO VEČERY

Na každý Boho večer se přihlašuje zvlášť.
Cena:
450 Kč.
Místo setkání:
Praha (upřesněno po přihlášení).
Čas setkání:
vždy 18:30-21:30.
Komorní skupina

Příroda uléhá k zimnímu spánku a za okny se čím dál dříve rozlévá tma. A tak není divu, že právě v tomto období vyplouvají „tmavší témata“ víc na povrch a ukazují se temnější zákoutí naší duše. S dřívější tmou se také objevuje více psychických potíží a doléhají na nás různé strachy. Většinou se těmto tématům vyhýbáme, nechceme se dívat na to nepříjemné a naše třinácté komnaty necháváme pevně uzamčené. Ale tím, že negativnímu nedáváme pozornost, z našeho života nevymizí. Ukážu ti, že psychické potíže můžeš překonat a vykvést jako leknín, který také vyrůstá z bahna. Když svůj strach a potíže přijmeš, můžeš je přetransformovat a také vyřešit. Otevřou se ti pomyslné dveře nepoznaného. Ne nadarmo se říká, že kde končí strach, začíná život... Společně si v tento večer také dopřejeme rituál uctění našich předků, meditaci s archetypy temných bohyní a vyrábět budeme Skeleton listy.
NAPLNĚNO
Období Vánoc je obdobím, kdy jdeme nejvíce proti přirozenému toku a naladění přírody. Zatímco v přírodě vše odpočívá, je v klidu, my prožíváme největší stresy a shon. Uzávěrky, pracovní večírky, přípravy na Vánoce a shánění dárků pro celou rodinu... Přitom je to tak nádherný čas, kdy se můžeme dotknout ticha v nás. A je to tak důležité! Předchozí období tě zvalo k tomu, abys odhodila tmavé nánosy a zátěže, a období kolem Imbolcu tě pozve, aby ses stala aktivní tvůrkyní svého života. Ale v čase mezi tím je důležité zastavit a zamyslet se nad tím, co vlastně chci v dalším období tvořit. To zjistíš, pouze pokud víš, kdo jsi. Proto se společně budeme věnovat tématu autentičnosti. Za pomocí řízené meditace se spojíme s tím nejtišším místem v tobě. Dozvíš se také o hlubší podstatě Vánoc a o věštbách během magických vánočních nocí. Vytvoříme malované či pletené peříčka.
450 Kč
V předchozí večer jsme se zabývaly autenticitou, dopřály jsme si vnitřní spočinutí a staly se z nás pomyslně řečeno nepopsané listy papíru, abychom v tento večer na to mohly navázat. Tento list zaplníme. Budeme se věnovat tématu aktivní tvůrkyně vlastního života. Vědomá tvořivost, představivost a práce s myšlenkami. Myšlenky jsou naše semínka, která budeme sázet, aby mohla vyrůst jako naše splněná přání. Než se ale semínka na jaře fyzicky zasadí, je potřeba je nejprve zasadit v rovině mentální. Esence mladinké Bohyně dívky nás podpoří v tématu žití života podle svých představ. Neboť ona pevně věří, že žádný sen není moc velký, aby se nemohl splnit. Dopřejeme si společný rituál, který nás podpoří v našich záměrech. Ukážeme si základy pro oplétání macramé sklenice, do které můžeme poté vložit svíci nových začátků.
450 Kč
Jarní paprsky, které pomalu začínají přírodu probouzet k životu, probouzejí po zimním spánku také nás. Nechej se tímto ohněm prostoupit a zažehni v sobě novou energii! Zeptej se sama sebe, pro co chceš vlastně hořet. V tom tě podpoří nejen praktická cvičení, ale také speciální jarní rituál. Víš kde je hlavní místo tvořivosti a kreativity? V ženském lůně. Není divu, vždyť právě tam se tvoří to nejúžasnější dílo, nový život. Proto se budeme tématu zdravého lůna více věnovat. Podíváme se také na hlubší podstatu Velikonoc a období jarní rovnodennosti. Kraslice barvit nebudeme, ale popovídáme si o jiných vajíčkách - „yoni eggs“. Dopřejeme si rituál s ohněm a vyrobíme si krásné jarní svíčky.
450 Kč
Zatímco v předchozím období se slunce teprve začalo objevovat a nabírat sílu, nyní je daleko silnější. Ve vzduchu je cítit mnoho vůní z rozkvetlých stromů a květin. Máj je lásky čas a hrdliččin zve ku lásce hlas... a to v prvé řadě k lásce k sobě samé. Pokud nám chybí dostatečná důvěra v sebe (sebe-láska) a nemáme se rády, velmi se to projevuje v prožívání našich vztahů. Buď nám vztahy nevycházejí, nebo nejsou oboustranně vyrovnané v dávání a braní. Sebeláska je alfa a omega. Má vliv nejen na partnerské vztahy, ale i na ty pracovní. Díky Májovému rituálu spálíš vše, co ti již neslouží v souvislosti se vztahem k sobě samé, s partnerskými vztahy či v prožívání sexuality. Vyrobíme si dekoraci dřevěného srdce.
450 Kč
Období svatojánských mušek a kouzelného zlatého kapradí, které tě zavede ke tvému pokladu. Tento poklad je ukrytý v hlubokých vodách. Jak se k němu můžeš dostat? Společně s elementem vody, který je s tímto obdobím spojený, se ponoříš hluboko do sebe a necháš vyplavit všechny emoce, které je potřeba pročistit. Emoce jsou totiž naší vnitřní vodou. Mohou být klidnou hladinou nebo zčeřenou vodou na rozbouřeném moři. Dopřeješ si očistný rituál s vodou a svatojánskou věštbu. A právě na podporu elementu vody si v tento večer vyrobíme lahev, vázu či jakoukoli nádobu na vodu. Vyrobit si můžeš také zlaté kapradí. A tématem bude také, jak se více v životě oddat plynutí podle hesla „netlač řeku, teče sama“.
450 Kč
V tomto čase fyzicky i v přeneseném slova smyslu sklízíme plody naší práce. Jestli nejsi se svou úrodou, tedy hojností, spokojená, podívej se na to, co jsi na jaře zasadila. A právě v tomto období má velký smysl se tématu hojnosti více věnovat a nechat se v jeho prožívání podpořit. Co pro tebe znamená hojnost, co si pod tímto pojmem představíš? Dovoluješ si prožívat hojnost tak, jak si přeješ? Hojnost je všude kolem tebe, záleží jen, zda dovolíš, aby k tobě proudila. Dopřejeme si společný rituál poděkování a vděčnosti. Vyrobíme si dekoraci na naše klenoty a poklady.
450 Kč
Období podzimní rovnodennosti tě zve k tomu, aby ses podívala, jestli máš všechny oblasti svého života v rovnováze. Jen díky balancu v životě přichází vnitřní vyrovnanost a harmonie. Element země, který k tomuto období patří, nás učí, jak přistupovat ke svému tělu. Naše tělo je chrámem, o který je potřeba se náležitě starat. Každé tělo má odlišnou kapacitu, naučíš se s ní správně pracovat, rozkládat síly a také dobíjet své vnitřní baterky. Podzim je spojený s archetypem královny a tak se s pomocí praktických cvičení podíváš, jestli jsi královnou svého života, a usedneš na pomyslný trůn... V tento večer se spojíme s elementem země. Tvořit budeme s přírodninami: malovat na dřívka, na kameny nebo jej můžeme také oplést.
450 Kč

Dopřej si prožít rok cyklickým způsobem!