4. setkání:
Letní slunovrat, Svatojánská noc a element vody

Kolo roku se nám opět posunulo a my jsme v půli tohoto roku, v jeho nejteplejší části. Toto období bývá spojováno nejen s elementem ohně, ale hlavně s elementem vody. Dopřejeme si tedy ponor do sebe samých a necháme vyplavit na hladinu, vše co je potřeba.

Naše vnitřní voda, to jsou naše emoce – a právě na ty se v tomto večeru zaměříme. Dopřejeme si rituál s vodou na několika různých úrovních. A právě na podporu elementu vody si v tento večer vyrobíme lahev, vázu či jakoukoli nádobu na vodu.

"Netlač řeku - teče sama."

To ovšem není vše, co nám tento čas může nabídnout! Kdo by neslyšel o magických silách svatojánské noci. Je opředena mnoha mýty a také návody, co vše můžeme v tento magický čas učinit. A to stojí za sdílení!  Asi nejmagičtější rostlinou svatojánské noci je kapradí. Kapradí o půlnoci prý září zlatým světlem a může člověka učinit neviditelným. Má ale také prý tu moc otevírat brány do jiných světů a umožňuje kontakt s nimi.

Pokud vás kapradí bude lákat více, můžete si namísto lahve vytvořit dekoraci z kapradin (nebo klidně obojí!). Fantazii se meze nekladou a budeš-li chtít, můžeš si vytvořit i kapradí zlaté.

V tomto čase také dívky věštily – jakpak by ne v takový magický a kouzelný čas!

Na co se můžete těšit?

 • Dekorace lahve či jiné nádoby.
  Říká se, že voda je nositelkou informací. Proto nádoby na vody mohou vodu ovlivnit. Pomalujeme si nádoby krásnými symboly a znaky.
 • Kapradí v rámečku.
  Tento čas je natolik magický, že si klidně zaslouží dekoraci na výběr. A tou je právě kapradí, neboť se k tomuto období pojí. Je to magická rostlina a v mnoha příbězích nalézáme zmínky o zlatém kapradí.
 • Letní slunovrat a Svatojánská noc.
  Popovídáme si o tradicích a zvycích v čase období letního slunovratu a magického času svatojánského.
 • Rituál s elementem vody.
  Uděláme si rituálek za pomocí elementu vody. Ta je nejen nositelkou informací, ale také má očistnou sílu.
 • Svatojánská věštba.
  V tento čas dříve dívky věštily. Co kdybychom se jimi nechaly inspirovat? 🙂
 • Příjemný ženský večer.
  Užijeme si příjemný ženský večer plný dobrot.

Podrobnosti:

 • Kdy?
  17. června 2021 18:30 - 21:30
 • Kde?
  Praha (místo bude upřesněno emailem po přihlášení)
 • Cena
  350,-
 • Co s sebou?
  Mnoho materiálu a pomůcek k tvoření najdeš u mě, ale něco bude potřeba si donést. Přesné instrukce ti pošlu emailem.
 • Komorní skupina.
  Maximálně 6 žen.

Bohyně vody Břehyně
„Jsem bohyní vod - pod mou ochranou jsou všechny oceány, moře až po ty nejmenší tůňky. Ale ovlivňuji také vodu, která je ve tvém těle. Vedu tě do hlubin a pomáhám ti vyplavit všechny nezpracované a nevyjádřené emoce. Ponoř se do mě a nechej mě láskyplně ti omýt své bolístky. Někdy je potřeba potopit se a dotknout se až samého dna, abychom mohly povstat jako znovuzrozené.“

Přihlásit se na akci