RITUÁL MENARCHÉ
V ČERVENÉM STANU

Tento rituál probíhá v počtu deseti žen a se dvěma průvodkyněmi. Díky tomuto počtu se ženská energie nádherně sčítá a její působení je silnější. Stan je ve skutečnosti teepee, ale nazýváme jej symbolicky Červeným stanem, neboť ten pro nás symbolizuje ženské společenství.

Během rituálu složíš slib sama sobě, proměníš se a začneš se na sebe dívat novýma očima.

Dopřej si krásný ženský čas v přírodě.

Nech se zlákat kouzelnou atmosférou Červeného stanu.

PŘIHLÁSIT SE
NA VÍKENDOVÝ RITUÁL MENARCHÉ

KAPACITA JIŽ NAPLNĚNA

CENA

RITUÁLU MENARCHÉ V ČERVENÉM STANU

3800,-

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O VÍKENDOVÉM RITUÁLU MENARCHÉ ?

Ešte to tak vo mne dosadá... Ale musím povedať, že ma veľmi milo prekvapila reakcia môjho muža. Večer, keď sme už ležali v posteli, mi povedal, že odkedy som nastúpila do auta, neskutočne žiarim... že som tam u vás vykvitla. ❤️ ĎAKUJEM! Mám dnes pocit, že každá jedna moja myšlienka (akokoľvek začína) končí týmto víkendovým zážitkom... A už sa teším na svoju prvú menštruáciu po rituáliku, ktorá dorazí už o pár dní. 🙏 Som v očakávaní, aká bude a aké budú všetky ostatné. Ale jedno je isté... Teším sa vďaka vám na všetky. (Po pár dnech) Mala som krásnu menštruáciu... Počas druhého dňa menštruácie, ktorý zvyknem preležať v posteli, som nemala žiadne bolesti a tešila sa z toho, že môžem stáť na nohách a tancovať. 😍 Deň na to som sa rozhodla nasadnúť na vlak a od radosti z nebolesti pocestovať za rodinou na východ. Všetci ostali v nemom úžase. Šla som na ten rituál s týmto zámerom... Ale priznávam sa, že som asi až tak úplne neverila, že je TOTO vôbec možné... Zo ❤️ vám ďakujem... A teším sa na každú ďalšiu menštruáciu. P.S na zasmiatie sa: Môj muž sa vyjadril, že veľmi dobre investoval peniaze."
Zuzana KonečnáMagickelono.sk
Wau… nezapomenutelný zážitek, plný emocí, odevzdání, přijetí, upřímné podpory úžasných žen, za světel ohně a zvuku ženských písní. Ve svých 42 letech jsem si dopřála to, co bych přála zažít VŠEM dívkám, které se stávají ženami. Být ženou je překrásný dar a tímto rituálem jsem si dovolila oslavit přechod do ženství v přítomnosti nádherných Bohyní. Verunka Bohyně - ani neumím popsat slovy, jak jsem se cítila, když mě velmi něžně, vědomě a s pokorou provázela na mé cestě k požehnanému ženství. Markétka Bohyně Matka - její hluboké oči, krásný zpěv a vřelá mateřská náruč jsou při tomto rituálu tak potřebné a blahodárné, že jsem se jen rozpouštěla v mateřské lásce a přijetí. Jsem Vám moc vděčná, že spolu děláte takovou krásu! Mohla bych se o rituálu rozepsat, ale cítím, že zážitky jsou nepředatelné a kdybych mohla, tak do stanu pošlu všechny ženy, aby si tuto oslavu svého ženství užily. Komukoliv o rituálu říkám, tak jen a pouze se slzama v očích. Prostě jsem stále dojata z té síly okamžiku, ženské podpory, provázením spirálou, zpěvem, čtením dopisu, usazením na trůn s korunou….Ach, jaká krása! DĚKUJI děkuji děkuji děkuji S láskou a vděčností
Péťa Pilecká
Prožití rituálu Menarché bylo pro mne zlomovým okamžikem, který změnil mé vnímání a pohled na menstruaci jako takovou. Vyjádřeno jedním slovem, byla to síla. Obřad konaný přímo v magickém Červeném stanu, dodal všemu to pravé kouzlo a neopakovatelnou atmosféru. Zažila jsem si tam znovu svou první menstruaci a ve skupině žen ji přijala a oslavila. Děkuji za skvělé průvodcovství rituálem Menarché i všem ostatním ženám za krásný víkend. Mám na co vzpomínat a hlavně z čeho čerpat sílu pro mé další menstruační cykly.
Jana MusialkováPesar.cz

Rituál menarché v Červeném stanu je pro tebe tou pravou formou, když si:

 • chceš dopřát ženský podpůrný kruh.
 • přeješ zažít ženskou sílu, jež se počtem žen násobí.
 • potřebuješ zpomalit, odpočinout si a dobít baterky v přírodě.

PROGRAM

Na co se můžeš těšit ?

PÁTEK

Po naladění a seznámení se s ostatními ženami se ponoříme do zkoumání našich rodinných linií. Nejdříve se zaměříme na linii ženskou. Prozkoumáme, jak to měla naše maminka, babičky a další ženy z naší rodiny. Poděkujeme jim za život a za možnost být pokračovatelkami rodu.

Díváme se na jejich představy a naučené vzorce o ženství a prožívání menstruace. Představy, se kterými se neztotožňujeme, necháme odejít.

Dopřejeme si také ponor a zkoumání mužské rodinné linie, která nás ovlivňuje také. Ve společné meditaci se napojíme na dobu dávnější. Na dobu, kdy rituály a tradice byly běžnou součástí života. Dnes se na ně začínáme rozpomínat a vracet se k této ženské moudrosti.

SOBOTA

V sobotu pokračujeme obdobím dospívání a archetypem dívky. Proto se nejdříve vydáme na louku, kde si společně zatančíme a s archetypem dívky v nás se znovu spojíme. Díky tomu, co víme a co jsme již prožily, jsme dnes schopné na mnohé situace nahlížet jinak. Své dospívající já bereme pomyslně za ruku a vykročíme směrem k naplněnějšímu a šťastnějšímu prožívání ženství.

Markéta nás doprovodí svým šamanským bubnem a společně si zazpíváme jednoduché mantry. Ty nám pomohou propojit se s přírodou a také s naším tělem a lůnem. Na louce také nasbíráme květy, ze kterých později upleteme věnečky na večerní oslavu a samotný rituál. Součástí přípravy na večerní oslavu je i malování hennou, jež rituálním způsobem ozdobí naše tělo.

Oslava nového vstupu do ženství je krásnou, pozitivní a naplňující zkušeností, kterou si každá žena zaslouží prožít! To vše v nádherném a magickém prostředí Červeného stanu.

NEDĚLE

Neděle je dnem, kdy v sobě necháme vše příjemně doznít. Zaměříme se na cvičení, která pomáhají uctít naše lůno a tělo a vnímat je jako chrám. Povíme si o různých tématech spojených s menstruací, jako je PMS, bolestivá menstruace, endometrióza a menstruační pomůcky.

Pokud nám bude přát počasí, vydáme se vykoupat do nedalekého pískovcového lomu. Dopřejeme si tak malý a příjemný rituál očištění vodou v přírodě.

KDO TĚ RITUÁLEM
MENARCHÉ PROVEDE ?

MARKÉTA PRCHALOVÁ

Markéta se věnuje propojování dospělých i dětí s přirozenými rytmy přírody. Navrací do vědomého života Kolo roku a vliv jednotlivých ročních období na lidskou psychiku.

V rámci projektu Tajemství života v cyklech jako ceremonialistka provází ženy významnými přechodovými okamžiky v jejich životě, jako je například svatba, porod, přivítání miminka na svět nebo uctění první menstruace rituálem menarché.

Ženská plodnost a cykličnost jsou i hlavními tématy její výtvarné tvorby. Je to divoká a divo-tvorná matka zabývající se ženskou spiritualitou, přirozenými porody a mateřstvím se všemi jeho hloubkami.

„Mně osobně pomohl rituál menarché na cestě k přijetí menstruace, mého těla a toho, jak se jako jako žena cítím a co prožívám. Navrátil do mého života posvátnost přirozených procesů těla, napojení na přírodní cykly a pochopení daru plodnosti.

Rituál menarché doporučuji každé ženě v každém věku (a to klidně i po menopauze!), která si přeje rozkvést a objevit Tajemství života v cyklech a mystéria bytí ženou!“

VERONIKA LANČARIČOVÁ

Veronika je autorkou projektu Boho žena a o rituálech se na mnoha místech těchto stránek rozepisuje.

„Rituály jsou můj život a velká podpora. Miluji provázet rituály a vidět, jak se žena přede mnou doslova proměňuje a rozkvétá. Když ženy provázím, sama se dostávám do speciálního vnitřního prostoru.

Začínám slyšet hlas uvnitř sebe, který mi našeptává, co je potřeba říct, co udělat a na co se zaměřit.
Úplně se odevzdávám a nechávám se vést...
Když se do tohoto stavu dostanu, vždy pociťuji magičnost života, kterou můžeme skrze rituály prožívat.

Můj život je díky rituálům o tolik bohatší a krásnější. Jsem šťastná, že to mohu předávat a prožívat společně s dalšími ženami.“

PŘIHLÁSIT SE
NA VÍKENDOVÝ RITUÁL MENARCHÉ

Na co se můžeš během víkendového rituálu těšit?

 • Kouzelná atmosféra Červeného stanu.
 • Rituál léčení ženské rodové linie.
 • Meditace, která tě přenese do dávnějších dob.
 • Zpěv manter za doprovodu šamanského bubnu.
 • Společný tanec na louce.
 • Malování hennou.
 • Společné tvoření.
 • Rituál menarché: Oslava naplněnějšího a šťastnějšího vstupu do ženství.
 • Meditace uctění našeho lůna a chrámu (těla).
 • Povídání o tématech ženství a menstruace.
 • Rituál očištění vodou v přírodě.
 • Naplněně prožitý čas v podpůrném ženském společenství.

SETKÁNÍ V KRUHU ŽEN

V dřívějších dobách se ženy více setkávaly. Dnešní doba je často plná shonu a na taková setkání nemáme potřebný čas. Hodně si toho na sebe nakládáme a snažíme se zvládat příliš mnoho rolí: chceme být skvělé v práci, bezchybné maminky, smyslné milenky, nápadité kuchařky, pečlivé uklízečky či hbité krotitelky divé zvěře (v přeneseném i pravém slova smyslu).

Pojď si na pár dní od všech těchto rolí odpočinout a dopřej si čas jen a jen pro sebe.
Pojď společně zažít, jaké to je pobývat v podpůrném ženském kruhu, který je přijímající, nehodnotící, a naslouchající.
Pojď společně začít spřádat pomyslnou červenou nit, žít naplněnější a spokojenější život.

CENA

RITUÁLU MENARCHÉ V ČERVENÉM STANU

3300,-

Co je v ceně zahrnuto kromě samotného obsahu rituálu?

 • Naplňující a bohatý program po celý víkend.
 • Drobné občerstvení během setkání i samotné oslavy.
 • Malý dáreček od nás.

Místo rituálu

Kounice, Vlastějovice
(kousek od Zruče nad Sázavou)
Přesnou adresu a seznam, co je potřeba s sebou, ti pošleme po přihlášení.

Co v ceně zahrnuto není?

 • Strava a ubytování.
  Ubytování zajištěno v nedalekém penzionu.

Ubytování a strava v ceně 1600 Kč se platí na místě. V této ceně je ubytování v pátek a v sobotu včetně snídaně,  2x oběd a 2x večeře, které se podávají v místě konání.

Termín rituálu

Sejdeme se v pátek večer a v neděli skončíme v odpoledních hodinách.

 • 20. - 22. srpna 2021

PŘIHLÁSIT SE
NA VÍKENDOVÝ RITUÁL MENARCHÉ

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O VÍKENDOVÉM RITUÁLU MENARCHÉ ?

Milé ženy. Ráda bych s vámi sdílela reflexi, pocity a zážitky plynoucí z rituálu Menarché. Musím říct,že jsem si prošla poměrně zajímavou cestou. Můj příběh začal už před Červeným stanem, když jsem absolvovala Boho večer s rituálem na podporu Hojnosti a plodnosti, ale právě rituál Menarché pro mě přinesl zajímavý konec i začátek. Když jsem se ráno pro rituálu probudila..neuvěřitelně mě bolela hlava. Já na to netrpím a nikdy jsem netrpěla. Jedině v případě kocoviny. To ta moje Barvířka, řikala jsem si. Nevypila jsem toho ale tolik, aby z toho byla takova kocovina. Na papírku jsem do ohně napsala,že už nechci bolestivou menstruaci. Kapka krve na kalhotkách a bolest hlavy mě uvedla v domění,že se to za chvíli rozjede. Chtělo se mi brečet. Tělo bylo v nepohodě. Jak jsem si ale přála. Menstruaci už jsem nedostala. V tu dobu jsem byla asi týden těhotná Ve skrytu duše jsme po dušičce,která si nás vybere toužili s partnerem už dlouho. A ona si nás nějaká dušička vybrala a jako dar navíc jsem dostala, to co jsem si přála. Nedostat to. Všechno mi to do sebe krásně zapadá. Těším se z obou dvou zjištění - darů. A těším se i na novou - jinou menstruaci. Vnímám svou cykličnost i v době těhotenství a je to krásné sledovat měnící se tělo a rostoucí duši ve mně. Děkuju vám všem, že jste byly součástí. Děkuju Markétko a Verunko za prožitek, který dává smysl Z celého srdce děkuji, mám radost! A přeji vám, aby rok 2021 byl pro vás tak nádherný jako pro mě rok 2020.
Silvie Koudelková