Podívej se na nejbližší akce naživo.
Víš, že si nyní můžeš pořídit všech 8 RITUÁLŮ SVÁTKŮ KOLA ROKU za zvýhodněnou cenu?

RITUÁL MENARCHÉ
V ČERVENÉM STANU

STRÁNKA SE UPRAVUJE
brzy přineseme aktuální informace pro rok 2022

Jednu změnu ale můžeme prozradit,
kurz bude letos čtyřdenní!

Tento rituál probíhá v počtu deseti žen a se dvěma průvodkyněmi. Díky tomuto počtu se ženská energie nádherně sčítá a její působení je silnější. Stan je ve skutečnosti teepee, ale nazýváme jej symbolicky Červeným stanem, neboť ten pro nás symbolizuje ženské společenství.

Během rituálu složíš slib sama sobě, proměníš se a začneš se na sebe dívat novýma očima.

Dopřej si krásný ženský čas v přírodě.

Nech se zlákat kouzelnou atmosférou Červeného stanu.

CHCI BÝT INFORMOVÁNA
 o dalších termínech

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O VÍKENDOVÉM RITUÁLU MENARCHÉ ?

Milá Verunko, je pro mě pořád složité slovy vyjádřit přeměnu, která se ve mně odehrála během víkendu v Červeném stanu. Prvně bych vám oběma chtěla poděkovat, že jste pro nás vytvořily prostor, ve kterém jsme mohly bezpečně a otevřeně vyjádřit své nejhlubší pocity. Nebylo snadné nahlas říci své největší obavy a strachy, ale nakonec tato část pro mě byla tou nejléčivější. Doposud jsem nepoznala takovou vzájemnou úctu, podporu a přijetí jako s vámi a se všemi ženami v Červeném stanu. A tuto úctu, podporu a přijetí jsem díky tomu dokázala procítit a prožít sama v sobě. Poprvé v životě jsem pocítila vnitřní lásku, jejíž síla mi bere dech a dává křídla. To, o čem jsem dosud četla, jsem uskutečnila díky vám a všem přítomným ženám. Je to, jako byste v nás rozhořely plamínek božského ženství a my jej nyní budeme šířit dál. Vím, že je přede mnou velká cesta a děkuji vám, že jsem na ni mohla vykročit s vámi. Jsem hrdá, že jsem ženou. S láskou
Petra Bergmannová
Debaty so "ženami" ma kedysi nijak extra nebavily. A už vôbec som si nevedela pokope predstaviť viac žien. Alebo hej, vedela, ale rovno s pripraveným bahenným ringom. Lebo presne tam všetky konverzácie smerovali. Nasadzovanie masiek, pocit že musím pred druhou ženou vyniknúť, že ani náhodou nemôžem ukázať svoju zranitelnosť, lebo táto vlastnosť je všeobecne vnímaná ako slabosť. A ďalšia vec. Nebaví ma donekonečna počúvať ženy čo sa len sťažujú, dúfajú že ich život za ne vyrieši niekto iný a snaha vytvoriť niečo z vlastnej iniciativy je nulová. Tento obrad Menarche ma ale presvedčil o niečom inom. Káždá žena tam prišla odzbrojená a autentická. S energiou ktorá podporovala aj napriek tomu, že samy podporu potrebovaly. Ženy ktoré vedia dávať, ale aj prijať. Ktoré vedia, že v prvej rade musia byť láskavé k sebe a nájsť si čas aj na seba, lebo majú tolko povinností, že musia aj načerpávať a nie len dávať. Ktoré robia všetko s láskou a čistým zámerom. Majú úctu k všetkému čo im do života prichádza, lebo vedia aký je život krehký a vzácny. Vedia že autentická komunikácia je ta najpodstatnejšia cesta k spokojným vzťahom. A vedia, že v ich nedokonalosti je ich dokonalosť. Keď sme sa prepojily v kruhu a vnímaly sa všetky navzájom vnútorne odhalené, rozklepaly sa mi kolená aká to bola sila. Tá starostlivosť ktorú sme si všetky navzájom doprialy vrátane masáži, henny, liečenia, bola božská. Ďakujem že som si mohla pripomenúť čo to znamená byť ŽENA a BOHYŇA a cítiť sa tak.
Jarka Sun
Děkuji, děkuji za to, že jsem mohla být součástí a provedly jste mě na mé cestě. To objetí s dcerou po mém příjezdu. Ta bezpodmínečná láska, kterou jsem od jejího porodu nezažila. Tak silnou mateřskou lásku, co teď k ní cítím... A tu vděčnost za ní. Skláním se nad tím, co děláte. Miluji vás všechny. S láskou a vděčností
Míša
Ešte to tak vo mne dosadá... Ale musím povedať, že ma veľmi milo prekvapila reakcia môjho muža. Večer, keď sme už ležali v posteli, mi povedal, že odkedy som nastúpila do auta, neskutočne žiarim... že som tam u vás vykvitla. ❤️ ĎAKUJEM! Mám dnes pocit, že každá jedna moja myšlienka (akokoľvek začína) končí týmto víkendovým zážitkom... A už sa teším na svoju prvú menštruáciu po rituáliku, ktorá dorazí už o pár dní. 🙏 Som v očakávaní, aká bude a aké budú všetky ostatné. Ale jedno je isté... Teším sa vďaka vám na všetky. (Po pár dnech) Mala som krásnu menštruáciu... Počas druhého dňa menštruácie, ktorý zvyknem preležať v posteli, som nemala žiadne bolesti a tešila sa z toho, že môžem stáť na nohách a tancovať. 😍 Deň na to som sa rozhodla nasadnúť na vlak a od radosti z nebolesti pocestovať za rodinou na východ. Všetci ostali v nemom úžase. Šla som na ten rituál s týmto zámerom... Ale priznávam sa, že som asi až tak úplne neverila, že je TOTO vôbec možné... Zo ❤️ vám ďakujem... A teším sa na každú ďalšiu menštruáciu. P.S na zasmiatie sa: Môj muž sa vyjadril, že veľmi dobre investoval peniaze."
Zuzana KonečnáMagickelono.sk
Wau… nezapomenutelný zážitek, plný emocí, odevzdání, přijetí, upřímné podpory úžasných žen, za světel ohně a zvuku ženských písní. Ve svých 42 letech jsem si dopřála to, co bych přála zažít VŠEM dívkám, které se stávají ženami. Být ženou je překrásný dar a tímto rituálem jsem si dovolila oslavit přechod do ženství v přítomnosti nádherných Bohyní. Verunka Bohyně - ani neumím popsat slovy, jak jsem se cítila, když mě velmi něžně, vědomě a s pokorou provázela na mé cestě k požehnanému ženství. Markétka Bohyně Matka - její hluboké oči, krásný zpěv a vřelá mateřská náruč jsou při tomto rituálu tak potřebné a blahodárné, že jsem se jen rozpouštěla v mateřské lásce a přijetí. Jsem Vám moc vděčná, že spolu děláte takovou krásu! Mohla bych se o rituálu rozepsat, ale cítím, že zážitky jsou nepředatelné a kdybych mohla, tak do stanu pošlu všechny ženy, aby si tuto oslavu svého ženství užily. Komukoliv o rituálu říkám, tak jen a pouze se slzama v očích. Prostě jsem stále dojata z té síly okamžiku, ženské podpory, provázením spirálou, zpěvem, čtením dopisu, usazením na trůn s korunou….Ach, jaká krása! DĚKUJI děkuji děkuji děkuji S láskou a vděčností
Péťa Pilecká
Prožití rituálu Menarché bylo pro mne zlomovým okamžikem, který změnil mé vnímání a pohled na menstruaci jako takovou. Vyjádřeno jedním slovem, byla to síla. Obřad konaný přímo v magickém Červeném stanu, dodal všemu to pravé kouzlo a neopakovatelnou atmosféru. Zažila jsem si tam znovu svou první menstruaci a ve skupině žen ji přijala a oslavila. Děkuji za skvělé průvodcovství rituálem Menarché i všem ostatním ženám za krásný víkend. Mám na co vzpomínat a hlavně z čeho čerpat sílu pro mé další menstruační cykly.
Jana MusialkováPesar.cz

Rituál menarché v Červeném stanu je pro tebe tou pravou formou, když si:

 • chceš dopřát ženský podpůrný kruh.
 • přeješ zažít ženskou sílu, jež se počtem žen násobí.
 • potřebuješ zpomalit, odpočinout si a dobít baterky v přírodě.

PROGRAM

Na co se můžeš těšit ?

PÁTEK

Po naladění a seznámení se s ostatními ženami se ponoříme do zkoumání našich rodinných linií. Nejdříve se zaměříme na linii ženskou. Prozkoumáme, jak to měla naše maminka, babičky a další ženy z naší rodiny. Poděkujeme jim za život a za možnost být pokračovatelkami rodu.

Díváme se na jejich představy a naučené vzorce o ženství a prožívání menstruace. Představy, se kterými se neztotožňujeme, necháme odejít.

Dopřejeme si také ponor a zkoumání mužské rodinné linie, která nás ovlivňuje také. Ve společné meditaci se napojíme na dobu dávnější. Na dobu, kdy rituály a tradice byly běžnou součástí života. Dnes se na ně začínáme rozpomínat a vracet se k této ženské moudrosti.

SOBOTA

V sobotu pokračujeme obdobím dospívání a archetypem dívky. Proto se nejdříve vydáme na louku, kde si společně zatančíme a s archetypem dívky v nás se znovu spojíme. Díky tomu, co víme a co jsme již prožily, jsme dnes schopné na mnohé situace nahlížet jinak. Své dospívající já bereme pomyslně za ruku a vykročíme směrem k naplněnějšímu a šťastnějšímu prožívání ženství.

Markéta nás doprovodí svým šamanským bubnem a společně si zazpíváme jednoduché mantry. Ty nám pomohou propojit se s přírodou a také s naším tělem a lůnem. Na louce také nasbíráme květy, ze kterých později upleteme věnečky na večerní oslavu a samotný rituál. Součástí přípravy na večerní oslavu je i malování hennou, jež rituálním způsobem ozdobí naše tělo.

Oslava nového vstupu do ženství je krásnou, pozitivní a naplňující zkušeností, kterou si každá žena zaslouží prožít! To vše v nádherném a magickém prostředí Červeného stanu.

NEDĚLE

Neděle je dnem, kdy v sobě necháme vše příjemně doznít. Zaměříme se na cvičení, která pomáhají uctít naše lůno a tělo a vnímat je jako chrám. Povíme si o různých tématech spojených s menstruací, jako je PMS, bolestivá menstruace, endometrióza a menstruační pomůcky.

Pokud nám bude přát počasí, vydáme se vykoupat do nedalekého pískovcového lomu. Dopřejeme si tak malý a příjemný rituál očištění vodou v přírodě.

KDO TĚ RITUÁLEM
MENARCHÉ PROVEDE ?

MARKÉTA PRCHALOVÁ

Markéta se věnuje propojování dospělých i dětí s přirozenými rytmy přírody. Navrací do vědomého života Kolo roku a vliv jednotlivých ročních období na lidskou psychiku.

V rámci projektu Tajemství života v cyklech jako ceremonialistka provází ženy významnými přechodovými okamžiky v jejich životě, jako je například svatba, porod, přivítání miminka na svět nebo uctění první menstruace rituálem menarché.

Ženská plodnost a cykličnost jsou i hlavními tématy její výtvarné tvorby. Je to divoká a divo-tvorná matka zabývající se ženskou spiritualitou, přirozenými porody a mateřstvím se všemi jeho hloubkami.

„Mně osobně pomohl rituál menarché na cestě k přijetí menstruace, mého těla a toho, jak se jako jako žena cítím a co prožívám. Navrátil do mého života posvátnost přirozených procesů těla, napojení na přírodní cykly a pochopení daru plodnosti.

Rituál menarché doporučuji každé ženě v každém věku (a to klidně i po menopauze!), která si přeje rozkvést a objevit Tajemství života v cyklech a mystéria bytí ženou!“

VERONIKA LANČARIČOVÁ

Veronika je autorkou projektu Boho žena a o rituálech se na mnoha místech těchto stránek rozepisuje.

„Rituály jsou můj život a velká podpora. Miluji provázet rituály a vidět, jak se žena přede mnou doslova proměňuje a rozkvétá. Když ženy provázím, sama se dostávám do speciálního vnitřního prostoru.

Začínám slyšet hlas uvnitř sebe, který mi našeptává, co je potřeba říct, co udělat a na co se zaměřit.
Úplně se odevzdávám a nechávám se vést...
Když se do tohoto stavu dostanu, vždy pociťuji magičnost života, kterou můžeme skrze rituály prožívat.

Můj život je díky rituálům o tolik bohatší a krásnější. Jsem šťastná, že to mohu předávat a prožívat společně s dalšími ženami.“

CHCI BÝT INFORMOVÁNA
 o dalších termínech

Na co se můžeš během víkendového rituálu těšit?

 • Kouzelná atmosféra Červeného stanu.
 • Rituál léčení ženské rodové linie.
 • Meditace, která tě přenese do dávnějších dob.
 • Zpěv manter za doprovodu šamanského bubnu.
 • Společný tanec na louce.
 • Malování hennou.
 • Společné tvoření.
 • Rituál menarché: Oslava naplněnějšího a šťastnějšího vstupu do ženství.
 • Meditace uctění našeho lůna a chrámu (těla).
 • Povídání o tématech ženství a menstruace.
 • Rituál očištění vodou v přírodě.
 • Naplněně prožitý čas v podpůrném ženském společenství.

SETKÁNÍ V KRUHU ŽEN

V dřívějších dobách se ženy více setkávaly. Dnešní doba je často plná shonu a na taková setkání nemáme potřebný čas. Hodně si toho na sebe nakládáme a snažíme se zvládat příliš mnoho rolí: chceme být skvělé v práci, bezchybné maminky, smyslné milenky, nápadité kuchařky, pečlivé uklízečky či hbité krotitelky divé zvěře (v přeneseném i pravém slova smyslu).

Pojď si na pár dní od všech těchto rolí odpočinout a dopřej si čas jen a jen pro sebe.
Pojď společně zažít, jaké to je pobývat v podpůrném ženském kruhu, který je přijímající, nehodnotící, a naslouchající.
Pojď společně začít spřádat pomyslnou červenou nit, žít naplněnější a spokojenější život.

CENA

RITUÁLU MENARCHÉ V ČERVENÉM STANU

Začněte psát zde...

Co je v ceně zahrnuto kromě samotného obsahu rituálu?

 • Naplňující a bohatý program po celý víkend.
 • Drobné občerstvení během setkání i samotné oslavy.
 • Malý dáreček od nás.

Místo rituálu

Kounice, Vlastějovice
(kousek od Zruče nad Sázavou)
Přesnou adresu a seznam, co je potřeba s sebou, ti pošleme po přihlášení.

Co v ceně zahrnuto není?

 • Strava a ubytování.
  Ubytování zajištěno v nedalekém penzionu.

Ubytování a strava v ceně 1600 Kč se platí na místě. V této ceně je ubytování v pátek a v sobotu včetně snídaně,  2x oběd a 2x večeře, které se podávají v místě konání.

Termín rituálu

Sejdeme se v pátek večer a v neděli skončíme v odpoledních hodinách.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O VÍKENDOVÉM RITUÁLU MENARCHÉ ?

Milé ženy. Ráda bych s vámi sdílela reflexi, pocity a zážitky plynoucí z rituálu Menarché. Musím říct,že jsem si prošla poměrně zajímavou cestou. Můj příběh začal už před Červeným stanem, když jsem absolvovala Boho večer s rituálem na podporu Hojnosti a plodnosti, ale právě rituál Menarché pro mě přinesl zajímavý konec i začátek. Když jsem se ráno pro rituálu probudila..neuvěřitelně mě bolela hlava. Já na to netrpím a nikdy jsem netrpěla. Jedině v případě kocoviny. To ta moje Barvířka, řikala jsem si. Nevypila jsem toho ale tolik, aby z toho byla takova kocovina. Na papírku jsem do ohně napsala,že už nechci bolestivou menstruaci. Kapka krve na kalhotkách a bolest hlavy mě uvedla v domění,že se to za chvíli rozjede. Chtělo se mi brečet. Tělo bylo v nepohodě. Jak jsem si ale přála. Menstruaci už jsem nedostala. V tu dobu jsem byla asi týden těhotná Ve skrytu duše jsme po dušičce,která si nás vybere toužili s partnerem už dlouho. A ona si nás nějaká dušička vybrala a jako dar navíc jsem dostala, to co jsem si přála. Nedostat to. Všechno mi to do sebe krásně zapadá. Těším se z obou dvou zjištění - darů. A těším se i na novou - jinou menstruaci. Vnímám svou cykličnost i v době těhotenství a je to krásné sledovat měnící se tělo a rostoucí duši ve mně. Děkuju vám všem, že jste byly součástí. Děkuju Markétko a Verunko za prožitek, který dává smysl Z celého srdce děkuji, mám radost! A přeji vám, aby rok 2021 byl pro vás tak nádherný jako pro mě rok 2020.
Silvie Koudelková

CHCI BÝT INFORMOVÁNA
 o dalších termínech