8. setkání

ZIMNÍ SLUNOVRAT

Bohyně Meluzína
 Element vzduchu a posvátné vánoční noci
Když ticho promlouvá & autentičnost.

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij jej v rytmu 8 svátků kola roku!

Když plyneme v rytmu kola roku, který je přírodě vlastní,
ucítíme obrovskou vlnu podpory od toho, co je větší,
než jsme my a co nás přesahuje.

Období Vánoc je obdobím, kdy jdeme nejvíce proti přirozenému toku a naladění přírody. Zatímco v přírodě vše odpočívá, je v klidu, my prožíváme největší stresy a shon. Uzávěrky, pracovní večírky, přípravy na Vánoce a shánění dárků pro celou rodinu...

Přitom je to tak nádherný čas, kdy se můžeme dotknout ticha v nás. A je to tak důležité! Předchozí období tě zvalo k tomu, abys odhodila tmavé nánosy a zátěže, a období kolem Imbolcu tě pozve, aby ses stala aktivní tvůrkyní svého života.

Ale v čase mezi tím je důležité zastavit a zamyslet se nad tím, co vlastně chci v dalším období tvořit. To zjistíš, pouze pokud víš, kdo jsi. Proto se společně budeme věnovat tématu autentičnosti.

Za pomocí řízené meditace se spojíme s tím nejtišším místem v tobě. Dozvíš se také o hlubší podstatě Vánoc a o věštbách během magických vánočních nocí. Vytvoříme malované či pletené peříčka.

Posvátné vánoční noci

Povíme si také o zimním slunovratu, zvycích a tradicích našich předků a také o kouzelných dvanácti nocích. 

Archetypem bohyně pro toto období je bohyně „starší než smrt a mladší než život“. Je to chvíle mezi nádechem a výdechem. Je to moment mezi smrtí a životem. Je to „nic“, na které tak často zapomínáme....

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

 • Období zimního slunovratu, Yule, Vánoc a kouzelných vánočních nocí.
  Povíme si o zimním slunovratu a Vánocích z trochu jiné perspektivy. Dozvíš se také o méně známých kouzelných dvanácti vánočních nocích.
 • Archetypy bohyní předků a bohyně vzduchu.
  Bohyně „starší než smrt a mladší než život“. Dozvíš se o poslání bohyní, které jsou spjaté s obdobím Zimního slunovratu a elementem vzduchu. Také si povíme, jaká témata nám přináší.
 • Téma vlastní autenticity, jedinečnosti a originality.
  Jen díky uvědomění si toho, kdo doopravdy jsi, se ti mohou plnit vyslaná přání. A netřeba dodávat, že se ti díky tomu bude žít daleko lépe. Pojďme se společně zaměřit na vyzařování tvé jedinečné božské částečky, která je uvnitř každé z nás!
 • Řízená meditace: spojení s nejtišším místem v nás.
  Dopřejeme si klidnou meditaci, ve které se zaměříme na to tiché místo uvnitř nás, ze kterého se rodí mnoho nápadů. Zažijeme jaké to je, když ticho promlouvá.
 • Vyrábění macramé peříček & malování na peříčka.
 • Energie skupiny vše znásobí.
  Užijeme si společně příjemný předvánoční ženský večer a vzájemně se podpoříme.Chvilka zastavení a klidu nám v tento čas jistě přijde vhod!

PODROBNOSTI

 • Kdy?
  14. prosince 2021 18:30 - 21:30
 • Kde?
  Praha (místo bude upřesněno emailem po přihlášení)
 • Cena
  450 Kč
 • Co s sebou?
  Mnoho materiálu a pomůcek k tvoření najdeš u mě, ale něco bude potřeba si donést. Přesné instrukce ti pošlu emailem.
 • Komorní skupina
  Maximálně 6 žen.

KOLO ROKU,
tak trochu jiné vnímání času...

Kolo roku rozděluje rok na jiná období, než jsme běžně zvyklí. V tomto pojetí má osm období, nikoli dvanáct. Koncept vychází ze starších tradic, kdy se kola roku objevovala napříč různými kulturami.

Ke každému jednotlivému období se pojí také důležitý svátek, vycházející z postavení slunce či důležité proměny v přírodě.

Příroda se proměňuje v cyklech: po zimě se rodí něco nového, postupně to roste, kvete a dozrává, aby to postupně zase zaniklo a navrátilo se zemi, a tak stále dokola.

BOHYNĚ VZDUCHU MELUZÍNA
„Jsem bohyně vzduchu a přináším ti do tvého života klid a spočinutí v sobě samé. Umíš se na chvíli zastavit, ztišit se a nedělat vůbec nic? Zaposlouchej se do mě a nechej k sobě přijít něco nového. Období, které je pod mou ochranou, je pro to skvělou příležitostí – venku je zima, brzy je tma, jen po zmrzlých stráních se prohání větřík – můj chladivý dech.“