8. setkání:
Zimní slunovrat, element vzduchu
a posvátné vánoční noci

Období Vánoc je obdobím, kdy jdeme nejvíce proti přirozenému toku a naladění přírody. Zatímco v přírodě vše odpočívá, je v klidu, my prožíváme největší stresy a shon. Uzavírky, pracovní večírky, přípravy na Vánoce a shánění dárků pro celou rodinu...

Dopřejme si společně tento klidný večer, který nás společně propojí s opravdovou podstatou Vánoc a zimního slunovratu.

Posvátné vánoční noci

Povíme si o zimním slunovratu, o zvycích a tradicích našich předků a také o kouzelných dvanácti nocích. (Že jste o nich ještě neslyšely? Nedivím se, i já jsem se o nich dozvěděla až loni z knih od Jana Bílého a následně z kurzu Terezky Boškové Tajemství vánočních nocí.)

Archetypem bohyně pro toto období je bohyně „starší než smrt a mladší než život“. Je to chvíle mezi nádechem a výdechem. Je to moment mezi smrtí a životem. Je to „nic“, na které tak často zapomínáme. Je to nicnedělání a chvíle spočinutí. Proto si společně dopřejeme relaxaci a meditaci, kdy necháme to ticho v nás promluvit. 🙂

A již tradičně budeme v ženském kruhu také vyrábět. Dříve ženy za dlouhých zimních večerů draly peří – my drát peří nebudeme, ale vyrábět z peří budeme. S elementem vzduchu je peří určitě spojené a k boho stylu peříčka neodmyslitelně patří! S elementem vzduchu je také spojený zvuk, tak se můžete těšit i na příjemnou zvukovou lázeň.

Na co se můžete těšit?

 • Vyrábění macrame peříček & malování na peříčka.
  Peříčka do boho stylu patří a tak si tento večer užijeme malování na peříčka. Budeme plést také macramé peříčka, která zvládne opravdu každá!
 • Období zimního slunovratu, Vánoc a kouzelných vánočních nocí.
  Povíme si o zimním slunovratu, Vánocích trochu z jiné perspektivy a také o méně známých kouzelných dvanácti vánočních nocích.
 • Řízená meditace: spojení s nejtišším místem v nás.
  Dopřejeme si klidnou meditaci, kde se zaměříme na to tiché místo uvnitř nás, ze kterého se rodí mnoho nápadů. Zažijeme jaké to je, když ticho promlouvá.
 • Element vzduchu a zvuk.
  S tímto obdobím se pojí element vzduchu a k tomu neodmyslitelně patří také zvuk. Proto si v tento večer dopřejeme a necháme rozeznít také zvukovou lázeň pro potěchu uší i duše. 🙂
 • Příjemný klidný ženský večer.
  Užijeme si příjemný a pohodový předvánoční večer v kruhu žen. Chvilka zastavení a klidu nám v tento čas jistě příjde vhod!

Podrobnosti:

 • Kdy?
  16. prosince 2021 18:30 - 21:30
 • Kde?
  Praha (místo bude upřesněno emailem po přihlášení)
 • Cena
  350,-
 • Co s sebou?
  Mnoho materiálu a pomůcek k tvoření najdeš u mě, ale něco bude potřeba si donést. Přesné instrukce ti pošlu emailem.
 • Komorní skupina.
  Maximálně 6 žen.

Bohyně vzduchu Meluzína
„Jsem bohyně vzduchu a přináším ti do tvého života klid a spočinutí v sobě samé. Umíš se na chvíli zastavit, ztišit se a nedělat vůbec nic? Zaposlouchej se do mě a nechej k sobě přijít něco nového. Období, které je pod mou ochranou, je pro to skvělou příležitostí – venku je zima, brzy je tma, jen po zmrzlých stráních se prohání větřík – můj chladivý dech.“

Přihlášení na akci