Knihy
O ŽENSKÉM CYKLU

Být ženou je velký dar

a záleží jen na nás, jak s tímto darem naložíme, jak si jej užijeme.
My ženy jsme jiné než muži.
Ani lepší, ani horší, zkrátka jiné.

Přečti si knihy, které ti pomohou lépe pochopit své ženství a své proměny.

Přehledná kniha o oslavě první menstruace (menarché).
aneb menstruace ve 21. století. Kniha propojuje informace spojené s menstruací z různých úhlů -…

ŘEKLY O KNIZE:

Pokud si něco zaslouží naší pozornost, potom je to téma menstruace – téma, které patří k naší přirozenosti, k tvořivosti (potenciálu tvořit nový život), patří to k nám – k lidem. Menstruace je dar, který nám byl dán a je třeba se k ní jako k daru chovat. Cítím, že dveře k potenciálu porozumění našim ženským cyklům se otevírají. Tato kniha má mou důvěru. Jde vidět, že byla napsaná jako poselství.
Judita Berková, kmotra knihy 🙂 Yogalifehappylife.cz
Kniha Ženství jako dar je neskutečně inspritavní. Připomíná mi svým až encyklopedickým rozsahem dílo Druhé pohlaví od Simone de Beauvoir. Knihu moc doporučuji každé ženě a ponechávám si ji mezi svými knihami. I když mám jako KonMari konzultantka opravdu velmi málo knih.
Míša Mrázková - Sparkjoy.cz
Děkuji autorce za komplexní zpracování často tabuizovaného tématu menstruace. Doporučuji jako povinnou četbu ženám, které se zajímají o osobní rozvoj a téma ženskosti. Jak jinak než skrze porozumění menstruaci se můžeme spojit samy se sebou. Ke knize je ještě sympatický bonus o rituálu Menarché (uctění první menstruace). Velmi čtivé a inspirativní.
Hanka Adamíková

Proč se vůbec věnovat
TÉMATU MENSTRUACE ?

Často máme pocit, že menstruace je obdobím, které se musí přetrpět. PMS, bolest a křeče. Ale takto to být nemusí.

Když sečteme počet dnů, kdy žena ve svém životě menstruuje, vyjde nám celkem šest let. A to je opravdu dlouhá doba. Můžeme se samy sebe zeptat, zda chceme šest let svého života přežít nebo prožít v pohodě.

To, jak žena vnímá svou menstruaci, může ovlivnit její vztah k sobě a k jejímu tělu. Pokud totiž vnímá menstruaci negativně, může nabýt dojmu, že ji tělo zradilo. Dlouhodobý stav nelásky vůči svému tělu pak může mít vliv také na prožívání sexuality.

KNIHA

ŽENSTVÍ JAKO DAR

aneb menstruace ve 21. století

Kniha, která srozumitelným jazykem ženám ukazuje široké spektrum možností a přístupů, díky kterým začnou svou menstruaci lépe vnímat a také prožívat. Je to velmi ucelená ženská „encyklopedie o menstruaci“ pro všechny ženy!

Proč si přečíst
KNIHU ŽENSTVÍ JAKO DAR

Je čtivá, vtipná a nabitá spoustou zajímavých informací, které potřebuje vědět a znát každá žena!

Většina knih o menstruaci na ni nahlíží jako na problém a nabízí velmi omezené možnosti, jak tento „problém“ řešit. Kniha Ženství jako dar k menstruaci přistupuje holisticky a ukazuje fyzické i psychosomatické příčiny problémů.

Nabízí mnoho postupů a řešení, jak prožívání a vnímání své menstruace zlepšit. Nahlíží na ni z různých úhlů: historického, biologického, duchovního, antropologického, sociologického i cyklického.

V knize se mimojiné dozvíš, jak:

 • lépe pochopit své tělo a menstruační cyklus.
 • prožívat své dny pohodověji.
 • změnit prožívání bolestivé menstruace.
 • jít do hloubky a začít věřit, že ženství a jeho prožívání je dar.

13 kapitol - 13 menstruací

Kniha se skládá ze 13 kapitol. Je v tom hlubší symbolika, kterou jsem vnímala od samého začátku vzniku knihy Věděla jsem, že bude mít 13 kapitol, jen jsem zatím nevěděla, jaký bude jejich obsah. Důvěřovala jsem však procesu tvoření. Postupně vznikaly kapitoly, které se jako korálky navlékaly na onu pomyslnou červenou nitku, která nás spojuje se starodávnou ženskou moudrostí.

Číslo 13 je s ženou úzce spojeno. Většina žen totiž během roku prožije právě 13 menstruací. Číslo třináct jsem měla vždy ráda a nechápala jsem, proč je obecně vnímáno negativně – vždyť mi od dětství při různých událostech přinášelo jen samé štěstí!

Až později v dospělosti jsem se dozvěděla, že dříve mělo toto číslo svůj posvátný význam, a že bylo dokonce vnímáno jako šťastné (a některými národy je takto vnímáno dodnes).

Naši předkové oslavovali třináct měsíců na základě pohybu Měsíce na nebi, nikoli dvanáct, jak je tomu dnes podle gregoriánského kalendáře.

A my ženy si své „měsíc-ky“ zažijeme za rok také právě třináctkrát. Uvnitř sebe cítím, že právě číslo třináct nás spojuje s hlubší podstatou naší ženskosti.

KNIHA

ŽENSTVÍ JAKO DAR

může být kompasem,
který tě bude navigovat a pomůže ti
napojit se pomocí pomyslné červené nitky na pradávnou moudrost a vědění předkyň.

OBSAH KNIHY

jednotlivé kapitoly

HISTORIE MENSTRUAČNÍCH POMŮCEK

1. KAPITOLA
Abychom dokázali posoudit, jaká je a jaká může být menstruace ve 21. století, je potřeba se na chvíli ponořit do historie. Tou se zabývá první kapitola, která zkoumá, jaké menstruační pomůcky používaly naše babičky, prababičky a pra-pra- pra…
Jaké menstruační pomůcky si můžeme zvolit dnes, případně jak se o ně starat, je rozepsáno v kapitole druhé.

VÝVOJ MENSTRUAČNÍHO MYŠLENÍ

3. KAPITOLA
Třetí kapitola se věnuje vývoji názorů a přístupů k ženám a s tím souvisejícího názoru na menstruaci.

ČERVENÝ STAN, MĚSÍČNÍ CHÝŠE A DALŠÍ MENSTRUAČNÍ PŘÍBYTKY

4. KAPITOLA
Ženy se v dřívějších dobách uchylovaly do nejrůznějších menstruačních příbytků. Zda to dělaly dobrovolně či nedobrovolně, existoval-li skutečně červený stan či jak si můžeme něco podobného vytvořit i dnes, si povíme v kapitole čtvrté.

PRVNÍ MENSTRUACE A RITUAL MENARCHE

5. KAPITOLA
První menstruace je důležitá a právě to, jak ji prožijeme, může ovlivnit náš celkový postoj k ní. Ale není třeba věšet hlavu - i když první menstruace nebyla kdysi taková, jakou jsme si přály, můžeme si vše náležitě „doprožít“ a vytvořit si pro sebe rituál menarche i po letech. O tom všem v kapitole páté.

ŽENSKÉ POHLAVNÍ ORGÁNY

6. KAPITOLA
Šestá kapitola netradičním způsobem popisuje ženské pohlavní orgány. Věřím, že se zde dozvíte spoustu nových informací.

MENSTRUACE JAKO FYZIOLOGICKÝ PROCES

7. KAPITOLA
V sedmé kapitole se podíváme na menstruaci více zblízka. Zodpovíme si například, jaké sporty jsou během menstruace vhodné a jaké naopak, co znamená pojem pseudomenstruace či jak je to s milováním během menstruace.

ŽENSKÁ CYKLIČNOST ANEB ŽENA A JEJÍ PROMĚNY

8. KAPITOLA
Osmá kapitola je o ženské cykličnosti a o tom, jak se v průběhu měsíce žena několikrát promění. V závěru kapitoly se podíváme na to, kdy a proč cyklické nejsme a co naší cykličnosti brání.

VOLNÁ MENSTRUACE

9. KAPITOLA
Volná, svobodná, vědomá menstruace – co všechno tyto pojmy popisují? Více v deváté kapitole.

VYUŽITÍ MENSTRUAČNÍ KRVE

10. KAPITOLA
Že menstruační krev není tabu ani nic nečistého a dokonce se dá používat dále, se dočteš v kapitole desáté, která pojednává o využití menstruační krve.

KDYŽ MENSTRUACE NENÍ V POŘÁDKU

11. KAPITOLA
V jedenácté kapitole se podíváme na to, proč vůbec k problémům souvisejícím s menstruací dochází, na jejich fyzické i psychické příčiny. Půjdeme hlouběji pod povrch - ne nadarmo se říká, že nejdříve hovoří duše a pokud neslyšíme, začíná k nám promlouvat tělo skrze problémy a nemoci.

CO SI JEŠTĚ MŮŽU DOPŘÁT ANEB JAK SE O SVÉ KLENOTY LÉPE STARAT

12. KAPITOLA
Dvanáctá kapitola nabídne mnoho návodů na to, jak si menstruaci ještě více zpříjemnit a jak o své lůno s láskou pečovat.

POSVÁTNÁ MENSTRUACE ANEB JAK MENSTRUUJE BOHYNĚ

13. KAPITOLA
Poslední třináctá kapitola je symbolická. Ač je dnes na číslo třináct nahlíženo jako na nešťastné, dříve bylo vnímáno opačně. Naši předkové oslavovali třináct měsíců na základě pohybu Měsíce na nebi, nikoli dvanáct, jak je tomu dnes podle gregoriánského kalendáře. A my ženy si své „měsíc-ky“ zažijeme za rok také právě třináctkrát. Uvnitř sebe cítím, že právě číslo třináct nás spojuje s hlubší podstatou naší ženskosti. V této kapitole jsem propojila svou lásku k historii, ženským archetypům a přístupu k menstruaci jako posvátné součásti našeho života.

KNIHA TI POMŮŽE
nalézt způsob jak lépe prožívat svou menstruaci

Cesta povede přes pochopení toho, že být ženou není utrpení. Naopak. Být ženou je velký dar a záleží jen na nás, jak s tímto darem naložíme, jak si jej užijeme. Důležité je vědět, že my ženy jsme jiné než muži. Ani lepší, ani horší, zkrátka jiné.

O menstruaci se často hovoří jako o problému. A tak jsme skoro zapomněly, že menstruace je něco, co ženské tělo přirozeně umí. Máme své cykly a rytmy a už pouhé pochopení tohoto faktu nám přinese do života velkou úlevu.

Na své cestě ale můžeme jít ještě o krůček dál a začít menstruaci vnímat a chápat jako posvátnou součást plodnosti a života na Zemi.
V mnoha kulturách si posvátnost plodnosti muže i ženy uvědomovali a náležitě ji oslavovali.
Pojďme se tím inspirovat.

ZAČTI SE A ZAČNI

Jsi jiná. Jsi jedinečná. Svou menstruaci prožíváš jedinečným způsobem. Mám pro tebe dobrou zprávu: ať se právě ve svém životě nacházíš kdekoli, ať už vnímáš či prožíváš menstruaci a své tělo jakkoli, vždy máš možnost to změnit. Každý den máš možnost začít dělat kroky, které postupně změní prožívání tvé menstruace.

Neexistuje však jeden správný postup. Pro každou ženu bude platit něco jiného. Dovol, aby ti tato kniha byla průvodkyní a aby ti pomohla nastartovat cestu proměny. Přečtení knihy je ale pouze první krok. Dalším krokem je informace také přenést do každodenního života.

ZAJÍMAVOSTI
a další informace o knize

 • počet stran 264
 • rok vydání 2019
 • vazba brožovaná
 • kniha vznikala celkem tři roky
 • Grafické prvky a knihu nasázela Lenka Blažejová.
  Lenku bych nazvala dvorní grafičkou menstruačních knih v České republice. Tvořila například knihu Cyklická žena, Deník mámy a dcery a sama také vytvořila menstruační komiks Moje rudá knížka, který z knihy Ženství jako dar také čerpal.
 • Nápad na knihu přišel po semináři s Kathy Jones.
  Po víkendovém workshopu jsem přišla domů tak nadšená, že jsem hned sedla ke stolu a začala psát. Měla jsem tolik energie, že jsem si myslela, že snad knihu napíšu přes noc. To se samozřejmě nestalo, tvorba se nakonec protáhla na tři roky.

Proč
JSEM TUTO KNIHU NAPSALA

Upřímně, nikdy bych si nemyslela, že napíšu knihu o menstruaci. Ale nechala jsem se vést a poslechla svou intuici, která mě právě k myšlence napsat tuto knihu dovedla. A jak se rodila kniha, rodila jsem se také já do větší síly a prohlubovala své prožívání naplněného ženství.

Dnes, kdy je na trhu větší počet knih s menstruační tématikou, se nám to může zdátúsměvné, ale tehdy v roce 2016, když kniha začala vznikat, ještě nebylo úplně běžné psát o menstruaci. Psala jsem v té době hodně článků pro blog Kalíšek.cz, ale psát knihu, to bylo něco jiného. Bála jsem se být vidět a cítila jsem se zranitelně.

Bylo mi nepříjemné, že se mě někteří kamarádi ptali, proč píšu tak divnou knihu a proč vlastně o menstruaci?! Ale já moc dobře věděla, proč to dělám. Věděla jsem, jak moc důležité je psát o menstruaci jednoduchým a srozumitelným způsobem, když ji prožívá polovina populace a často ne právě pohodovým způsobem.

Díky psaní knihy jsem se zkrátka naučila postavit se za sebe, nebát se být jiná a psát o „divných tématech“.

PROČ KNIHA

ŽENSTVÍ JAKO DAR

Hlavní popud napsat knihu Ženství jako dar byl, že skoro veškerá literatura na téma menstruace byla v té době o problémech spojených s menstruací, a jak je můžeme řešit.

Nejčastějším doporučením bylo začít užívat hormonální antikoncepci. A já jsem zkrátka chtěla vytvořit knihu, která by byla napsaná ženou pro ženy.

NÁHLED KNIHY

jak to v knize vypadá?

Kniha
OSLAVA MENARCHE

jako cesta k příjemnější menstruaci

Kniha o první menstruaci a rituálu menarche.

Proč si přečíst knihu
OSLAVA MENARCHE ?

Kniha Oslava menarché se podrobným způsobem věnuje tématu první menstruace, tedy  menarché Je určena jak dívkám, tak dospělým ženám. Podle toho je kniha rozdělena na několik částí.

V knize dostaneš praktické rady a tipy, jak přistupovat k první menstruaci.
Získáš návod, jak pracovat s ženskou rodovou linií.
Naučíš se zvědomit si své lůno.
To vše ti pomůže na cestě ke spokojenějšímu prožívání tvého ženství.

PŘEMÝŠLELA
JSI NĚKDY O TOM:

Co bylo první, co jsi o menstruaci slyšela?

V jakém kontextu ses s menstruací poprvé setkala?

Jak prožívala menstruaci tvá maminka?

Věděla jsi, co tě čeká?

Těšila ses, nebo ses menstruace bála?

Možná, že kdyby se nám od mládí dostávalo více pozitivních zpráv a obrazů o menstruaci, vymizely by všechny nevysvětlitelné endometriózy a bolesti provázející menstruaci.

Avšak nikdy není pozdě. Navíc pokud změníme svůj postoj, pomůžeme zároveň našim dcerám, vnučkám i dalším ženám v okolí. Proto má tak velký význam se menstruací zabývat od jejího prvního příchodu (a určitý čas před ním).

Tato kniha se hodí pro:

 • ženy, které chtějí změnit vztah ke své menstruaci a svému tělu.
 • maminky, které chtějí svým dcerám předat pozitivní vnímání menstruace.
 • lektorky ženských kruhů, terapeutky, učitelky ve školách.
 • a pro další ženy, které pracují s ženami a dívkami.

Ne, opravdu není údělem ženy v tichosti trpět.
Ano, menstruace opravdu může být pohodová a bezbolestná.

OBSAH KNIHY

jednotlivé kapitoly

OBDOBÍ MENARCHE (PRVNÍ MENSTRUACE) V ŽIVOTĚ DÍVKY

1. ČÁST
V první části se s tímto obdobím v životě dívky seznámíme a řekneme si, čím se vyznačuje.
Druhou část jsem věnovala maminkám, které zde načerpají inspiraci k oslavě menarché svojí dcery.

INSPIRACE & INFORMACE PRO ŽENY, KTERÉ SI CHTĚJÍ RITUÁL MENARCHE DOPŘÁT ZPĚTNĚ

3. ČÁST
Třetí část je pro ženy, které si chtějí oslavu dopřát zpětně. Tímto rituálem mohou změnit svůj vztah k vlastnímu tělu a menstruaci. Změna, kterou provedeme nyní, přepíše i zkušenosti z minulosti.

ŽENSKÝ ARCHETYP BOHYNĚ DÍVKY A PANNY

4. ČÁST
Ženské archetypy a bohyně nás mohou inspirovat. Můžeme se s nimi ztotožnit a dotknout se tak kvalit, které jsou pro danou bohyni či archetyp klíčové. Dostane se nám odvahy a inspirace, a o tom je poslední, čtvrtá část.

KNIHA
Oslava menarche
zodpoví otázky:

 • Dívkám
  Jak poznáš, že se blíží první menstruace? Z jakých menstruačních pomůcek máš na výběr a jsou pro tebe vhodné? Jak můžeš svou první menstruaci prožít či oslavit?
 • Maminkám dívek, které brzy začnou menstruovat:
  Jak o menstruaci s dcerou hovořit? Jak vytvořit rituál první menstruace pro dceru na míru? Jak k oslavě první menstruace přistupují v jiných kulturách?
 • Ženám:
  Jak a proč si dopřát rituál menarché také v dospělosti? K čemu je rituál dobrý a v čem ti pomůže?

Díky formátu a rozsahu můžeš mít brožuru stále po ruce a nahlédnout do ní vždy, když to zrovna budeš potřebovat, například před chystaným rituálem menarché.

ZAJÍMAVOSTI
a další informace o knize

 • počet stran 60
 • rok vydání 2019 (kniha vyšla souběžně s knihou Ženství jako dar)
 • vazba brožovaná
 • Zrodila se podstatně rychleji než kniha Ženství jako dar.
  Rozepsanou jsem ji měla nějaký čas, neboť se tématu první menstruace a rituálu menarché věnuji již dlouho a podrobně. Věděla jsem, že jednou tuto knihu vydám. A pak přišel nápad – co kdyby kniha Oslava menarché vyšla společně s knihou Ženství jako dar? Šílenost, znělo mi v hlavě. Do vydání knihy zbýval totiž jen měsíc a já díky knize Ženství jako dar už věděla, jak dlouho všechno trvá. Nedala jsem se však odradit a nakonec se vše díky skvělému týmu lidí stihlo. Korektorka texty prošla za víkend, grafik vše upravil a nasázel za týden, vyřešili jsme katalogizaci knihy a pak už tradá do tiskárny! Směju se, když si uvědomím, že kniha Ženství jako dar vznikala tři roky a Oslava menarché tři týdny.
Zvýhodněná cena za 10 ks. Za 1 ks zaplatíte 250 Kč namísto 321 Kč. Kniha…
Zvýhodněná cena za 5 ks. Za 1 ks zaplatíte 270 Kč namísto 321 Kč. Kniha…
Zvýhodněná cena za 10 ks. Za 1 ks zaplatíte 105 Kč namísto 149 Kč .…
Zvýhodněná cena za 5 ks. Za 1 ks zaplatíte 125 Kč namísto 149 Kč. Přehledná…
Zvýhodněná sada obou knih o menstruaci (doprodej, posledních 50 ks!).
Přehledná kniha o oslavě první menstruace (menarché).
aneb menstruace ve 21. století. Kniha propojuje informace spojené s menstruací z různých úhlů -…

ŘEKLY O KNIHÁCH:

ŽENSTVÍ JAKO DAR & OSLAVA MENARCHE

Jsem ráda, že je na trhu kniha, která z mnoha různých pohledů odkrývá téma Ženství a menstruace. Taková kniha na trhu chyběla a je skvělé, že tomu tak již není.
Kateřina Kadlecová MakrlíkováPesarshop.cz
Výborně napsaná knížka. Určitě doporučuji ženám i maminkám dcer. Konečně u nás ženský pohled na téma, ženským způsobem popsané a ženám blízké čtení. Děkuji za toto dílo pro nás ženy.
Zuzka Lhotová
Úžasná a velmi důležitá kniha, kterou by měla mít každá žena. Pro mě je to velmi hodnotná encyklopedie pro ženy a nejen pro ně.
Jana Zittová
Chtěla bych Vám poděkovat. Chci knihu poslat co nejdál, protože lepší knihu jsem opravdu nečetla. Jste skvělá! Opravdu moc chci tuto knihu doporučit. Jsem překvapená, jak se do tak málo stran vejde tolik informací a zajímavostí. Z knížky jsem nadšená.
IG Poradna pro holky official
Konečně jsem se dostala ke knížce od Veroniky Lančaričové.. A je to paráda! A překvapivě se čte se úplně sama, i když má slušný historický a odborný základ. A jestli jsem si říkala, že toho vím dost, už na pár stránkách jsem byla vyvedena z omylu 😍 Veroniko, děkuji!! ❤
Jana
Čtu tvou knihu o menstruaci a je úžasná! Moc se mi líbí! Není to moje první kniha o menstruaci, ale ta tvoje je velmi čtivá, přehledná a obsahuje velké množství informací a pohledů 🙂 Díky moc za ní! Budu jí dávat dalším ženám jako dárek.
Veronika D.
Vaše kniha je skvělá ! 😍 Při psaní bakalářské práce na téma menstruace a menstruační pomůcky mi byla velkým pomocníkem.
Tereza
Je to taková encyklopedie menstruace, velice zajímavé čtení. Po přečtení se budete na měsíčky těšit : )
Lenka
Skvělá kniha - dle mého názoru by rozhodně v žádné ženské knihovně neměla chybět. Mohu knihu jen doporučit. 🙂
Martina
Knihu jsem dnes začala číst. Knížky mě vůbec nebaví, neudržím pozornost. Tuhle ale čtu jedním dechem.. krasné dodatky a i prostor pro zasmání.
Míša Pagáčová Jelínková
Jsem úplně hotová z tvojí knížky. Nedokážu ji číst najednou, klepou se mi ruce. Už ji mám skoro přečtenou, jsem ve třinácté kapitole... připadám si neskutečně hloupě. Jak to, že jsem to nevěděla dřív? Nejsem naštvaná na mámu, ani na babičky, podle mě nic z toho nevěděly. Nechápu, jak je možné, že se nějaké informace ztratí a pak zase vynoří... Je to hodně abstraktní a zároveň logické.
Martina Skalická
Dobrý den paní Veroniko, dnes mi přišly Vaše knihy a až navečer jsem do nich konečně nahlédla. Moc děkuji. Obě knihy jsou úžasné, plné nových informaci... Jsem nadšená 🙂 kéž by tyto informace měly všechny dívky/ženy.
Olga MoravanskáKniha Ženství jako dar & Oslava menarche
Dobrý den, moc Vám děkuji za sepsání tak krásné knížky! S láskou ji budu doporučovat dál.
Aneta Vejdová
Už nějakou dobu mám doma knihu Ženství jako dar a řeknu vám, to je poklad. Kolik se do knihy vešlo tipů, rad, naučných obrázků atd. To snad není ani možný. Je prostě nádherně a pečlivě zpracovaná.
Eliška (Liška v máku)
Jsem z generace, kdy byl příchod menstruace mezi námi děvčaty velice očekávaný, ale zároveň braný jako nutný “opruz” a celkově ve společnosti ještě celkem tabuizovaný. Až díky Verunce a později i její knize jsem se nejenže dozvěděla o různých menstruačních pomůckách, zároveň zjistila velice čtivou a zábavnou formou spoustu zajímavostí o menstruaci v historii, jakými cykly během měsíce procházíme a jak je využít ve svůj prospěch a že máme možnost tímto způsobem zároveň svůj průběh zpříjemnit a ulehčit.....ale to je jen zlomek obsahu knihy. Co pro mě jako mámu bylo úplně nejzásadnější, je rituál menarché, který je blíže popsán ve stejnojmenné knize a na který se nesmírně těším se svou dcerou, protože si uvědomuji, jak mocně může tento vstup ovlivnit její přerod do ženství a zároveň projít společně do dalšího levelu našeho vztahu. Velice děkuju Verunce za její práci, hluboké přátelství a nádhernou esenci, kterou přináší na tento svět a vřele doporučuji všem ženám, které se v této době plné změn chtějí vrátit samy k sobě a cítit se lépe v každodenním životě❤
Lucie Jurošová
Při hledání jsem našla tvojí knihu a věděla jsem, že je to ono. Nemohu od ní odtrhnout oči. Tvoje kniha je nádherná, něžná, milá, ucelená, spojená s denním životem. Historie, teorie, mýty, humor a láska. Ano, tvoje kniha je psaná s láskou, s láskou a obdivem k 360 stupňům světa ženy, jehož střed nosíme ve svém podbříšku. Kdybych si o ženství měla přečíst jednu jedinou knihu, byla by to ta tvá. Je rozcestníkem pro jakoukoli cestu ženy, ať už se vydá mystickou cestou, odbornou nebo jen prakticky prožije příjemných 6 let života. Obdivuji, kolik informací jsi nasbírala, roztřídila a sestavila tak, aby vznikl tento nádherný průvodce. Děkuji Ti a jsem ráda, že si tvoji knihu zařadím vedle Mirandy.
Katka
Moc pěkná kniha, hezky se čte. Autorka se snaží komplexně popsat hlavní myšlenky o menstruačním cyklu s užitečnými odkazy na další knihy, blogy, dokumenty atd. které se konkrétním tématům věnují do hloubky. Při čtení této knihy mi vlastně došlo (a to je asi ten největší přínos knihy), že to jde i jinak- intuitivně, s láskou a vlídností k sobě a svému tělu - ne křečovitě, ne hlavou, ne silou. Autorka ukazuje možnosti, jak třeba prožívat cyklus, jaké menstruační pomůcky můžete využít, co vše můžete své mysli a svému tělu dopřát atd. Musím říct, že po přečtení této knihy se na svou menstruaci začínám dokonce těšit. Na rozdíl od doby, kdy jsem ji nenáviděla, bála se jí, nesnášela a brala jsem ji jako prokletí 🙂 ... žiju teď heslem: Miluj svou menstruaci- miluj sama sebe.
Adéla Šlapáková