3 ONLINE PŘEDNÁŠKY O MENSTRUACI

za zvýhodněnou cenu

Více informací o jednotlivých přednáškách níže pod fakturačním formulářem.

ONLINE PŘEDNÁŠKY
O MENSTRUAČNÍ TÉMATICE

1. Online přednáška Ženská ekohygiena
Vše o moderních menstruačních potřebách!

Co se v přednášce dozvíte?

Jednotlivé části přednášky:

 • Jednorázové pomůcky
  Jak se liší pomůcky klasické a ty z BIO bavlny? Je mezi nimi skutečně rozdíl?
 • Menstruační kalíšky
  Jak si vybrat pro sebe ten správný kalíšek? Jak se používá a jak se s ním manipuluje? Jaké existují značky? A co údržba?
 • Látkové vložky
  Je to pohodlná a hygienická pomůcka? Jak se o ně správně starat a prát?
 • Menstruační houbičky
  Jak se používají a jaké jsou jejich výhody?
 • Menstruační kalhotky
  Proč jsou tak velkým hitem poslední doby? Jak fungují a jak se mezi sebou liší jednotlivé značky, které jsou na českém trhu dostupné?

V této přednášce se dozvíte vše o různých variantách a pomůckách menstruační hygieny, které jsou ve 21. století k dispozici.

Délka přednášky 73 minut.

2. Online přednáška Ženství jako dar
Vliv menstruace a rituálů na fáze a cykly ženy

Jednotlivé části přednášky:

 • Historické souvislosti a vnímání menstruace.
  Adam, Eva a ten had. jak tento příběh na ženy působí a ovlivňuje vnímání ženství a prožívání menstruace? Jaké mi k tomuto příběhu přišlo poselství pro "moderní dobu"?
 • Příčiny a možné řešení bolestivé menstruace
  Dozvíte se také, jak si žena může pomoci, když její menstruace není pohodovou záležitostí. Z mé praxe jsem vysledovala, že pro nás ženy je rovněž velmi léčivé dopřát si něco magického v našem životě - což mohou být například rituály.
 • Cykličnost a cyklický čas
  Přednáška bude pokračovat doporučeními a radami, jak naše cyklická pouť životem může být pohodovou jízdou. A také jak je důležité (nejen pro ženy) prožívání cyklického času.
 • První menstruace (menarché)
  Povíme si také o důležitém a podstatném tématu: první menstruaci - menarché. (Rady a tipy pro maminky, jak dcery na první menstruaci připravit.) Nabídnu rovněž informaci o rituálu menarché pro dívky, ale také dospělé ženy, které si jej chtějí dopřát zpětně.
 • Poslední menstruace (menopauza)
  A v rámci této přednášky společně doputujeme až k menstruaci poslední a období menopauzy, na kterou se podíváme trochu jinou optikou, než bývá zvykem.

Délka přednášky 55 minut.

"Menstruace pro mne byla dlouho tabu, to, o čem se nemluví, to, co jen bolí. Až časem jsem se dozvěděla, že ji potřebujeme k tomu, abychom byly plodné. A díky Verči a její přednášce Ženství jako dar vím i mnohem více. Aha momenty přišly hlavně v části, kde Veru uvádí příčiny bolestivé a nepříjemné menstruace. Netušila jsem, co vše na ni má takový velký vliv. Stále se učím, abych menstruaci brala jinak a pokud někdy budu mít dceru, abych ji dokázala předat jen ty nejlepší informace. A díky lidem, jako je Veru, to nebude a není nic těžkého. Děkuji a děkuji a jen moc ráda doporučuji"
Jana S.

V této přednášce se kromě tématu menstruace a jejího vlivu na nás ženy věnuji také souvislosti s historií, konkrétně s biblickým příběhem o Adamovi a Evě a jak tento příběh právě na nás ženy působí a ovlivňuje vnímání ženství a prožívání menstruace.

Uvádím zde, jak si žena může pomoci, když její menstruace pohodovou záležitostí. Z mé praxe jsem odsledovala, že pro nás ženy je rovněž velmi léčivé dopřát si něčeho magického v našem životě - což mohou být například rituály.

Přednáška pokračuje doporučeními a radami, jak naše cyklická pouť životem může být pohodovou jízdou. A také jak je důležité prožívání cyklického času.

Doplňuji ještě velmi důležité a podstatné téma: první menstruace - menarché. (Rady a tipy pro maminky, jak dcery na první menstruaci připravit.)

Nabídnu rovněž informaci o rituálu menarché pro dívky, ale také dospělé ženy, které si jej chtějí dopřát zpětně.

A v rámci této přednášky společně doputujeme až k menstruaci poslední a období menopauzy, na kterou se podíváme trochu jinou optikou, než bývá zvykem.

3. Online přednáška
Menstruace jako pohodová záležitost

Pohodovější menstruace

Přednáška zodpoví tyto otázky:

 • Co dělat, když není menstruace v pořádku?
  Naštěstí máme hodně možností a možných řešení.
 • Jak můžeme své dny prožívat pohodověji?
  Co si můžeme dopřát a co pomáhá?
 • Jaké jsou psychosomatické příčiny jednotlivých menstruačních potíží?
  Zaměříme se na příčiny a možné řešení u bolestivé, silné a nepravidelné menstruace
 • Jak nás menstruace ovlivňuje?
  A proč je důležité se tématem menstruace zaobírat opravdu podrobně? Menstruace a menstruační cyklus má totiž vliv na mnoho oblastí v našem životě: vztah k našemu tělu, prožívání sexuality a může mít vliv také na partnerství.
 • Proč je pro nás pro ženy léčivé prožívat cyklický čas a sledovat svou cykličnost?
 • Jak můžeme své tělo a menstruační cyklus lépe pochopit?
  Naše tělo k nám hovoří, to možná my jsme mu přestaly naslouchat. Nikdy není ovšem pozdě se svému tělu začít věnovat. Ať už se nacházíme kdekoli a náš ženský příběh byl jakýkoli, může být naše menstruace pohodovější záležitostí a bezbolestnější.
 • Jak se proměnilo vnímání ženy a potažmo menstruace napříč staletími?
  Abychom věděli, jaká menstruace může být, dovolíme si na chvíli ponořit se do historie a podívat se, jak se vývoj myšlení a náhled na ženu proměňoval. Dříve se menstruace a plodnost oslavovala, ve středověku došlo k rozštěpu těla a duše, následkem čarodějnických procesů potlačily v některých ohledech ženy svou přirozenost a schopnosti.
 • Jak nás to ovlivnilo a jaký to má dopad dnes?
  A i ve 20. století došlo k velkým posunům - jak to pokračuje ve století současném?

Musíme menstruaci nepříjemně přežívat nebo ji můžeme prožít pohodovým a bezbolestným způsobem? Varianta B je správně! Jak toho můžeme docílit, prozradí tato přednáška.

Dozvíte se historické souvislosti o ženství a menstruaci, podíváme se na psychosomatické příčiny jednotlivých menstruačních potíží a ponoříme se také do zkoumání tvého jedinečného ženského příběhu, který ovlivnila také tvá ženská linie.

Délka přednášky 75 minut.