7. setkání

SAMHAIN A DUŠIČKY

Bohyně Morana
Kde končí strach, začíná život
& projít svým tmavým lesem.

Naplněno.

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij jej v rytmu 8 svátků kola roku!

Když plyneme v rytmu kola roku, který je přírodě vlastní,
ucítíme obrovskou vlnu podpory od toho, co je větší,
než jsme my a co nás přesahuje.

Příroda uléhá k zimnímu spánku a za okny se čím dál dříve rozlévá tma. A tak není divu, že právě v tomto období vyplouvají „tmavší témata“ víc na povrch a ukazují se temnější zákoutí naší duše.

S dřívější tmou se také objevuje více psychických potíží a doléhají na nás různé strachy. Většinou se těmto tématům vyhýbáme, nechceme se dívat na to nepříjemné a naše třinácté komnaty necháváme pevně uzamčené. Ale tím, že negativnímu nedáváme pozornost, z našeho života nevymizí.

Ukážu ti, že psychické potíže můžeš překonat a vykvést jako leknín, který také vyrůstá z bahna. Když svůj strach a potíže přijmeš, můžeš je přetransformovat a také vyřešit. Otevřou se ti pomyslné dveře nepoznaného. Ne nadarmo se říká, že kde končí strach, začíná život...

Společně si v tento večer také dopřejeme rituál uctění našich předků, meditaci s archetypy temných bohyní a vyrábět budeme Skeleton listy.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

 • Samhain a dušičky.
  Dnes známe a slavíme hlavně Helloween, který ale vychází ze starších tradic, řekneme si, jaké tradice to jsou a jak se jimi můžeme inspirovat. Kolo roku se nám pomyslně posunulo dále a my jsme již naplno v tmavé polovině roku. I když se možná tmy a tmavších témat obáváme, je potřeba je prožít z mnoha důvodů, o kterých bude řeč. V současné době je to potřeba možná více, než kdykoli předtím.
 • Řízená meditace s archetypy temných bohyní.
  Nejprve si o archetypech a aspektech temných bohyní povíme. Jaké lekce nám přinášejí do života? Dopřejeme si společně také meditaci s bohyní Moranou. Ta nás učí, že je potřeba projít tmavým lesem, i když se toho bojíme.
 • Rituál uctění a poděkování předkům.
  Toto období se pro tento rituál skvěle hodí. Věří se totiž, že v období Samhainu jsou brány mezi viděným a neviděným světem nejtenčí a tak je ten pravý čas vzpomenout si na ty, díky kterým jsme vlastně na světě.
 • Vyrábění skeleton listů.
  Díky této speciální technice zůstane z listů pouze jejich „krajková kostra“. Krásná dekorace, která nám připomíná koloběh života.
 • Energie skupiny vše znásobí.
  Užijeme si společně příjemný ženský večer a vzájemně se podpoříme.

PODROBNOSTI

 • Kdy?
  Termíny 25.10 i 26.10 byly naplněné.
 • Kde?
  Praha (místo bude upřesněno emailem po přihlášení)
 • Cena
  390,-
 • Co s sebou?
  Mnoho materiálu a pomůcek k tvoření najdeš u mě, ale něco bude potřeba si donést. Přesné instrukce ti pošlu emailem.
 • Komorní skupina
  Maximálně 6 žen.

KOLO ROKU,
tak trochu jiné vnímání času...

Kolo roku rozděluje rok na jiná období, než jsme běžně zvyklí. V tomto pojetí má osm období, nikoli dvanáct. Koncept vychází ze starších tradic, kdy se kola roku objevovala napříč různými kulturami.

Ke každému jednotlivému období se pojí také důležitý svátek, vycházející z postavení slunce či důležité proměny v přírodě.

Příroda se proměňuje v cyklech: po zimě se rodí něco nového, postupně to roste, kvete a dozrává, aby to postupně zase zaniklo a navrátilo se zemi, a tak stále dokola.

BOHYNĚ STAŘENA MORANA
„Jsem Morana, bohyně moudrosti a transformace.
Vedu tě zákoutími tvé duše - místy, kterých se tak bojíš. Jsem již příliš stará na to, abych dělala věci, které dělat nechci. Nemám čas na to, abych chodila kolem horké kaše a nebyla upřímná k sobě a k druhým. Svou kosou odsekávám věci, které nepotřebuješ, které ti už neslouží. Sekám a seknu tolikrát, kolikrát bude potřeba. Tvou lekci s tebou zopakuji, až ji nakonec pochopíš a budeš schopna jít dál.“