AKTUÁLNÍ OBDOBÍ: Od Podzimní rovnodennosti do Samhainu

 • Balanc v životě a být královnou svého života
 • Element země - naše tělo, náš chrám
 • Rituály pro toto období

ONLINE KURZ

MAGICKÝ ROK

7. část:
Od Samhainu po zimní slunovrat
Kde končí strach, začíná život
& projít svým tmavým lesem.

Obsah tohoto dílu:

Tato část se věnuje období, které začíná 31. října a končí zimním slunovratem, tedy 21. prosince.

Dozvíš se jaké poselství nám archetyp těchto bohyní přináší. Jak si vytvořit oltář pro toto období a jak vlastně tento svátek Samhain oslavit. Proč je důležité přijímat i ty temnější aspekty v přírodě, avšak také v sobě.

Tématice strachů se budeme věnovat opravdu podrobně. Nalezneš zde ebook Strachy, psychické potíže a traumata. Dále meditaci s bohyní Moranou, která tě provede tmavým lesem, aby ses se strachy mohla konfrontovat a transformovat je v něco lepšího. Na téma strachu se podíváme také pomocí cvičení.

Dozvíš se také jaké rituály se pojí s tímto obdobím a věkem ženy, která se nachází ve věku moudré vědmy. Podíváme se také jinou optikou na téma smrti.

Chybět nebude ani vizualizace či inspirace, co tvořit s dětmi a jak toto období prožívat. A v rámci "dospěláckého tvoření" zde nalezneš návod na tzv. Skeleton listy.

Podívej se na 
video pozvánku:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
 • Nalezneš zde hodně návodů pro práci se strachem a stresem.
  Techniky, které zde zmiňuji, mi nesmírně pomohly, když jsem měla opravdu náročné psychické stavy. Díky nim se mi je podařilo zvládnout a překonat. Nyní se již takových situací neobávám, neboť vím, že když má člověk ty správné návody "jak na to", dokáže překonat skutečně jakékoli psychické trápení. Musí však samozřejmě chtít. Dlouho jsem o tom mluvit nahlas nechtěla, ale když jsem se dozvěděla, kolik lidí takovými stavy trpí, věděla jsem, že je potřeba vynášet na povrch i tato témata.

1. část
OD SAMHAINU PO ZIMNÍ SLUNOVRAT

Povídání o daných tradicích, zvycích, svátcích, o jednotlivých bohyních a celkové esenci daného svátku a období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Dozvíš se také o tom, jaká témata toto období přináší.

 • Samhain a dušičky
  Kolo roku se nám pomyslně posunulo dále a my jsme již naplno v tmavé polovině roku. I když se možná tmy a tmavších témat obáváme, je potřeba je prožít z mnoha důvodů, o kterých bude řeč. V současné době je to potřeba možná více, než kdykoli předtím.
 • Téma transformace a smrti
  Dalajláma prohlásil: „Lidé žijí tak, jako by nikdy neměli zemřít. A umírají, aniž by předtím žili naplno.“ V naší společnosti se stáří a stárnutí bojíme. Je ale potřeba říct, že stáří nemusí být nutně spojené s nemocemi.
 • Archetypy bohyně stařeny
 • Bohyně Morana, Sheela na Gig, Hekaté
 • Poselství temných bohyní

ARCHETYPY
bohyně stařeny a temných bohyní

Tento archetyp je trochu opomíjený. Naše společnost je zaměřená na kult mládí a tento archetyp a způsob, jakým se prezentuje, je překroucený. Dozvíš se také, co mě temné bohyně naučily skrze mé sny a jak jinak můžeme nahlížet na změny v našem životě. O čem tedy tento archetyp je a co nám může dát?

Poslechni si také poselství temných bohyní, které ke mne přišlo. Jsou to velmi silná slova a zpráva pro nás. Čím dříve si to uvědomíme a naplno vezmeme k srdci, tím dříve se náš život může stát plnohodnotně prožitým.

2. část: Příroda a oltář
pro období Samhainu & Dušiček

Oltářem nám může být celá příroda, ale pokud žijeme ve městech či pokud si jen chceme udělat hezkou aktuální výzdobu, může nám oltář hezky posloužit. Je to místo, kam koncentrujeme naší pozornost a díky tomu se můžeme snadněji a přirozeněji napojit na aktuální cyklus v přírodě. V této části se také dozvíš, jaké důležité poselství  a témata nám příroda přináší v tomto období.

3. část
HLAVNÍ TÉMA
Kde končí strach, začíná život
Projít svým tmavým lesem

Tato část je největší, skládá se z nejvíce videií a cvičení, které souvisí s daným obdobím. Najdeš zde videa, cvičení, meditace, vizualizace, pracovní karty a také úkoly či výzvy k akci. Důležité je nejen o věcech mluvit, ale také uvádět vše do praxe.
A o tom je právě tato část.

 • Strachy, psychické potíže a traumata.
  V tomto ebooku otevřeně sdílím svou zkušenost s psychickými potížemi a zároveň nabízím postupy, které mi pomohly z toho všeho ven. Protože mě baví věci zkoumat a jsem systematická, vytvořila jsem si pro sebe několik technik a metod, jak se strachy a nepříjemnými psychickými stavy pracovat.
 • Projít temným lesem.
  V této meditaci se zcela odevzdáš vedení bohyně Morany. Ta nás učí, že je potřeba projít tmavým lesem, i když se toho bojíme.
 • Uvědomění si a transformace strachů.
  V tomto cvičení si dáme prostor na zamyšlení a uvědomění, jaké strachy máme. Namísto toho, abychom s nimi bojovali, popírali je nebo je zasouvali do nevědomí, si je naopak zvědomíme, přijmeme je a zapojíme také naše racio, aby se tyto naše obavy mohly zmenšit.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O KURZU MAGICKÝ ROK ?

Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do kurzu davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana
Prechadzam tvojim uzasnym kurzom, ide mi z teba taka neskutocne nadherna energia. Cez vikend som pocuvala tvoje videa a nahravky a som uplne unesena, tolko nadhernej energie co sa ku mne vdaka tebe dostala. To cele, tvoj kurz a tvoj pristup su presne to co som v tychto chvilach potrebovala. Lebo presne ako si to povedala, ked dvaja robia to iste, nie je to to iste. A ja som uz viackrat citala, pocula napriklad o tom, ako si plnit priania, ale az teraz pri tebe mi to cele tak docvaklo a vytvorilo naadherny obraz plny radosti. Uplne by som az skakala radostou, nadsena som, velmo vdacna za tuto moznost. Tuzila som ti to napisat, lebo tvoje slova mi rozjasnili vikend, tak som ti chcela zase z tej uzasnej energie vratit spat.
Kristina
Děkuji za velmi podařený kurz. Myslím, že jsem podzim nikdy moc nevnímala, až po Vašem kurzu jsem si opravdu uvědomila, jak krásný je.
Zuzka

4. část
Tvoření Skeleton listů

Dělat něco rukama je něco, co moc potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pojď být zase na chvíli dítětem, pojď si hrát, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na to jak to bude vypadat.

Foto návod Jak na výrobu Skeleton listů.

5. část
RITUÁLY

Dozvíš se, jaké rituály se pojí s obdobím Samhainu a Dušiček.

 • Rituál nechat odejít strachy.
  S láskou a vděčností odložit strachy a obavy, které mi neslouží k vyššímu dobru. Zároveň tak vytvářím prostor pro něco nového.
 • Rituál uctění předků.
  Toto období se pro tento rituál skvěle hodí. Věří se totiž, že v období Samhainu jsou brány mezi viděným a neviděným světem nejtenčí a tak je ten pravý čas vzpomenout si na ty, díky kterým jsme vlastně na světě.

6. část
DĚTI A OBDOBÍ SAMHAINU

Jaké aktivity si můžeš s dětmi během tohoto období dopřát? Už od útlého věku s námi mohou děti oslavovat a zapojovat se do jednotlivých období Kola roku.

Dlabání dýně, povídání o předcích nebo také práce se strachy a dechem pro děti.

7. část
VIZUALIZACE

Jako třešinka na dortu nahrávka s afirmacemi, které se týkají daného tématu. Říká se, že potřebujeme 21 dní, než dojde k nějaké změně uvnitř nás. S tím nám mohou pomoci právě afirmace.

Prošla jsi celým programem, postavila ses čelem svým obavám a strachům - nyní je čas celý proces ještě podpořit za pomocí vizualizace.

CENA
ONLINE KURZU

A KOLIK TAHLE MAGICKÁ RADOST STOJÍ?

Vyber si ze dvou možností:

·   Koupit si část od Samhainu po zimní slunovrat.
·   Koupit si celý kurz Magický rok (zvýhodněný balíček všech osmi částí).

 

JEDEN MAGICKÝ BALÍČEK
622 Kč
Cena za jednotlivé období.
V průměru zaplatíš 9 Kč za den. Nebo chceš zatím do kurzu nahlédnout a vyzkoušet, jestli je pro tebe? Vyhovuje ti částku rozdělit na menší platby po celý rok? Tato varianta je pro tebe ta pravá! Prozradím, že pokud se po jedné vyzkoušené části rozhodneš, že chceš naskočit na vlnu a dopřát si celoroční kurz Magický rok, můžeš ještě využít zvýhodněné ceny.
MAGICKÝ CELÝ ROK
8x622= 4976 Kč
4444 Kč
Všech osm období dohromady.
Pokud si pro sebe přeješ mít magický celý rok, dopřej si tuto variantu. Zaplatíš méně, než za víkendový seminář a přitom získáš celoroční kurz. Jako poděkování za to, že mi důvěřuješ, jsem pro tebe připravila zvýhodněnou cenu. Ušetříš více než 500 Kč, za které si můžeš dopřát další radosti.

Délka tohoto dílu

Samhain a Dušičky
12 minut
Archetypy bohyně stařeny
11 minut
Poselství temných bohyní
3 minuty
Téma transformace a smrti
9 minut
Příroda & oltář v období Samhainu
3 minuty
Meditace: Projít tmavým lesem...
10 minut
Cvičení: Uvědomění si a proměna strachů
9 minut
Samhain a rituály
10 minut
Děti a Samhain
5 minut
Vizualizace
3 minuty
CELKEM TENTO DÍL:
75 minut (hodina a čtvrt)

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O KURZU MAGICKÝ ROK ?

Ahojte BOHO zeny, rada by som sa s vami podelila o moje pocity z Veronikinho online kurzu "Moj magicky rok". Tento kurz mi prisiel do zivota ako dar od vesmiru, kedze ma cely zivot sprevadzali depresie (a aj ked nimi uz isty cas netrpim), jesenne obdobie pre mna byva vzdy zlomove a castokrat velmi narocne. Aj napriek tomu, ze prirodu, rastliny a zvierata zboznujem, a prepajam sa vedome s prirodou casto, jesen mi zvykla prinasat vela zmiesanych (skor negativnych pocitov) a zlu naladu z kratkych dni a zleho pocasia. Vdaka kurzu si uvedomujem, ze je vsetko tak, ako ma byt. A ze nielen priroda, ale aj JA sa potrebujem zastavit... A hlavne prejavit vdacnost za vsetko, co mam. A za vsetky dary prirody... Meditacia z kurzu "Si kralovnou svojho zivota" bola prekrasna, neskutocne ma dojala a ukazala mi dalsi smer... Prave som si dokoncila aj cvicenie "Balanc a Rovnovaha" a som z neho neskutocne nadsena. Vdaka nemu som totiz zistila, ze vela veci v mojom zivote uz mam vdaka neustalej "praci na sebe" v rovnovahe a som za to neskutocne vdacna. ...za to, ze som si dovolila robit to, co ma bavi a naplna ...za to, ze na seba uz v ziadnom smere netlacim ...za to, ze si dovolim pocuvat svoju DUSU ...za to, ze uz viem (a chcem) byt castejsie sama, aby som sa vyzivila a sustredila sama na seba (kedysi som neznasala byt sama), ale zaroven si uzivam a cenim cas straveny s mojim muzom ...za to, ze mi moje choroby, moje ucitelky (depresie, uzkosti, endometrioza a mnohe ine...) ukazali spravnu cestu k zdravsiemu stravovaniu a starostlivosti o moju psychiku a moje TELO. Vela mi dalo aj video o nasom tele ako nasom chrame. Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do kurzu davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana KonečnáProjekt Magické lono

VÍCE INFORMACÍ
o celém online kurzu

ONLINE KURZ

MAGICKÝ ROK

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij jej v rytmu 8 svátků kola roku!

Každé období v přírodě nás může podpořit v konkrétní oblasti našeho života.
Pomocí sezónních rituálů a praktických cvičení můžeme prožívat magicky celý rok, ne jen Vánoce.
Každé období v sobě nese jiné kvality a esence...

Přála by sis během roku dopřávat
více vědomých zastavení a oslav svátků?

Chtěla bys umět v každém období
naplno využít jeho potenciál ?

Víš, jak se proměňuje
energie v průběhu celého roku?

Magický může být úplně celý rok,
ovšem trochu jinak.

Každé období v sobě totiž nese jinou esenci a kvalitu,
může nás jinak podpořit a dát nám jiný magický zážitek a prožitek.
A je na nás, abychom do toho šli naplno a dali našemu životu jiný nádech.

Když plyneme v rytmu kola roku,
který je přírodě vlastní,
ucítíme obrovskou vlnu podpory od toho,
co je větší, než jsme my a co nás přesahuje.

Co všechno tě v rámci
MAGICKÉHO ROKU ČEKÁ ?

8 magických období v roce – 8 magických témat

OD IMBOLCU PO JARNÍ ROVNODENNOST

1. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Zora, nové začátky a téma tvůrkyně vlastního života.

OD JARNÍ ROVNODENNOSTI PO BELTAINE

2. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Vesna a element ohně, Kreativita & pro co hoříš? Lůno jako centrum ženské kreativity.
Bohyně Lada, magický lásky čas, (Sebe)láska a sexualita

OD LETNÍHO SLUNOVRATU PO LAMMAS

4. MAGICKÁ ČÁST
Svatojánská noc a element vody, Emoce a ponor do hlubin své duše.

OD LAMMASU PO PODZIMNÍ ROVNODENNOST

5. MAGICKÁ ČÁST
Dožínky a bohyně matka Živa.Vděčnost, hojnost a sklízím, vše co jsem zasela.

OD PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI PO SAMHAIN

6. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Mokoš a element země. Rovnováha a balanc, být královnou svého života.

OD SAMHAINU PO ZIMNÍ SLUNOVRAT

7. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Morana a období transformace. Kde končí strach, začíná život & projít svým tmavým lesem.

OD ZIMNÍHO SLUNOVRATU PO IMBOLC

8. MAGICKÁ ČÁST
Element vzduchu. Posvátné vánoční noci, když ticho promlouvá & autentičnost.

PROČ SI POŘÍDIT TENTO KURZ ?

 • Naučí tě, jak se znovu napojit na dávné tradice a přenést z nich onu magičnost do každodenní praxe a současnosti.
 • Získáš inspiraci a vytvoříš si vlastní moderní rituály pro celý rok.
 • Prožiješ 8 magických období a zastavení skrze oslavu svátku, který se s daným obdobím pojí.
 • Po tomto kurze už nikdy nebudeš vnímat celý rok stejně !
  Jedinečné pojetí a koncept vnímání celého roku.

Kurzem od roku 2020
prošlo již více než  200 žen !

Kurz MAGICKÝ ROK

UZAVŘENÁ VIDEO ČLENSKÁ SEKCE S 8 ČÁSTMI

Povídání o svátcích, tradicích, zvycích, ale také archetypech bohyní či tvoření - to a mnohem více je zpracované formou videa.

PRAKTICKÁ CVIČENÍ

Ke cvičením dostaneš také pracovní listy, výzvy k akci a úkoly.

MEDITACE & VIZUALIZACE

Zaměřující se na dané období a seberozvojové téma.

NÁVODY NA TVOŘENÍ A VÝZDOBU

Dostaneš spoustu návodů a také konkrétních tipů na pomůcky, které si ke tvoření pořídit.

AFIRMACE

Pozitivní přesvědčení související s konkrétním seberozvojovým tématem a obdobím. Můžeš je poslouchat stále dokola, dokud se ti vše nedostane pod kůži. 🙂

MP3 NAHRÁVKY

Tato praktická varianta ti umožňuje videa, některé cvičení či meditace stáhnout do mobilu a poslechnout si je kdekoli.

V KAŽDÉM
Z 8 OBDOBÍ NALEZNEŠ

HLAVNÍ SEBEROZVOJOVÉ TÉMA

V této části se zaměříš na téma, které s sebou dané období přináší a ve kterém tě může podpořit. Najdeš zde videa, cvičení, vizualizace, meditace a také pracovní karty, úkoly či výzvy k akci.

TRADICE & ZVYKY

Dozvíš se o tradicích, zvycích, svátcích a celkové esenci daného období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Vybereš si také, jaké tradice a zvyklosti se ti líbí, abys je mohla přenést do svého života.

OLTÁŘ A VÝZDOBA

Oltář je místo, které nám pomáhá dostat se více do kontaktu s přírodou a symbolikou daného období. Může ti připomenout jednotlivá témata a tvé záměry pro toto období. Dozvíš se o přírodě daného období a také, jak si můžeš svůj domov vyzdobit.

RITUÁLY A PRÁCE S ELEMENTY

Rituály jsou výborným nástrojem k tomu, aby z tvého života odešlo to, co ti již neslouží a otevřely se nové dveře. V každém jednotlivém období se dozvíš, jaké rituály se pro daný čas hodí. Naučíš se, jak si rituál sestavit a jak v jeho rámci pracovat s elementy.

ŽENSKÉ ARCHETYPY A BOHYNĚ

V každém z osmi dílů se dozvíš o souvisejících ženských archetypech. Jak se s ním můžeš spojit či jej aktivovat v sobě ? Jaké příběhy se pojí s bohyněmi daného období?

INSPIRACE PRO DĚTI

Inspirovat a přizvat k magickému roku můžeme také naše děti. Čemu se v konkrétním období s dětmi věnovat? Objevíš zajímavou inspiraci pro společnou tvorbu a náměty na činnosti spojené s daným obdobím.

TVOŘENÍ

Tvoření rukama je něco, co my ženy velmi potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pusť ven svou tvořivou a kreativní energii. Pojď si na chvíli hrát, buď na chvíli zase dítětem, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na výsledek.

AFIRMACE ČI VIZUALIZACE

Pokud celý život slýcháš určitá přesvědčení o sobě, partnerství či například hojnosti, má to velký vliv na prožívání tvého života. Proto zde najdeš nahrávku, která ti pomůže omezující přesvědčení nahradit těmi pozitivními a podporujícími.

Pomocí sezónních rituálů a praktických cvičení můžeme prožívat magicky celý rok, ne jen Vánoce.

Každé období v přírodě nás může podpořit v konkrétní oblasti našeho života.
Každé období v sobě nese jiné kvality a esenci.

Procházet rok s online kurzem Magický rok, je jako dopřát si 8 seberozvojových víkendů a ponorů do sebe.

Rozdělení kurzu na osm částí vychází z konceptu Kola roku.
Kurz staví na těchto základech a jde ještě mnohem dál, tak,
aby byl přínosný a sloužil naší moderní době.

ONLINE KURZ 
Cyklický rok & sezónní rituály

MAGICKÝ ROK

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij svůj rok v rytmu 8 období.