fbpx

ONLINE KURZ

MAGICKÝ ROK

2. část:
Od jarní rovnodennosti po Beltaine
Kreativita & pro co hoříš?
Lůno jako centrum ženské kreativity

Obsah tohoto dílu:

 • Povídání o období jarní rovnodennosti a Velikonoc
  Jaké je hlubší poselství tohoto období? Jaké byly dřívější zvyky a co z nich můžeme přenést do dnešní doby?
 • Archetypy bohyní jara & elementu ohně
  Víš, čím nás tyto bohyně mohou obohatit a co se od nich můžeme naučit?
 • Domov, kde proudí kreativní energie.
  Právě náš domov je místem, které nás může nejvíce podpořit v naší kreativitě. Ale pouze tehdy, bude-li uspořádaný a uklizený. A kdy jindy se mu věnovat, než v období „jarního úklidu"?
 • Příroda, výzdoba a oltář v tomto období.
 • Téma: kreativita a náš vnitřní oheň
  Jak v sobě zažehnout vnitřní oheň? Pro co hoříš? Proč je pro nás kreativita tak důležitá? Jak ji v sobě objevit? Víš, co je kreativní mysl nebo jak řešit problémy kreativním způsobem?
 • Lůno jako plodné centrum naší kreativity
  Dozvíš se, proč právě lůno označuji jako centrum naší kreativity. A proč je pro ženy kreativita a kreativní vyjádření obzvlášť důležité.
 • Vizualizace k uctění & zvědomění lůna
 • Yoni vajíčka a ženská bylinná napářka
  Vše je krásně propojené a proto se během Velikonoc bavíme nejen o plodnosti, ale také o vajíčkách. Ovšem nebudeme se bavit o kraslicích, ale o Yoni vajíčkách. Už jsi o nich slyšela? Víš, proč je použít a v čem nám mohou pomoci? Ženská bylinná napářka je úžasná forma pomoci pro ženy. A také skvělý způsob uvolnění a relaxace.
 • Výroba jarních svíček
  Na výběr bude několik variant tvoření, které si můžeš dopřát. Jednoduché a přitom nádherné dekorace nejen pro jarní období.
 • Rituály spjaté s časem jarní rovnodennosti, Velikonoc a elementu ohně.
 • Tvoření a inspirace s dětmi.

Podívej se na 
video pozvánku:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Venku slunce probouzí celou přírodu k životu. Nechme se tímto ohněm také prostoupit a zažehněme v sobě oheň kreativity. Pro co chceme hořet? Podpoří nás v tom společný rituál s elementem ohně. A víte, jaké je hlavní místo naší tvořivosti & kreativity? Naše lůno přeci! Proto se budeme věnovat právě tématice lůna.

Podíváme se na hlubší podstatu Velikonoc a období jarní rovnodennosti.

Kraslice barvit nebudeme, ale popovídáme si o jiných vajíčkách - "yoni eggs".

Náš vnitřní oheň - to je naše kreativita, tvořivost a radost.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O KURZU MAGICKÝ ROK ?

Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do kurzu davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana
Prechadzam tvojim uzasnym kurzom, ide mi z teba taka neskutocne nadherna energia. Cez vikend som pocuvala tvoje videa a nahravky a som uplne unesena, tolko nadhernej energie co sa ku mne vdaka tebe dostala. To cele, tvoj kurz a tvoj pristup su presne to co som v tychto chvilach potrebovala. Lebo presne ako si to povedala, ked dvaja robia to iste, nie je to to iste. A ja som uz viackrat citala, pocula napriklad o tom, ako si plnit priania, ale az teraz pri tebe mi to cele tak docvaklo a vytvorilo naadherny obraz plny radosti. Uplne by som az skakala radostou, nadsena som, velmo vdacna za tuto moznost. Tuzila som ti to napisat, lebo tvoje slova mi rozjasnili vikend, tak som ti chcela zase z tej uzasnej energie vratit spat.
Kristina
Děkuji za velmi podařený kurz. Myslím, že jsem podzim nikdy moc nevnímala, až po Vašem kurzu jsem si opravdu uvědomila, jak krásný je.
Zuzka

1. část
OD JARNÍ ROVNODENNOSTI PO BELTAINE
Tradice & zvyky

Povídání o daných tradicích, zvycích, svátcích, o jednotlivých bohyních a celkové esenci daného svátku a období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Dozvíš se také o tom, jaká témata toto období přináší.

 • Jarní rovnodennost.
  Od jarní rovnodennosti do svátku Beltaine.
 • Velikonoce a jejich hlubší podstata a poselství.
  Na jaké tradice Velikonoce navazují a co si můžeme odnést do dnešních dní?
 • Domov, kde proudí kreativní energie.
  Právě náš domov je místem, které nás může nejvíce podpořit v naší kreativitě. To může ale pouze tehdy, bude-li uspořádaný a uklizený. A kdy jindy se úklidu věnovat než v období "jarního úklidu".

ARCHETYPY
bohyně jara & elementu ohně

V této části si povíme o bohyních, které se k tomuto období pojí. Bohyně Vesna a další archetypy nás probouzejí k životu a pomáhají nám rozdmýchat náš vnitřní oheň.

2. část: Příroda a oltář
pro období jarní rovnodennosti & Velikonoc

Jaro - to je radost, veselí, slunce a více tepla. Zpěv ptáků nám oznamuje, že je na čase vylézt ze svých ulit a těšit se z nadcházejícího období.

Kam nechodí slunce, tam musí lékař, říká staré české přísloví a my mu dáváme za pravdu...

Tato část je vždy o tom, jak se můžeme na dané období dobře naladit, jak si můžeme vytvořit oltář, který bude korespondovat s daným obdobím.

A také, jaké důležité témata nám přináší příroda v tomto období.

3. část
HLAVNÍ TÉMA
Kreativita & pro co hoříš?
Lůno jako centrum ženské kreativity

Tato část je největší, skládá se z nejvíce videií a cvičení, které souvisí s daným obdobím. Najdeš zde videa, cvičení, meditace, vizualizace, pracovní karty a také úkoly či výzvy k akci. Důležité je nejen o věcech mluvit, ale také uvádět vše do praxe. A o tom je právě tato část.

 • Téma: kreativita a náš vnitřní oheň
  Jak nechat rozproudit náš vnitřní oheň? Pro co hoříš? Proč je pro nás kreativita tak důležitá? Jak ji v sobě objevit? A víš co to znamená kreativní mysl nebo řešit problémy kreativním způsobem?
 • Cvičení Pro co hoříš?
  Díky tomuto cvičení zjistíš, co ti dělá radost, pro co hoříš a pro co můžeš svým vnitřním ohněm (za)hořet!
 • Lůno jako plodné centrum naší kreativity
  Dozvíš se, proč právě lůno označuji jako centrum naší kreativity. A proč je pro nás pro ženy kreativita a kreativní vyjádření obzvlášť důležité.
 • Vizualizace k uctění & zvědomění lůna
  „Drahocenný poklad děloha nepřijímá pouze semeno, ale také emoce, nálady, pocity a myšlenky, které se do ní ukládají, pokud se o ni nestaráme. Dokud je děloha plná bolestí a utrpení, žena nedokáže své ženství plně vychutnat. Je potřeba ji proto očistit. Jakmile totiž děloha znovu nalezne svou smyslovost, může se stát bránou do nových dimenzí.“ z knihy Ženské klenoty Maitreyi D. Piontek
 • Yoni vajíčka a ženská bylinná napářka
  Vše je krásně propojené a proto se během Velikonoc bavíme nejen o plodnosti, ale také o vajíčkách. Ovšem nebudeme se bavit o kraslicích, ale o Yoni vajíčkách. Že jsi už o nich slyšela, ale víš proč je použít a v čem nám mohou pomoci? Ženská bylinná napářka je úžasná forma pomoci pro ženy a také skvělý způsob uvolnění a relaxace.

REFERENCE

NA ONLINE KURZ

Milá Veronika, kurz Magický rok je pre mňa magický v tom najkrajšom zmysle. Dáva mi hĺbku do života a spojenie s rytmom prírody a s jej cyklom. Vždy ma zaujímal hlbší zmysel jednotlivých sviatkov, ktoré sa počas roka slávili. My v našej kultúre ich prejdeme zvyčajne len nápisom v kalendári.

V kurze som sa vďaka Tebe dozvedela o pravej podstate obdobie, o tom, ako sa prepojiť s bohyňami tohto obdobia a aj to, akú esenciu v sebe nesú a ako si ju môžem vniesť do svojho života. Stačí mi vedomie o tom, čo sa deje v prírode a aké má toto obdobie posolstvo, tak sa dokážem napojiť na túto esenciu, na rytmus prírody a vďaka tomu  byť vo vnútornom pokoji a súlade sama so sebou.

Si pre mňa veľmi okúzľujúcou sprievodkyňou, ktorá v sebe nesie esenciu bohýň Imbolcu: sviežosti, divokosti, nádeje, nevinnosti a presvedčenia, že všetko je možné, stačí si len správne priať. Vďaka tomuto kurzu začínam chápať, aké dôležité je pre mňa byť v napojení na prírodu, na jej cykly, byť napojená na seba a vnímať esencie všetkých mojich častí a archetypov, ktoré sa tak krásne odrážajú v jednotlivých častiach roka. 

Prostredníctvom týchto období  si ich môžem zvedomovať a prežívať ich naplno, využívať ich dary a vnímať ich slabiny a tým sa stávať celistvejšou a vedomejšou. Tým môj život získava veľkú hĺbku a aj keď sa navonok ,,nič“ nedeje, vo vnútri cítim pokoj a mier, pretože som v súlade so sebou, s prírodou. Vďaka Tvojmu kurzu tiež vnímam, že všetky odpovede o sebe sa mi môžu zrkadliť v prírode, v jej cykloch a obdobiach- že keď sa na ňu napojím a budem vnímať v akom rytme pulzuje, dozviem sa tak veľmi veľa o svojom vlastnom rytme, živote, o sebe samej. A to je niečo, čo ma nikdy  neprestane fascinovať. Ďakujem Ti zo srdca za možnosť toto všetko vďaka Tebe objaviť. S láskou a veľkou vďačnosťou,
Kristína Svoradová

4. část
Inspirace pro Jarní tvoření:

Dělat něco rukama je něco, co moc potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pojď být zase na chvíli dítětem, pojď si hrát, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na to jak to bude vypadat.

 • Výroba jarních svíček
  Na výběr bude několik variant tvoření, které si můžeš dopřát. Jednoduché a přitom nádherné dekorace nejen pro jarní období.
 • Svíčky ve skořápce
 • Svíčky ve tvaru vejce
 • Svíčky s kamínky a bylinkami

5. část
RITUÁLY JARA
& ELEMENT OHNĚ

Dozvíš se, jaké rituály se pojí s obdobím Velikonoc a jarní rovnodennosti. Dozvíš se také, jak můžeš využít element ohně při rituálech.  Oheň se v rituálech využívá hojně pro své transformační účinky. Spálíš vše, co ti již neslouží a můžeš povstat jako bájný Fénix z popela.

6. část
DĚTI A OBDOBÍ JARNÍ ROVNODENNOSTI

 Jaké aktivity si můžeš s dětmi během tohoto období dopřát? Už od útlého věku s námi mohou děti oslavovat a zapojovat se do jednotlivých období Kola roku.

CENA
ONLINE KURZU

A KOLIK TAHLE MAGICKÁ RADOST STOJÍ?

Vyber si ze dvou možností:

·   Koupit si část od Jarní rovnodennosti po Beltaine.
·   Koupit si celý kurz Magický rok (zvýhodněný balíček všech osmi částí).

 

JEDEN MAGICKÝ BALÍČEK
622 Kč
Cena za jednotlivé období.
V průměru zaplatíš 9 Kč za den. Nebo chceš zatím do kurzu nahlédnout a vyzkoušet, jestli je pro tebe? Vyhovuje ti částku rozdělit na menší platby po celý rok? Tato varianta je pro tebe ta pravá! Prozradím, že pokud se po jedné vyzkoušené části rozhodneš, že chceš naskočit na vlnu a dopřát si celoroční kurz Magický rok, můžeš ještě využít zvýhodněné ceny.
MAGICKÝ CELÝ ROK
8x622 = 4976 Kč
4444 Kč
Všech osm období dohromady.
Pokud si pro sebe přeješ mít magický celý rok, dopřej si tuto variantu. Zaplatíš méně, než za víkendový seminář a přitom získáš celoroční kurz. Jako poděkování za to, že mi důvěřuješ, jsem pro tebe připravila zvýhodněnou cenu. Ušetříš více než 500 Kč, za které si můžeš dopřát další radosti.

Délka tohoto dílu

Od jarní rovnodennosti až do svátku Beltaine
13 minut
Velikonoce
16 minut
Archetypy bohyně jara a ohně
5 minut
Domov, kde proudí energie: Jarní úklid jako rituál
8 minut
Jarní rovnodennost: Příroda a oltář
6 minut
Kreativita
16 minut
Tipy pro spokojenější lůno
19 minut
Vizualizace k uctění lůna
23 minut
Tvoření jarních svíček
9 minut
Rituály jarní rovnodennosti
6 minut
Rituály s elementem ohně
6 minut
Jaro & děti
6 minut
CELKEM TENTO DÍL:
133 minut (přes 2 hodiny!)

VÍCE INFORMACÍ
o celém online kurzu

ONLINE KURZ

MAGICKÝ ROK

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij jej v rytmu 8 svátků kola roku!

Každé období v přírodě nás může podpořit v konkrétní oblasti našeho života.
Pomocí sezónních rituálů a praktických cvičení můžeme prožívat magicky celý rok, ne jen Vánoce.
Každé období v sobě nese jiné kvality a esence...

Přála by sis během roku dopřávat
více vědomých zastavení a oslav svátků?

Chtěla bys umět v každém období
naplno využít jeho potenciál ?

Víš, jak se proměňuje
energie v průběhu celého roku?

Magický může být úplně celý rok,
ovšem trochu jinak.

Každé období v sobě totiž nese jinou esenci a kvalitu,
může nás jinak podpořit a dát nám jiný magický zážitek a prožitek.
A je na nás, abychom do toho šli naplno a dali našemu životu jiný nádech.

Když plyneme v rytmu kola roku,
který je přírodě vlastní,
ucítíme obrovskou vlnu podpory od toho,
co je větší, než jsme my a co nás přesahuje.

Co všechno tě v rámci
MAGICKÉHO ROKU ČEKÁ ?

8 magických období v roce – 8 magických témat

OD IMBOLCU PO JARNÍ ROVNODENNOST

1. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Zora, nové začátky a téma tvůrkyně vlastního života.

OD JARNÍ ROVNODENNOSTI PO BELTAINE

2. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Vesna a element ohně, Kreativita & pro co hoříš? Lůno jako centrum ženské kreativity.
Bohyně Lada, magický lásky čas, (Sebe)láska a sexualita

OD LETNÍHO SLUNOVRATU PO LAMMAS

4. MAGICKÁ ČÁST
Svatojánská noc a element vody, Emoce a ponor do hlubin své duše.

OD LAMMASU PO PODZIMNÍ ROVNODENNOST

5. MAGICKÁ ČÁST
Dožínky a bohyně matka Živa.Vděčnost, hojnost a sklízím, vše co jsem zasela.

OD PODZIMNÍ ROVNODENNOSTI PO SAMHAIN

6. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Mokoš a element země. Rovnováha a balanc, být královnou svého života.

OD SAMHAINU PO ZIMNÍ SLUNOVRAT

7. MAGICKÁ ČÁST
Bohyně Morana a období transformace. Kde končí strach, začíná život & projít svým tmavým lesem.

OD ZIMNÍHO SLUNOVRATU PO IMBOLC

8. MAGICKÁ ČÁST
Element vzduchu. Posvátné vánoční noci, když ticho promlouvá & autentičnost.

PROČ SI POŘÍDIT TENTO KURZ ?

 • Naučí tě, jak se znovu napojit na dávné tradice a přenést z nich onu magičnost do každodenní praxe a současnosti.
 • Získáš inspiraci a vytvoříš si vlastní moderní rituály pro celý rok.
 • Prožiješ 8 magických období a zastavení skrze oslavu svátku, který se s daným obdobím pojí.
 • Po tomto kurze už nikdy nebudeš vnímat celý rok stejně !
  Jedinečné pojetí a koncept vnímání celého roku.

Kurzem od roku 2020
prošlo již více než  200 žen !

Kurz MAGICKÝ ROK

UZAVŘENÁ VIDEO ČLENSKÁ SEKCE S 8 ČÁSTMI

Povídání o svátcích, tradicích, zvycích, ale také archetypech bohyní či tvoření - to a mnohem více je zpracované formou videa.

PRAKTICKÁ CVIČENÍ

Ke cvičením dostaneš také pracovní listy, výzvy k akci a úkoly.

MEDITACE & VIZUALIZACE

Zaměřující se na dané období a seberozvojové téma.

NÁVODY NA TVOŘENÍ A VÝZDOBU

Dostaneš spoustu návodů a také konkrétních tipů na pomůcky, které si ke tvoření pořídit.

AFIRMACE

Pozitivní přesvědčení související s konkrétním seberozvojovým tématem a obdobím. Můžeš je poslouchat stále dokola, dokud se ti vše nedostane pod kůži. 🙂

MP3 NAHRÁVKY

Tato praktická varianta ti umožňuje videa, některé cvičení či meditace stáhnout do mobilu a poslechnout si je kdekoli.

V KAŽDÉM
Z 8 OBDOBÍ NALEZNEŠ

HLAVNÍ SEBEROZVOJOVÉ TÉMA

V této části se zaměříš na téma, které s sebou dané období přináší a ve kterém tě může podpořit. Najdeš zde videa, cvičení, vizualizace, meditace a také pracovní karty, úkoly či výzvy k akci.

TRADICE & ZVYKY

Dozvíš se o tradicích, zvycích, svátcích a celkové esenci daného období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Vybereš si také, jaké tradice a zvyklosti se ti líbí, abys je mohla přenést do svého života.

OLTÁŘ A VÝZDOBA

Oltář je místo, které nám pomáhá dostat se více do kontaktu s přírodou a symbolikou daného období. Může ti připomenout jednotlivá témata a tvé záměry pro toto období. Dozvíš se o přírodě daného období a také, jak si můžeš svůj domov vyzdobit.

RITUÁLY A PRÁCE S ELEMENTY

Rituály jsou výborným nástrojem k tomu, aby z tvého života odešlo to, co ti již neslouží a otevřely se nové dveře. V každém jednotlivém období se dozvíš, jaké rituály se pro daný čas hodí. Naučíš se, jak si rituál sestavit a jak v jeho rámci pracovat s elementy.

ŽENSKÉ ARCHETYPY A BOHYNĚ

V každém z osmi dílů se dozvíš o souvisejících ženských archetypech. Jak se s ním můžeš spojit či jej aktivovat v sobě ? Jaké příběhy se pojí s bohyněmi daného období?

INSPIRACE PRO DĚTI

Inspirovat a přizvat k magickému roku můžeme také naše děti. Čemu se v konkrétním období s dětmi věnovat? Objevíš zajímavou inspiraci pro společnou tvorbu a náměty na činnosti spojené s daným obdobím.

TVOŘENÍ

Tvoření rukama je něco, co my ženy velmi potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pusť ven svou tvořivou a kreativní energii. Pojď si na chvíli hrát, buď na chvíli zase dítětem, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na výsledek.

AFIRMACE ČI VIZUALIZACE

Pokud celý život slýcháš určitá přesvědčení o sobě, partnerství či například hojnosti, má to velký vliv na prožívání tvého života. Proto zde najdeš nahrávku, která ti pomůže omezující přesvědčení nahradit těmi pozitivními a podporujícími.

Pomocí sezónních rituálů a praktických cvičení můžeme prožívat magicky celý rok, ne jen Vánoce.

Každé období v přírodě nás může podpořit v konkrétní oblasti našeho života.
Každé období v sobě nese jiné kvality a esenci.

Procházet rok s online kurzem Magický rok, je jako dopřát si 8 seberozvojových víkendů a ponorů do sebe.

Rozdělení kurzu na osm částí vychází z konceptu Kola roku.
Kurz staví na těchto základech a jde ještě mnohem dál, tak,
aby byl přínosný a sloužil naší moderní době.

ONLINE KURZ 
Cyklický rok & sezónní rituály

MAGICKÝ ROK

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij svůj rok v rytmu 8 období.