fbpx

Poselství temných bohyní

V průběhu celé historie bychom mohly najít několik dvojic žen – „té dobré a té špatné“.  EvaLilith, Panna MarieMáří Magdaléna

Kterou si vyberu, s kterou budu sympatizovat, na kterou stranu se přikloním, budu dobrá nebo ta špatná? Co je lepší, co chci já? Dobrá a hodná znamená ta, která vždy a vše bez mrknutí oka odpustí a je všem nápomocná? Budu ta dobrá, abych se dočkala pochvaly a odměny za své „správné“ chování? Nebo si raději vyberu být tou špatnou, protože hodné holky se dostanou do nebe, ale ty zlobivé všude? Ta špatná je ta, která myslí jen na sebe a protěžuje své zájmy na úkor druhých?

Toto je jen pár otázek, které se honí hlavou mnoha žen. Z naší snahy přiklonit se jen na jednu stranu, vybrat si buď tu dobrou nebo tu špatnou, z nás dělá rozpolcené. Rozpolcenost, to slovo, označuje „být napůl“, rozpůlené v půli. Ale vždyť to my nejsme! Máme tělo, které má „to nahoře i to dole“, obojí je naší součástí, a tedy i stejně dobré. Jsme jedno tělo a je na čase tyto části propojit a sjednotit je, abychom znovu mohly být celistvé.

Mytologie se často omezovala na aspekt Bohyně dobrotivé matky nebo děsivé Bohyně smrti. My ale směřujeme k celistvosti tedy přijetí toho, že v nás je jak ta ničitelka, tak ta milující oddaná žena.

Bohyně nás vede k celistvosti

Možná nám to chvíli zabere než pochopíme a přijmeme fakt, že nejsou žádné dvě, dobrá a špatná a já si musím vybrat, na kterou stranu se přikloním, ale že je jedna celistvá žena s různými aspekty a projevy. Je potřeba pochopit, že tyto temné aspekty nejsou nutně špatné a my na nich můžeme nalézt mnoho pozitiv. Máme je v sobě a jsou naší součástí.
Když o nich víme, můžeme s nimi pracovat
a nemusí se nám v podobě obávaných kostlivců nečekaně vynořovat ze skříně.

Když jsem sepisovala tyto řádky, nečekaně se mi z pod rukou začalo vynořovat následující poselství několika „temných“ Bohyní a jedné té světlé.

Poselství temné a světlé Bohyně

Jsem temná bohyně a vedu tě tmavým lesem, zákoutím tvé duše, místy, kterých se tak bojíš, místa na která bys raději nevstupovala. Nebudu se s tebou mazlit a nebudu ti mazat med kolem úst. Budu k tobě pravdivá, i když tě má slova budou někdy zraňovat. Cesta se mnou bude mnohdy náročná a často se budeš chtít vzdát, ale na konci staneš silnější.  

Morana

Jsem Morana. Jsem stará a vím, že mi nezbývá již moc času. Nemám čas na to, abych nedělala věci, které chci. Nemám čas na to, abych chodila kolem horké kaše a nebyla upřímná k sobě a k druhým. Svou kosou odsekávám věci, které nepotřebuješ, které ti už neslouží. Sekám a seknu tolikrát, kolikrát bude potřeba.
Tvou lekci s tebou zopakuji tolikrát, než ji pochopíš a budeš schopna jít dál.

Sheela na Gig

Jsem Sheela na Gig, jsem bohyně, která tě nabádá, žít tady a teď. Nehleď příliš dopředu, tvůj konec tě stejně nemine a neotáčej se moc dozadu, neboť dnešek zítra bude již také minulostí. Je pouhé teď. Čas nikoho nešetří a plyne pro všechny stejně rychle. Postav se proto čelem ke svému životu. Je to jen tvůj život. Oslavuj jej. Oslav také své tělo, protože každým dnem se tvé tělo proměňuje.

Je tak pomíjivé, jako tvá představa, že zde budeš věčně. Oslavuj své tělo, užívej si jej, dokud můžeš. Jednoho dne zestárne a zemře. A stane se prachem. Prach jsi a v prach se obrátíš. Život je pomíjivý, to je má lekce tobě, která tě dovede ke tvé vlastní pravdě a opravdovosti.

Lilith


Jsem Lilith temný aspekt bohyně a temný aspekt, který je i v tobě. Jsem tvá touha, tvá vášeň, tvůj oheň, který hoří. Jsem tvá sexualita, nespoutaná a nezkrotná. Dovol si mě prožít. Jsem také tvá pravda, stůj si za ní, ale nevnucuj ji nikomu jinému. Rozhoduj se podle sebe, ty víš nejlépe, co je pro tebe tím nejlepším rozhodnutím.

Hekaté

Jsem Hekaté. Stojím s tebou na křižovatce vždy, když se rozhoduješ, kterou cestu si zvolit. Stojím za tebou a nabádám tě vybrat si tu cestu, po které celým svým srdcem toužíš kráčet, ale možná se trochu bojíš. Stojím zde s tebou a podporuji tě, abys na své cestě, ve svém vývoji, neustrnula. Abys kvůli svému strachu nezůstala tam, kde to pro tebe není dobré. Tam, kde není tvá duše vyživovaná a kde již nedostáváš lekce ke svému růstu. Půjdeš-li se mnou, nemáš se čeho bát.

Persefona

Jsem Persefona, žiji cyklickým časem života. Učím tě, že abys poznala sladkost výšin, je potřeba zakusit také hořkost dna. Abys naplno dokázala uctít krásu světla a tepla, je potřeba zažít tmu a zimu. Abys dokázala naplno ocenit dobrotu a laskavost, je potřeba zakusit také zlobu a neochotu.

Abys dokázala naplno uctít život a narození, je potřeba přijmout také smrtelnost. Abys dokázala ocenit lásku a věrnost, je potřeba prožít také odmítnutí a neopětování. Jak jinak bys to všechno dokázala od sebe odlišit a opravdu naplno ocenit?

Světlý aspekt bohyně

Jsem světlým aspektem bohyně. Dávám ti naději, i kdyby to mělo být pouze malé nepatrné zrnko naděje, jiskřička naděje. Stojím při tobě, když potřebuješ dodat odvahu a naději, že vše bude zase dobré. Ano bude, záleží však na tobě, jestli se rozhodneš mi naslouchat a uvěříš mi.

Záleží na tobě, jestli nepadneš moc hluboko do pocitu smutku. Záleží také na tobě, jak rychle vyjdeš z temného lesa nebo jak rychle se odrazíš od svého dna. Záleží na tobě, jaký úhel pohledu si zvolíš – je tvá sklenice z poloviny plná či prázdná? Vyber si.

Bohyně není dobrá či špatná, světlá nebo temná.
Je to jedna Bohyně s různými aspekty a projevy.
Máme je v sobě – přijměme je.

Text s poselstvím bohyní se již objevil v mé knize Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů