fbpx

ONLINE PŘEDNÁŠKY
o ženství & menstruaci

PODÍVEJ SE & INSPIRUJ SE
zDARma pro tebe!

Ve svých přednáškách propojuji moudrost, která plyne z poznání ženského cyklu a zároveň cyklů přírody. Ženství může být darem a menstruace pohodovou záležitostí. Seznam se s různými variantami menstruačních pomůcek, které nám moderní doba nabízí.

Tématem menstruace se podrobně zaobírám již mnoho let. Přispívám do různých periodik či na webové portály. Napsala jsem knihy Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a také Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci.

1. online přednáška

ŽENSKÁ EKOHYGIENA
Vše o moderních menstruačních potřebách!

CO SE V PŘEDNÁŠCE DOZVÍŠ?

V této přednášce se dozvíš vše o různých variantách a pomůckách menstruační hygieny, které jsou ve 21. století k dispozici.

Délka přednášky 73 minut.

Jednotlivé části přednášky:

 • Jednorázové pomůcky
  Jak se liší pomůcky klasické od těch z BIO bavlny? Je mezi nimi skutečně rozdíl?
 • Menstruační kalíšky
  Jak si vybrat správný kalíšek? Jak se používá a jak se s ním manipuluje? Jaké existují značky? A co údržba?
 • Látkové vložky
  Je to pohodlná a hygienická pomůcka? Jak se o ně správně starat a prát?
 • Menstruační houbičky
  Jak se používají a jaké jsou jejich výhody?
 • Menstruační kalhotky
  Proč jsou tak velkým hitem poslední doby? Jak fungují a jak se mezi sebou liší jednotlivé značky, které jsou na českém trhu dostupné?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

2. online přednáška

ŽENSTVÍ JAKO DAR
Vliv menstruace a rituálů na fáze a cykly ženy

JEDNOTLIVÉ ČÁSTI PŘEDNÁŠKY:

 • Historické souvislosti a vnímání menstruace.
  Adam, Eva a ten had. Jak tento příběh na ženy působí a ovlivňuje vnímání ženství a prožívání menstruace? Jaké mi k tomuto příběhu přišlo poselství pro moderní dobu?
 • Příčiny a možné řešení bolestivé menstruace
  Dozvíš se, jak si žena může pomoci, když její menstruace není pohodovou záležitostí. Ze své praxe jsem vysledovala, že pro nás ženy je velmi léčivé dopřát si něco magického v životě - to mohou být například rituály.
 • Cykličnost a cyklický čas
  Přednáška bude pokračovat doporučeními a radami, jak naše cyklická pouť životem může být pohodovou jízdou. A také jak je důležité (nejen pro ženy) prožívání cyklického času.
 • První menstruace (menarché)
  Povíme si o důležitém a podstatném tématu: první menstruaci - menarché. (Rady a tipy pro maminky, jak dcery na první menstruaci připravit.) Nabídnu rovněž informaci o rituálu menarché pro dívky, ale také dospělé ženy, které si jej chtějí dopřát zpětně.
 • Poslední menstruace (menopauza)
  V rámci této přednášky společně doputujeme až k menstruaci poslední a k období menopauzy, na kterou se podíváme trochu jinou optikou, než bývá zvykem.

V této přednášce se kromě tématu menstruace a jejího vlivu na nás ženy věnuji také souvislosti s historií, konkrétně s biblickým příběhem o Adamovi a Evě. Jak tento příběh právě na ženy působí a jak ovlivňuje vnímání ženství a prožívání menstruace?

Uvádím zde, jak si žena může pomoci, když její menstruace není pohodovou záležitostí. Ze své  praxe jsem vysledovala, že pro nás ženy je velmi léčivé dopřát si něčeho magického v životě - to mohou být například rituály. Přednáška pokračuje doporučeními a radami, jak naše cyklická pouť životem může být pohodovou jízdou. A také jak je důležité prožívání cyklického času.

Doplňuji ještě velmi důležité a podstatné téma: první menstruace - menarché. (Rady a tipy pro maminky, jak dcery na první menstruaci připravit.)

Nabídnu rovněž informaci o rituálu menarché pro dívky, ale také dospělé ženy, které si jej chtějí dopřát zpětně.

V rámci této přednášky společně doputujeme až k menstruaci poslední a k období menopauzy, na kterou se podíváme trochu jinou optikou, než bývá zvykem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
"Menstruace pro mne byla dlouho tabu, to, o čem se nemluví, to, co jen bolí. Až časem jsem se dozvěděla, že ji potřebujeme k tomu, abychom byly plodné. A díky Verči a její přednášce Ženství jako dar vím i mnohem více. Aha momenty přišly hlavně v části, kde Veru uvádí příčiny bolestivé a nepříjemné menstruace. Netušila jsem, co vše na ni má takový velký vliv. Stále se učím, abych menstruaci brala jinak a pokud někdy budu mít dceru, abych ji dokázala předat jen ty nejlepší informace. A díky lidem, jako je Veru, to nebude a není nic těžkého. Děkuji a děkuji a jen moc ráda doporučuji"
Jana S.

2. online přednáška

MENSTRUACE
JAKO POHODOVÁ ZÁLEŽITOST

PŘEDNÁŠKA ZODPOVÍ TYTO OTÁZKY:

 • Co dělat, když není menstruace v pořádku?
  Naštěstí máme hodně možností a způsobů řešení.
 • Jak můžeme své dny prožívat pohodověji?
  Co si můžeme dopřát a co pomáhá?
 • Jaké jsou psychosomatické příčiny jednotlivých menstruačních potíží?
  Zaměříme se na příčiny a možné řešení u bolestivé, silné a nepravidelné menstruace
 • Jak nás menstruace ovlivňuje?
  A proč je důležité se tématem menstruace zaobírat opravdu podrobně? Menstruace a menstruační cyklus má totiž vliv na mnoho oblastí v našem životě: vztah k našemu tělu, prožívání sexuality a může mít vliv také na partnerství.
 • Proč je pro nás pro ženy léčivé prožívat cyklický čas a sledovat svou cykličnost?

Musíme menstruaci přežívat jako něco nepříjemného, nebo ji můžeme prožít pohodovým a bezbolestným způsobem? Varianta B je správně! Jak toho docílit, prozradí tato přednáška.
Délka přednášky 75 minut.

 • Jak můžeme své tělo a menstruační cyklus lépe pochopit?
  Naše tělo k nám hovoří, ale my jsme mu přestaly naslouchat. Nikdy není ovšem pozdě se svému tělu začít věnovat. Ať už se nacházíme kdekoli a náš ženský příběh byl jakýkoli, může být naše menstruace pohodovější a bezbolestnou záležitostí.
 • Jak se proměnilo vnímání ženy a potažmo menstruace napříč staletími?
  Abychom věděli, jaká menstruace může být, dovolíme si na chvíli ponořit se do historie a podívat se, jak se vývoj myšlení a náhled na ženu proměňoval. Dříve se menstruace a plodnost oslavovala, ve středověku došlo k rozštěpu těla a duše, následkem čarodějnických procesů ženy potlačily v některých ohledech svou přirozenost a své schopnosti.
 • Jak nás to ovlivnilo a jaký to má dopad na dnešní dobu?
  Také ve 20. století došlo k velkým posunům - jak to pokračuje ve století současném?

Dozvíš se historické souvislosti o ženství a menstruaci, podíváme se na psychosomatické příčiny jednotlivých menstruačních potíží a ponoříme se také do zkoumání tvého jedinečného ženského příběhu, který ovlivnila také tvá ženská linie.