fbpx

UŽ JEN

si můžeš pořídit:

RITUÁL MENARCHÉ

Menarché je název pocházející z řečtiny a označuje první menstruaci. Je krásné, když dívka začátek své menstruace oslaví a má s ním spojené příjemné vzpomínky.

V období první menstruace a dospívání se formuje naše vnímání sebe samé a také naše představa o ženství.

Možná neprožíváš své ženství tak, jak by sis přála. Možná vnímáš, že tvůj potenciál ještě zdaleka není naplněný. Pokud je tomu tak, má velký smysl se do období první menstruace vrátit.

Naše podvědomí nerozlišuje, jestli se něco děje doopravdy nebo jen v naší představě. I mnohé výzkumy to dokládají: když si představujeme, že běžíme, zapojují se i příslušné svaly. Proto je možné pracovat s prožitky i zpětně.

Dnes již sice nemůžeme změnit minulost, ale můžeme proměnit náš vnitřní pocit a nazírání na danou situaci. Láskyplně a s dospělým pochopením. A to vše se právě během rituálu menarché děje a uzdravuje.

To, jak žena vnímá svou menstruaci, ovlivňuje její vztah k sobě a k jejímu tělu. Pokud totiž vnímá menstruaci negativně, může nabýt dojmu, že ji tělo zradilo. Dlouhodobý stav nelásky vůči svému tělu pak může mít vliv také na prožívání sexuality.

RITUÁL MENARCHÉ

Vyber si formu, která ti bude vyhovovat.

Pro mnoho žen je téma menstruace a ženství natolik citlivou záležitostí, že chtějí tímto procesem projít individuálně pouze se mnou. Pokud se zatím necítíš komfortně a uvolněně ve větší skupině žen, vyber si tuto variantu. Jako průvodkyně mám při individuálním setkání možnost se na tebe dokonale naladit a tvořit vše tobě na míru. O společnost svých kamarádek ale přijít nemusíš, přečti si více.
Letošní ročník je výjimečný, neboť bude čtyřdenní a navíc proběhne v nádherných prostorách zámku. Hlavní změnou oproti minulým ročníkům je (kromě délky) to, že prožijete rovnou dva rituály! Kromě rituálu menarché projdete také rituálem léčení rodových linií a uctění předků. V rámci programu vás čeká několik energetických meditací, čištění a aktivací na téma ženství, rodová linie, přijetí svého těla, menstruace a omezujících přesvědčení a programů uložených v našem podvědomí za pomocí metody Theta Healing®.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O RITUÁLU MENARCHÉ ?

Těch věcí, které pro mě byly objevné, nové a insirující, bylo ten víkend hodně a stále z nich čerpám. Když jsi před rituálem chtěla znát naše očekávání, psala jsem ti, že bych ráda, aby to byl takový restart, abych měla možnost začít prožívat svoje ženství nově a jinak. Myslím, že moje zadání se splnilo na 100%. Ne že by nepřicházely nějaké nepříjemnosti, smutky a všechno bylo jen růžové. Ale před rituálem jsem měla pocit, že se po té cestě k hledání mého ženství plahočím, posunuju se pomalu. Teď mám pocit, že po ní běžím mílovými kroky a někdy se snad i vznáším 🙂 Děkuju za sdílení informací z tvého života, jsou pro mě inspirací. A především ti moc děkuju za podporu a pomoc na mojí cestě.
MiroslavaIndividuální rituál menarché
Wau… nezapomenutelný zážitek, plný emocí, odevzdání, přijetí, upřímné podpory úžasných žen, za světel ohně a zvuku ženských písní. Ve svých 42 letech jsem si dopřála to, co bych přála zažít VŠEM dívkám, které se stávají ženami. Být ženou je překrásný dar a tímto rituálem jsem si dovolila oslavit přechod do ženství v přítomnosti nádherných Bohyní. Verunka Bohyně - ani neumím popsat slovy, jak jsem se cítila, když mě velmi něžně, vědomě a s pokorou provázela na mé cestě k požehnanému ženství. Markétka Bohyně Matka - její hluboké oči, krásný zpěv a vřelá mateřská náruč jsou při tomto rituálu tak potřebné a blahodárné, že jsem se jen rozpouštěla v mateřské lásce a přijetí. Jsem Vám moc vděčná, že spolu děláte takovou krásu! Mohla bych se o rituálu rozepsat, ale cítím, že zážitky jsou nepředatelné a kdybych mohla, tak do stanu pošlu všechny ženy, aby si tuto oslavu svého ženství užily. Komukoliv o rituálu říkám, tak jen a pouze se slzama v očích. Prostě jsem stále dojata z té síly okamžiku, ženské podpory, provázením spirálou, zpěvem, čtením dopisu, usazením na trůn s korunou.
Péťa PileckáRituál menarché v Červeném stanu
Píšu dozvuky menarché, na kterém jsem u tebe byla. Bylo to celé úžasné. Moc jsem si to užila. Byl to neuvěřitelný čas pro sebe, který se v praxi někdy hůře hledá. Dovolit si věnovat si čas, péči a prostor. To by měla zažít každá/každý :-). Bylo naprosto uvolňující a fajn, moci mluvit o menstruaci, normálně, volně a bez zábran. Velmi si cením toho, že to prostě byla možnost nebát se dát najevo pocity ohledně menstruace (u mě například o mém šíleném PMS :-), tak zároveň i to, že menstruace je dar, je to tvořivá síla. Mě to i svým způsobem dalo sílu a chuť měnit to povědomí toho, že se mentruace stále bere jako „vopruz“ něco negativního, do přechodu budeš trpět…a pak taky….zas ta mrcha přišla…. Takže vnitřně to vnímat jako dar, vnímat fáze…. a mluvit o tom. Pokud se zadaří a budeme mít jednou dceru, určitě vím, že to bude mít jiné než já, hezké a podle jejích představ (hezký večer, péče u kosmetičky či co já vím co 🙂 ) než tak studné jako já jsem to měla…při první menstruaci. Samotný rituál byl krásný, obřadní, symbolický…už dřívě jsem si nějak nastavila, že menstruace, plodnost….že je to dar….a s volnou menstruací jsem měnila svůj pohled na ten „vopruz“. Rituálek ale toto celé doladil :-). Zároveň bylo svým způsobem těžké přijmout péči, dotek a podporu jiné ženy….ale je škoda, že se toto tak nějak obecně vytratilo…že některé ženy spolu stále spíše soupeří….jakoby nebyla hojnost. Moc ti děkuji za vše, za tvůj čas, energii a tu úžasnou ženskou energii, která z tebe vyzařuje a je velmi inspirativní :-)“
Vlaďka Individuální rituál menarché
Ahoj Verunko, od té doby co jsem se to dověděla vím, že ti musím napsat. Jsem těhotná, teď už tedy v 5 měsíci 🙂 a pořád mi běží hlavou ten náš společný rituál. Jsem si jistá, že právě on byl pro mě velmi důležitý právě pro "vyčištění a uvolnění" hlavy. Takže nová etapa života, kterou jsem cítila při odchodu od tebe opravdu tím rituálem začala a to už čtyři měsíce po našem setkání. Termín mám 7.7. a už teď jsem si jistá, že to bude stejně silné a magické jako když jsem byla u tebe.
JohankaIndividuální rituál menarché
Chtěla jsem ti poděkovat za celý víkend a rituál menarché, bylo to opravdu hluboké a krásné. Mám pocit, že se něco ve mně zase proměnilo, posunulo…
LenkaVíkendový rituál menarché
Milá Veroniko, ještě nyní, pár dní po rituálu ve mě vše doznívá. Nejdříve jsem se trochu bála a nevěděla, co si pod rituálem menarché představit. Ale dostalo se mi nádherné dávky ženské energie a podpory pro mou další cestu životem.
ZuzanaIndividuální rituál menarché

Prvním krokem ke změně
může být právě rituál menarché.

Které z nás se dostalo v dospívání ujištění, že se máme na co těšit?
Že život je dar?
Že ženství je dar?

Máš bolestivou menstruaci a prožíváš tyto dny nepříjemně?
Byla bys nejraději, kdyby žádná menstruace nebyla?

Dnes už se ani nepozastavujeme nad tím, kolik gynekologických potíží nás trápí a jak bolestivě prožíváme svou menstruaci. Bereme to jako cosi běžného a to jen proto, že je v našem okolí mnoho dalších žen „spolutrpitelek“.

Přemýšlela jsi někdy, co bylo tím prvním, co jsi o menstruaci slyšela?
Nebo v jakém kontextu ses poprvé s menstruací setkala?
Jak prožívala menstruaci tvá maminka?
Věděla jsi, co tě „čeká a nemine“ – těšila ses nebo ses menstruace bála?

To všechno jsou důležité informace a obrazy, které zformovaly naše vnímání menstruace jako takové. Možná, že kdyby se nám od mládí dostávalo více pozitivních zpráv o menstruaci, vymizely by všechny nevysvětlitelné endometriózy či bolesti provázející menstruaci.

Avšak nikdy není pozdě to změnit

Změníme–li tento postoj u sebe, můžeme tak zároveň pomoci našim dcerám,
vnučkám či dalším ženám z našeho okolí.

Ne, opravdu není údělem ženy v tichosti trpět.
Ano, menstruace opravdu může být pohodová a bezbolestná.

Vydejme se společně na cestu změny!

BĚHEM RITUÁLU MENARCHÉ

Můžeš zažít něco, co jsi v období první menstruace nezažila.
Možná ti chybělo slyšet, že je na co se těšit.
Že dospělost s sebou nese spoustu krásných okamžiků.

PROČ SI DOPŘÁT
RITUÁL MENARCHÉ ?

 • Změníš vnímání sebe samé.
 • Rozkveteš.
 • Budeš se cítit lépe ve svém těle.
 • Pozitivně se promění tvůj vztah k menstruaci.
 • Přijmeš své tělo v jeho přirozenosti.
 • Zamiluješ se do své proměnlivosti a cykličnosti.
 • Posílíš své ženské sebe-vědomí.
 • Dostaneš se více do kontaktu se svou silou.
 • Propojíš se se svým potenciálem a zazáříš.

JAK TĚ RITUÁLEM PROVEDU?

Rituál menarché zpětně probíhá jinak než u dívek. Jako dospělé ženy už se nepotřebujeme připravovat na to, co to menstruace je a co obnáší. Tuto zkušenost již máme. Zaměřujeme se na naučené představy a vzorce toho, jak to „musí nutně být“.

Pracujeme s nánosy, které je potřeba smést, abychom se mohly více uvolnit do našeho ženství a jeho prožívání. Tyto naučené vzorce často pocházejí z naší rodiny, proto s tímto aspektem rovněž pracujeme.

PRÁCE S RODOVOU LINIÍ

Z naší rodiny vycházíme a neseme si první zkušenosti. Dědictví z rodiny není jen o genetické výbavě. Je to hlavně o tom, co jsme v dětství přijali jako normu. Způsob jednání, komunikace, způsoby řešení problémů apod. To ale neznamená, že je to jediná správná možnost.

Nyní si už můžeme samy určit, co je funkční pro nás a právě nyní. Jako dospělé se potřebujeme vnitřně dočerpat, doprožít si to, čeho se nám během dospívání nedostalo.

Pomyslně se tak znovu setkáváme s dívkou, kterou jsme v období první menstruace byly. Díky tomu, co víme a co jsme již prožily, jsme dnes schopné na mnohé situace nahlížet jinak. Své dospívající já bereme pomyslně za ruku a vykračujeme směrem k naplněnějšímu a šťastnějšímu prožívání ženství.

TVŮJ JEDINEČNÝ
PŘÍBĚH ŽENSTVÍ

Každá žena před samotným rituálem sepisuje svůj „příběh ženství“ a já na základě toho utvářím program na míru. Oslava v dospělosti nabízí možnost prožít svou první menstruaci znovu, jinak a naplněněji. Na takový rituál není nikdy pozdě. Klidně si jej dopřej, i když již nemenstruuješ. (V takovém případě rituál propojím ještě se vstupem do období moudré Vědmy.)

Přečti si, jak k rituálům přistupuji

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT ?

Za ty roky, co rituálem menarché provázím, jsem si vytvořila svůj jedinečný postup a přístup k tomuto rituálu. Samotná oslava jekrásným závěrem a zároveň začátkem na tvé nové cestě. Předtím se ale věnujeme tématům, které ti brání, abys jako žena zářila naplno.

 • Léčení tvé ženské rodové linie.
 • Vizualizace s lůnem.
 • Znovuspojení se s tvou vnitřní dívkou.
 • Povídání o pohodovějším prožívání menstruace a naplněnější sexualitě.
 • Uctění těla – tvého chrámu.
 • Oslava naplněnějšího vstupu do ženství.

RITUÁL JE SVÝM
OBSAHEM VYVÁŽENÝ

Je pro mě důležité, aby ses se mnou cítila dobře a dostala přesně to, co si přeješ a potřebuješ.

Načerpáš spoustu nových a podnětných informací.

Prožiješ praktická cvičení, meditace či dílčí rituálky, které ti pomohou odložit zbytečnou zátěž, která ti brání v rozletu.

Dopřej si rituál menarché

Uctění první menstruace má pro duši velmi lečivý potenciál.

Bude mi velkou ctí být průvodkyní na tvé cestě!

DÁRKOVÝ POUKAZ

RADOST PRO TEBE

Hledáš originiální dárek pro kamarádku či jinou ženu ze svého okolí? Přeješ si, aby prožila rituál či jinou akci naživo?
Chceš ji zakoupit celý rituál či na něj přispět konkrétní částkou?

To vše dárkový poukaz umí a vykouzlí přesně to, co si přeješ a potřebuješ!
Vybrat si můžeš poukaz v hodnotě: 500 Kč, 1000 Kč, 1500 Kč, 2000 Kč.