KURZ O RITUÁLECH

V rámci tohoto jednodenního semináře si dopřejeme společný ponor do rituální tématiky. Bude prostor i na tvé otázky.

Tento kurz je vhodný pro snadnější zorientování v rituální tématice. Na konci dne budeš mít jasněji, jakým rituálům se chceš věnovat dále a kam chceš pokračovat. Zvládneš i jednoduché rituální základy.

Rituály mě provázejí od mých osmnácti (od roku 2008). Absolvovala jsem také celoroční školu vedení rituálů u Lilie KhousnoutdinovéKatinky Soetens a neustále se dál vzdělávám.

Jako průvodkyně rituály působím od roku 2016, během nichž jsem provedla již nespočet žen skupinovými i individuálními rituály.

REFERENCE
co o kurzu říkají jeho účastnice?

Kurz byl naprosto skvělý. Nejen že jsme získaly naprosto skvělé a ucelené informace ohledně rituálů od A do Z, ale pojetí, výklad, zpracování a atmosféra byla tak intenzivní a výživná, že věřím, že z ní každá budeme čerpat hodně dlouho. Zkrátka jsme se po kurzu vrátily jiné :-))) Psát jak skvělé to bylo mi přijde trošku jako klišé, protože když nad tím přemýšlím, tak se to moc do slov ani převést nedá. Byl to opravdu magický zážitek, za který ze srdce opravdu moc děkuji.
Lenka C.
Za mě bych tento kurz doporučila všem ženám, které byť jen trošku slyší volání po spojováni se se sebou, přírodou, cykly, staršími tradicemi... Rituál může být krásným nástrojem pro tato spojení, prociťováním hloubky okamžiků a místem, kde se pocity vděčnosti a radosti stanou skutečným prožitkem. Nyní se cítím na správné cestě k tomu, abych byla schopna takový rituál vytvořit a za to ti Verčo ze srdce děkuji.
Majda Radkovská
Na kurz o rituálech v podání Verči jsem si přijela do Prahy až z Beskyd. Cítila jsem, že s ní to bude ono, a nespletla jsem se. Ta velká spokojenost, to naplnění, které se ve mně rozlilo, trvá i týdny poté. Veru, moc děkuji za krásný kurz. Velmi oceňuji komorní důvěrnou atmosféru, kdy kurz byl zároveň i částečně ženským kruhem, kde se potkaly ženy, které se neznaly, ale svou otevřeností poznaly, co mají vnitřně společného a také zájem, který je spojuje. Dostalo se nám komplexního exkurzu do světa rituálů, obecnější charakteristiky, rozdělení, zorientování se v celku, ale zároveň a především praktické rady, tipy, zkušenosti. Velmi si vážím i toho, s jakou otevřeností jsi mluvila o všem, ať už se jednalo o věci všeobecně brané jako hezké nebo těžší. Velmi si vážím přijetí, nehodnocení, prostého bytí a nadhledu, stejně jako pokory, které čas s Tebou provázely. Kdyby bylo pokračování, ráda přijedu znovu, opět extra, stálo by mi to za to 🙂
Jana S.
Včera jsem prošla nádherným dnem s ostatními ženami na Kurzu rituálů. Neuvěřitelně celý den utekl a jsem doslova naplněná informacemi. Ráno jsem ani dospat nemohla, jsem plná energie, krásných nových záměrů a ženskosti. Tento kurz doporučuji všem ženám, které se chtějí něco nového naučit o sobě, o přírodě (kole roku) a o naplněném ženství a o rituálech jako takových. Za týden mám další Bohovečer s Verčou, tentokrát Dožínky a už teď se neuvěřitelně těším. Verča je nádherná průvodkyně žen, je plná vědomostí, pochopení, intuice, je prostě Boží 🙂 Navíc jsem se včera setkala s nádhernými ženami, byl to krásný kruh plný pochopení. žádné soupeření, jen naslouchání a bytí. S vděčností a láskou,
Veronika Glanville

RITUÁLY TĚ PŘENESOU

z každodenní reality do posvátného světa,

kde je možné cokoli, a kde se dějí zázraky. A poté zase zpátky, ovšem při cestě zpět už nikdy nebudeš stejná, jako když ses se na tento „výlet“ vydala...⁠

Pokud si do svého života přeješ vnést více magičnosti za pomocí rituálů - pak je tento kurz pro tebe výborný.

 

CO SE NA KURZU DOZVÍŠ ?

 • Co je to rituál?
  a proč si jej pozvat do svého života.
 • Jak k rituálům přistupovat?
  S pokorou a zároveň s důvěrou v dobré vedení. Abychom se staly dobrými průvodkyněmi, je potřeba se neustále vzdělávat, zlepšovat svou intuici apod.
 • Jak se liší struktura a postup při tvoření rituálu na základě jeho charakteru?
 • Co k rituálu potřebuji mít, vědět a znát?
 • Jak využít jednotlivé elementy při tvorbě rituálu?
  Země, oheň, voda a vzduch. Co se k těmto elementům pojí a jak je mohu využít?
 • Jaké rituály si mohu jako žena dopřát?
  Různé varianty a druhy rituálů.
 • Jak vnést rituály do každodenního života?
 • Může rituály provázet každý? Jaké postupy je potřeba dodržovat?
 • Otázky
  Bude prostor i na vaše konkrétní rituální otázky.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY PO RITUÁLECH SE MNOU ?

Ahojky Verunko, moc a moc děkuji za oba rituály ( Předky a Přechodový). Oba pro mě byly velmi důležité. Hlavně přechodový jsem cítila velmi intenzivně. Rituály jsou nádherné a připravené s velkou pečlivostí a citem. V obou rituálech byly mé prožitky silné a intenzivní. Jsem Ti vděčná za Tvou pečlivost, citlivý přístup a velké pochopení. Děkuji Bohům, že mi Tě poslali 🙂 Díky, že jsi a moc se těším na další....
Jindřiška M.Rituál uctění předků a léčení rodové linie a také rituál individuální (vstup do důchodu)
Ahoj Verčo,chviličku to trvalo (asi tak 3-4 dny) ale cítím, že už si to sedlo a já jsem volná jako pták. Mám z toho strašně super pocit, mnohem víc energie a chuti do života. Jako kdybych se konečně zbavila něčeho, co ze mě sálo energii. Taky víc a víc věřím, že dokážu, co si zamanu. Současně ale vnímám, že se ta změna, kterou rituál odstartoval, v plné síle teprve projeví. Patří Ti mé obrovské díky. Jsem neskutečně vděčná, že jsem narazila zrovna na tebe, a že jsi to byla právě Ty, kdo mě provázel mým prvním rituálem. Pevně věřím, že se ještě někdy uvidíme, protože bych moc ráda prožila také rituál menarché a Ty jsi pro mě jasná volba. Rituál se mi ohromně líbil a určitě bych doporučila úplně každé ženě, která chce život žít naplno a chce aby byl po všech stránkách jen a jen její. Vidím v rituálech obrovskou sílu a příležitost nechat za sebou staré a otevřít se plně novému. Ještě jednou ti ze srdce děkuji za nádherný rituál.
LucieRituál uctění předků a léčení rodové linie
Verča je v rituálech „jako doma“. Během rituálu je tam opravdu pro vás, dění doplňuje přesnými vzhledy a citlivými reakcemi na probíhající proces. Zároveň vám poskytne dostatek prostoru pro vlastní prožitek a vyjádření toho, co potřebujete vyjádřit. Vřele doporučuji se na Verču obrátit v případě, že cítíte, že rituálem chcete ukončit, oslavit nebo začít něco významného ve vašem životě.
JanaRituál uctění předků & požehnání lůna