Tvořím, tedy jsem...

Naturaleza

Propojení s divokou duší přírody

„Jsem Naturaleza, divoká duše přírody, která ti ukazuje, jak je důležité probudit tuto divokost také v tobě. Propojuji v sobě moudrost vlastní, ale také moudrost rostlin, se kterými pracuji. Propoj se se mnou a dotkni se zase znovu své divoké podstaty – své divošky uvnitř sebe.“

Obraz Naturaleza

Rozměry: A3 (420 mm x 297 mm)
Papír 300 g/m2
Baleno do pevné kartonové obálky.

360 Kč

Přání Naturaleza

Rozměry: 127 mm x 178 mm
Každé přání má papírovou obálku a uvnitř je prázdné.
Můžete jej poslat nebo darovat a dá se krásně zarámovat!

69 Kč

Knihy o menstruaci

V roce 2019 mi vyšly dvě knihy o tématu menstruace, které vznikly ve spolupráci s Ilonou Bittnerovou a Kalíšek.cz a Maluna.cz.

Ženství jako dar
aneb menstruace ve 21. století

Tato kniha komplexním způsobem pojednává o tématu menstruace z různých úhlů: z pohledu historického, antropologického, biologického a také cyklického a duchovního.

Kniha se věnuje také odborným tématům a přitom je napsána čtivým jazykem od "ženy pro ženy". Pro pochopení toho, jaká je menstruace dnes, se kniha nejprve vydává do historie. První kapitoly se věnují vývoji menstruačních potřeb a také smýšlení o ženách. Dozvíte se také o menstruačních příbytcích, jestli zde ženy chodily (ne)dobrovolně a jak se tím můžeme inspirovat dnes.

Přečíst si můžete také o první menstruaci (menarché), o ženských pohlavních orgánech (trochu netradičním způsobem), o menstruaci samotné a také o možných řešeních, pokud menstruace není v pořádku. Kniha se věnuje také psychosomatickým příčinám daných obtíží a také praktickým otázkám jako je výběr menstruační pomůcky.
To a mnohem více!

Počet stran 264, vazba brožovaná.
Rok vydání 2019.

321 Kč

Oslava menarché
jako cesta k příjemnější menstruaci

Kniha je rozdělena do čtyř částí:

- Období první menstruace v životě dívky
- Inspirace a informace pro maminky dcer v období menarché
- Inspirace a informace pro ženy, které si chtějí rituál menarché dopřát zpětně
- Ženský archetyp bohyně dívky a panny

Tato kniha zodpoví otázky:

Dívkám: Jak poznáš, že se blíží první menstruace? Jaké menstruační potřeby máš na výběr a jsou pro tebe vhodné? Jak můžeš svou první menstruaci prožít či oslavit?

Maminkám dívek, které brzy čeká menstruace: Jak o menstruaci s dcerou hovořit? Jak rituál první menstruace „ušít“ pro vaši dcerku na míru? Jak k oslavě první menstruace přistupují v jiných kulturách?

Ženám: Jak „vrátit“ čas a dopřát si rituál menarché v dospělosti? K čemu je rituál dobrý a v čem vám pomůže?

Počet stran 60, vazba brožovaná.
Rok vydání 2019.

149 Kč
„Pokud si něco zaslouží naší pozornost, potom je to téma menstruace – téma, které patří k naší přirozenosti, k tvořivosti (potenciálu tvořit nový život), patří to k nám – k lidem. Menstruace je dar, který nám byl dán a je třeba se k ní jako k daru chovat. Cítím, že dveře k potenciálu porozumění našim ženským cyklům se otevírají. Tato kniha má mou důvěru. Jde vidět, že byla napsaná jako poselství.“
Judita BerkováYogalifehappylife.cz

Proč jsem napsala tyto knihy?

Proč píšeš tak divnou knihu o tématu jako je menstruace – není to zbytečné?
Dostala jsem několikrát otázku podobného charakteru.

Už jenom podle této otázky je jasné, že se o žádné plýtvání času či zbytečnost nejedná, pokud si ještě dnes ve 21. století v sobě nosíme představu, že menstruace je cosi divného, o čem by se správně psát či nahlas mluvit nemělo.

Menstruace je nedílnou součástí žen v plodném věku. Pokud bychom sečetli dobu všech menstruací jedné ženy za její celý život, vyjde nám skutečně velké číslo – šest let. To je opravdu dlouhá doba.

Neslibuji přímočarou a snadnou cestu. Bude potřeba, aby se každá žena sama za sebe do tohoto procesu přeměny (a proměny) zapojila. Avšak tato „práce a námaha“ stojí za to.

Cesta vede přes pochopení toho, že být ženou není utrpení. Naopak. Být ženou je velký dar a záleží jen na nás, jak s tímto darem naložíme a užijeme si jej. Tato cesta rovněž vede přes pochopení toho, že my ženy jsme jiné než muži. Ani lepší, ani horší, zkrátka jiné.

A jako ženy si můžeme samy odpovědět: „Chceme těchto šest let v našem životě prožít s nenávistí a bolestí, nebo bezbolestně či dokonce příjemně a pohodově?“

Pokud zvolíte druhou možnost, ale stále nevěříte, že to je možné, pak kniha Ženství jako dar je pro vás ta pravá! V knize naleznete mnoho rad a tipů a také hlubších souvislostí, proč je naše menstruace často problémová a proč by to tak být nemuselo.

Většina knih o menstruaci pojednává hlavně o problémech a komplikacích s ní spojených. A tak jsme skoro zapomněli, že menstruace je něco, co ženské tělo přirozeně umí.


Máme své cykly a rytmy a už pouhé pochopení tohoto faktu nám přinese do života velkou úlevu.

Nemusí však zůstat pouze u toho. Na své cestě můžeme vykročit ještě o krůček dále a začít menstruaci vnímat a chápat úplně jinak, jako posvátnou součást plodnosti a života na Zemi.
V mnoha kulturách si posvátnost plodnosti muže a ženy uvědomovali a náležitě ji oslavovali.
Pojďme to začít vnímat také tak.

 

Řekly o knihách:

„Jsem ráda, že je na trhu kniha, která z mnoha různých pohledů odkrývá téma Ženství a menstruace. Taková kniha na trhu chyběla a je skvělé, že tomu tak již není.“
Kateřina Kadlecová MakrlíkováPesarshop.cz
"Děkuji autorce za komplexní zpracování často tabuizovaného tématu menstruace. Doporučuji jako povinnou četbu ženám, které se zajímají o osobní rozvoj a téma ženskosti."
Hanka AdamíkováKoučka, mentorka a lektorka
„Výborně napsaná knížka. Určitě doporučuji ženám i maminkám dcer. Konečně u nás ženský pohled na téma, ženským způsobem popsané a ženám blízké čtení. Děkuji za toto dílo pro nás ženy."
Zuzka LhotováChizika.com