fbpx

Tvořím, tedy jsem...

Obraz Naturaleza

Rozměry: A3 (420 mm x 297 mm)
Papír 300 g/m2
Baleno do pevné kartonové obálky.

360 Kč

Přání Naturaleza

Rozměry: 127 mm x 178 mm
Každé přání má papírovou obálku a uvnitř je prázdné.
Můžete jej poslat nebo darovat a dá se krásně zarámovat!

69 Kč

Naturaleza

Propojení s divokou duší přírody

„Jsem Naturaleza, divoká duše přírody, která ti ukazuje, jak je důležité probudit tuto divokost také v tobě. Propojuji v sobě moudrost vlastní, ale také moudrost rostlin, se kterými pracuji. Propoj se se mnou a dotkni se zase znovu své divoké podstaty – své divošky uvnitř sebe.“

Knihy o menstruaci

V roce 2019 mi vyšly dvě knihy o tématu menstruace, které vznikly ve spolupráci s Ilonou Bittnerovou a Kalíšek.cz a Maluna.cz.

Ženství jako dar
aneb menstruace ve 21. století

Tato kniha komplexním způsobem pojednává o tématu menstruace z různých úhlů: z pohledu historického, antropologického, biologického a také cyklického a duchovního.

Kniha se věnuje také odborným tématům a přitom je napsána čtivým jazykem od "ženy pro ženy". Pro pochopení toho, jaká je menstruace dnes, se kniha nejprve vydává do historie. První kapitoly se věnují vývoji menstruačních potřeb a také smýšlení o ženách. Dozvíte se také o menstruačních příbytcích, jestli zde ženy chodily (ne)dobrovolně a jak se tím můžeme inspirovat dnes.

Přečíst si můžete také o první menstruaci (menarché), o ženských pohlavních orgánech (trochu netradičním způsobem), o menstruaci samotné a také o možných řešeních, pokud menstruace není v pořádku. Kniha se věnuje také psychosomatickým příčinám daných obtíží a také praktickým otázkám jako je výběr menstruační pomůcky.
To a mnohem více!

Počet stran 264, vazba brožovaná.
Rok vydání 2019.

321 Kč

Oslava menarché
jako cesta k příjemnější menstruaci

Kniha je rozdělena do čtyř částí:

- Období první menstruace v životě dívky
- Inspirace a informace pro maminky dcer v období menarché
- Inspirace a informace pro ženy, které si chtějí rituál menarché dopřát zpětně
- Ženský archetyp bohyně dívky a panny

Tato kniha zodpoví otázky:

Dívkám: Jak poznáš, že se blíží první menstruace? Jaké menstruační potřeby máš na výběr a jsou pro tebe vhodné? Jak můžeš svou první menstruaci prožít či oslavit?

Maminkám dívek, které brzy čeká menstruace: Jak o menstruaci s dcerou hovořit? Jak rituál první menstruace „ušít“ pro vaši dcerku na míru? Jak k oslavě první menstruace přistupují v jiných kulturách?

Ženám: Jak „vrátit“ čas a dopřát si rituál menarché v dospělosti? K čemu je rituál dobrý a v čem vám pomůže?

Počet stran 60, vazba brožovaná.
Rok vydání 2019.

149 Kč
„Pokud si něco zaslouží naší pozornost, potom je to téma menstruace – téma, které patří k naší přirozenosti, k tvořivosti (potenciálu tvořit nový život), patří to k nám – k lidem. Menstruace je dar, který nám byl dán a je třeba se k ní jako k daru chovat. Cítím, že dveře k potenciálu porozumění našim ženským cyklům se otevírají. Tato kniha má mou důvěru. Jde vidět, že byla napsaná jako poselství.“
Judita BerkováYogalifehappylife.cz
"Vaše kniha je skvělá ! 😍 Při psaní bakalářské práce na téma menstruace a menstruační pomůcky mi byla velkým pomocníkem."
Tereza

Proč jsem napsala tyto knihy?

Proč píšeš tak divnou knihu o tématu jako je menstruace – není to zbytečné?
Dostala jsem několikrát otázku podobného charakteru.

Už jenom podle této otázky je jasné, že se o žádné plýtvání času či zbytečnost nejedná, pokud si ještě dnes ve 21. století v sobě nosíme představu, že menstruace je cosi divného, o čem by se správně psát či nahlas mluvit nemělo.

Menstruace je nedílnou součástí žen v plodném věku. Pokud bychom sečetli dobu všech menstruací jedné ženy za její celý život, vyjde nám skutečně velké číslo – šest let. To je opravdu dlouhá doba.

Neslibuji přímočarou a snadnou cestu. Bude potřeba, aby se každá žena sama za sebe do tohoto procesu přeměny (a proměny) zapojila. Avšak tato „práce a námaha“ stojí za to.

Cesta vede přes pochopení toho, že být ženou není utrpení. Naopak. Být ženou je velký dar a záleží jen na nás, jak s tímto darem naložíme a užijeme si jej. Tato cesta rovněž vede přes pochopení toho, že my ženy jsme jiné než muži. Ani lepší, ani horší, zkrátka jiné.

A jako ženy si můžeme samy odpovědět: „Chceme těchto šest let v našem životě prožít s nenávistí a bolestí, nebo bezbolestně či dokonce příjemně a pohodově?“

Pokud zvolíte druhou možnost, ale stále nevěříte, že to je možné, pak kniha Ženství jako dar je pro vás ta pravá! V knize naleznete mnoho rad a tipů a také hlubších souvislostí, proč je naše menstruace často problémová a proč by to tak být nemuselo.

Většina knih o menstruaci pojednává hlavně o problémech a komplikacích s ní spojených. A tak jsme skoro zapomněli, že menstruace je něco, co ženské tělo přirozeně umí.

Máme své cykly a rytmy a už pouhé pochopení tohoto faktu nám přinese do života velkou úlevu.

Nemusí však zůstat pouze u toho. Na své cestě můžeme vykročit ještě o krůček dále a začít menstruaci vnímat a chápat úplně jinak, jako posvátnou součást plodnosti a života na Zemi.
V mnoha kulturách si posvátnost plodnosti muže a ženy uvědomovali a náležitě ji oslavovali.
Pojďme to začít vnímat také tak.

 

Řekly o knihách:

„Jsem ráda, že je na trhu kniha, která z mnoha různých pohledů odkrývá téma Ženství a menstruace. Taková kniha na trhu chyběla a je skvělé, že tomu tak již není.“
Kateřina Kadlecová MakrlíkováPesarshop.cz
"Děkuji autorce za komplexní zpracování často tabuizovaného tématu menstruace. Doporučuji jako povinnou četbu ženám, které se zajímají o osobní rozvoj a téma ženskosti."
Hanka AdamíkováKoučka, mentorka a lektorka
„Výborně napsaná knížka. Určitě doporučuji ženám i maminkám dcer. Konečně u nás ženský pohled na téma, ženským způsobem popsané a ženám blízké čtení. Děkuji za toto dílo pro nás ženy."
Zuzka LhotováChizika.com