Tvořím, tedy jsem...

Naturaleza

Propojení s divokou duší přírody

„Jsem Naturaleza, divoká duše přírody, která ti ukazuje, jak je důležité probudit tuto divokost také v tobě. Propojuji v sobě moudrost vlastní, ale také moudrost rostlin, se kterými pracuji. Propoj se se mnou a dotkni se zase znovu své divoké podstaty – své divošky uvnitř sebe.“

Autorský obraz Naturaleza vznikl jako první ze série indiánek, které budou postupně vznikat. Tato indiánka vznikla jako inspirace amazonskou přírodou a obzvláště té brazilské, ze které hojně čerpám. Své pojmenování dostala po stejnojmenné písni od zpěvačky Danit Treubig, neboť během celého procesu tvoření tato píseň zněla.

Knihy o menstruaci

V roce 2019 mi vyšly dvě knihy o tématu menstruace, které vznikly ve spolupráci s Ilonou Bittnerovou a Kalíšek.cz a Maluna.cz.

  • Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století
    Tato kniha komplexním způsobem pojednává o tématu menstruace z různých úhlů: z pohledu historického, antropologického, biologického a také cyklického a duchovního
  • Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci
    Kniha se věnuje tématu první menstruace (menarché). Je v ní část pro dívky a pro maminky dívek v tomto věku. Věnuje se rovněž rituálu menarché pro dívky a také zpětnému rituálu menarché pro dospělé ženy.