OD LETNÍHO SLUNOVRATU PO SVÁTEK LAMMAS

  • Prožij toto období jinak a netradičně
  • Nalaď se na aktuální cyklus roku
  • Svatojánská noc, téma emoce a element vody Bohyně Břehyně, Rusalka, Kupala a další

Ohlédnutí a uzavření roku 2021 (1.část)

Nyní, s přicházejícím obdobím Imbolcu, se začínáme ladit na to nové. Nové začátky a nové výzvy pro tento rok. Ovšem abychom mohli něco nového začít, je potřeba vždy nejprve uzavřít to staré. A tak ladění se na nové období  nechám do samostatného článku a v tomto uzavřu rok 2021. Věřím, že vás článek bude bavit.

Inspiruje v tom, co je možné za jeden rok změnit, když se otevřeme a začneme důvěřovat svému vyššímu vedení a intuici. A také, když se naladíme na to, že vše je možné a omezení jsou pouze v naší hlavě. A kdo zná koncept Kola roku, 8 období a 8 témat, která v daný čas vyplouvají, může vidět, jak vždy vše krásně sedělo a přesně korespondovalo.

V tomto článku vypíchnu to nejdůležitější, jak z pracovního, tak také osobního života roku 2021.

Začátek roku a lockdown jako příležitost k pracovnímu růstu

Když na začátku roku udeřil poměrně drsný lockdown a nemohli jsme ani z okresu, řekla jsem si:

„Nyní mám na výběr, buď se budu trápit nad situací, která nastala nebo se zavřu doma a dám maximum do práce a podnikání. Určitě toho nebudu litovat a vrátí se mi to.“

A taky že ano. Energii, kterou do něčeho vložíme se k nám vždy (dříve či později vrátí). Cítila jsem, že s nastupujícím Imbolcem 2021 a jeho energií nových začátků potřebuji vnést nový vítr do svého projektu Boho žena. Zatím jsem neměla konkrétní představu, pouze semínka nápadů. Ty ve mě klíčily a čekaly na tu správnou dobu pro zasazení.

Energie jara a čarování s marketingovou čarodějnicí

Když Magdu Čevelovou označuji jako čarodějnici, myslím to v tom nejlepším slova smyslu (samu sebe tak také nazývá) a navíc je to více než trefné. Doslova jsme totiž na naší marketingové schůzce čarovaly.

Magda mi neuvěřitelně sedla a dala mi přesně to, co jsem potřebovala: propojení světa podnikání, marketingu a duchovních principů. Spojuje to, co se dříve nespojovalo.

Naštěstí se tyto dva světy začínají čím dál tím častěji spojovat a jsem za to moc ráda, neboť podnikání mi připadá jako ten nejlepší osobnostní a duchovní rozvoj.

Díky konzultaci s Magdou jsem si uvědomila, že projekt Boho žena v tu chvíli neodráží mě a mou energii. Má přirozená energie je ohnivá (jsem lvice s ascendentem ve střelci, takže dvojitý oheň). Ovšem za ty roky jsem se z různých důvodů naučila svou energii krotit, abych nebyla „moc“, abych zase nebyla „ta divná“ a abych nepřesahovala ty, pro které pracuji.

A tak jsem se vnitřně zmenšovala a energeticky se projevovala více zemitě. Díky této konzultaci a uvědomění, které z ní plynuly, mi bylo jasné, že už není čas ztrácet čas a je potřeba pořádně si stoupnout do své „ohnivačky“. Energie jara, vnějšího ohně sílícího slunce a mého vnitřního ohně začaly naplno proudit. Přišla změna webu, nové barvy, nové fotografie a nový vývoj projektu Boho žena.

Od jara 2021 má stránka Bohozena.cz nový vzhled & kabátek.

Aprílový konec

Nebylo divu, že vnitřní změna energie se projevila také skrze změnu vnější. Po šesti letech, na Apríla, se mnou byla ukončena ze dne na den spolupráce, do které jsem v předchozích šesti letech dala velký kus sebe.

Způsob jakým to bylo provedeno se dá pochopit snad jen díky tomu Aprílu. Když se ale na to dívám zpětně, jsem neuvěřitelně šťastná, že se tak stalo. Kdyby se to totiž nestalo, možná bych ještě nějaký čas sbírala odvahu na tento krok.

Vnitřně jsem cítila, že to mám udělat, neboť jsem se chtěla věnovat už jen projektu Boho žena, ale pořád jsem měla pocit, že ještě nejsem připravena. Nejvtipnější na tom bylo, že aniž bych si to uvědomila, já se na nic připravovat nepotřebovala, protože jsem tu změnu už dávno žila, jen si toho naplno nevšimla.

Projekt Boho žena mě totiž živil už od předchozího podzimu. Možná ze zvyku a možná z pocitu, že potřebuji mít krytá záda, jsem se ještě předchozí spolupráce držela. Byl to strach, že to sama nezvládnu (a přitom jsem to už sama zvládala).

A tak si přeji vás na tomto místě podpořit, abyste si více uvědomovaly, co všechno už nyní zvládáte, i když můžete mít dojem že ne.

A tak si dovolte i ten strach. Možná i párkrát spadnete na zadek, ale vždy vstaňte a narovnejte se do své síly a jděte naplno do toho, co si přejete!

Aniž bych to čekala, tak se po tomto nečekaném ukončení spolupráce neuvěřitelně rozproudila energie hojnosti. Jako bych odstranila stagnující energii a pomyslnou žábu na prameni.

Více si o mém pracovním příběhu můžete přečíst ve spodním popisku Rituálu naplněného poslání. (V roce 2021 proběhl tento rituál celkem dvakrát a provedl skoro 20 žen. Letos se večer s tímto rituálem bude konat 17.února a může rozproudit i tvou pracovní energii.)

Rituál naplněného poslání je novinkou roku 2021, proběhl dvakrát a v roce 2022 se bude konat 17. února v Praze.

Květen měsíc menstruace

28. května oslavily mé knihy Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a kniha Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci své druhé narozeniny.

K příležitosti oslav jsem mimojiné zveřejnila tři přednášky o menstruaci. Jedná se konkrétně o přednášky: Ženská ekohygiena: Vše o moderních menstruačních potřebách!, Ženství jako dar: Vliv menstruace a rituálů na fáze a cykly ženy a Menstruace jako pohodová záležitost. Přednášky jsou stále volně ke zhlédnutí tady.

A proč nazývám květen jako měsíc menstruace? Protože 28.5 je mezinárodní den menstruace. K této příležitosti se po celém světě koná spousta osvětových akcí. (28. neboť průměrný menstruační cyklus trvá 28 dní a květen jako pátý měsíc, neboť průměrná doba menstruace je pět dní).

V současné chvíli je na skladě už posledních pár kusů knihy Oslava menarché (dotisk se již neplánuje) a doprodává se také kniha Ženství jako dar. (Po doprodání se můžete těšit na překvapení.)

Knihy byly vydané v roce 2019 a od té doby vždy vyhlašuji květen měsícem menstruace. Další „menstruační novinky“ představím zase v květnu 2022.

A jaká byla druhá půlka roku?

A jak probíhala druhá půlka roku? Nastal velký obrat a změna, ale o tom až v druhé části článku.

Veronika Lančaričová
Pomáhám ženám dotknout se magičnosti života a začít prožívat jeho větší hloubky. Namíchám ti na míru rituál či konzultaci. Skrze knihy a přednášky ti prozradím, jak být ve svém ženství naplněná. Ženskou energii a podporu ti zprostředkuji na akcích a kruzích. V online kurzu Magický rok ti dám návod, jak tuto magičnost vnést do každodenního života. A jak učinit z magického dne magický rok a z magického roku magický život!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů