fbpx

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

1. část: Od Imbolcu po jarní rovnodennost
Nové začátky a téma být tvůrkyní svého života

OBSAH TOHOTO DÍLU:

 • Povídání o období Imbolcu a Hromnic
  Od Hromnic až po jarní rovnodennost. Archetypy bohyně dívky, jejich kvality a poselství.
 • Příroda, výzdoba a oltář v tomto období.
 • Téma: žití života dle nejtajnějších snů.
  Slova, myšlenky a jak pracovat s těmi negativními.
 • Být tvůrkyní svého života, vědomá představivost a tvoření.
 • Boho tvoření: macramé lampičky.
 • Rituály spjaté s časem Imbolcu, nových začátků a rituál menarché.
 • Tvoření a inspirace s dětmi.
 • Afirmace.

PODÍVEJ SE NA VIDEO POZVÁNKU:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tato část se věnuje období, které začíná 1.února Imbolcem a končí Jarní rovnodenností, tedy 21. března.

 Esence mladinké Bohyně dívky tě podpoří v tématu žití života podle svých představ. Neboť ona pevně věří, že žádný sen není moc velký, aby se nemohl splnit. Nový rok a nové začátky jsou k tomu jako stvořené!

Povíme si o tom, kdo to je Tvůrkyně svého života a jak ji v sobě probudit. Budeme se věnovat práci s myšlenkami, neboť to jsou ty naše jiskřičky naděje a zárodky nového. Povíme si, co je to vědomá představivost a tvořivost. A naučíme se, jak pracovat s myšlenkami negativními.

Provedu tě krok za krokem formulací svých přání a společně také zkontrolujeme, jestli je to skutečně ono. Podíváme se také na slova, která pronášíme, neboť i ty ovlivňují, jestli se naše přání plní.

Z dalších témat se můžete těšit na boho tvoření macramé lampiček, do kterých můžeme vložit zažehlou svíci nových začátků. V části věnované dětem to budou nápady na činnosti či tvorbu pro toto období, například zmíním výrobu Brigitiny panenky!

Podíváme se také na to, jestli si tvořit či netvořit nástěnku přání - popřípadě kdy a jak.

A dále tato témata: rituál nových začátků aneb přitáhnutí si něčeho nového do života. Promluvím také o rituálu menarché, neboť ten se k tématu bohyně dívky pojí.

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

 se skládá z 8 částí,
na této stránce jsou informace pouze o jedné jeho části.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály

REFERENCE

CO ŘÍKAJÍ ŽENY, KTERÉ PROŠLY PROGRAMEM MAGICKÝ ROK ?

Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do kurzu davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana
Prechadzam tvojim uzasnym kurzom, ide mi z teba taka neskutocne nadherna energia. Cez vikend som pocuvala tvoje videa a nahravky a som uplne unesena, tolko nadhernej energie co sa ku mne vdaka tebe dostala. To cele, tvoj kurz a tvoj pristup su presne to co som v tychto chvilach potrebovala. Lebo presne ako si to povedala, ked dvaja robia to iste, nie je to to iste. A ja som uz viackrat citala, pocula napriklad o tom, ako si plnit priania, ale az teraz pri tebe mi to cele tak docvaklo a vytvorilo naadherny obraz plny radosti. Uplne by som az skakala radostou, nadsena som, velmo vdacna za tuto moznost. Tuzila som ti to napisat, lebo tvoje slova mi rozjasnili vikend, tak som ti chcela zase z tej uzasnej energie vratit spat.
Kristina
Děkuji za velmi podařený kurz. Myslím, že jsem podzim nikdy moc nevnímala, až po Vašem kurzu jsem si opravdu uvědomila, jak krásný je.
Zuzka

1. část
OD IMBOLCU PO JARNÍ ROVNODENNOST
Tradice & zvyky

Povídání o daných tradicích, zvycích, svátcích, o jednotlivých bohyních a celkové esenci daného svátku a období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Dozvíš se také o tom, jaká témata toto období přináší.

 • Imbolc a Hromnice
  Od Imbolcu až do jarní rovnodennosti.
 • Svátky naděje, světla a očisty.
  Jak můžeme vědomě tento čas prožít a jak můžeme využít období nových začátků a nového cyklu.
 • Téma Žití života dle nejtajnějších představ.
  Nahrávka o cestě k vysněnému životu, k životu, kde hrajeme hlavní roli a jsme jeho režisérky. Nahrávka ve formě podcastu.

ARCHETYPY
bohyně dívky & období Imbolcu

Esence mladinké Bohyně dívky nás podpoří v tématu žití života podle svých představ.
Bohyně Zora, Brigit, Devana:
Inspirace, zvědavost, velká chuť žít a objevovat život. Nespoutanost a divokost, to všechno jsou jejich témata. A jaké je jejich poselství?

2. část: Příroda a oltář
pro období Imbolcu & Hromnic

Barvou tohoto období je samozřejmě barva bílá, neboť vše ještě v přírodě tichounce spí pod bílou peřinkou. Avšak v hloubi země se již příroda chystá na velké probuzení. Jako první poslové se nad sněžnou pokrývkou objevují květiny – jak jinak než bílé – bledule a sněženky, jakožto první poslíčci přicházejícího jara.

Tato část je vždy o tom, jak se můžeme na dané období dobře naladit, jak si můžeme vytvořit oltář, který bude korespondovat s daným obdobím.

3. část
HLAVNÍ TÉMA
Nové začátky, Být tvůrkyní vlastního života

Tato část je největší, skládá se z nejvíce videií a cvičení, které souvisí s daným obdobím. Najdeš zde videa, cvičení, meditace, vizualizace, pracovní karty a také úkoly či výzvy k akci. Důležité je nejen o věcech mluvit, ale také uvádět vše do praxe. A o tom je právě tato část.

 • Tvůrkyně vlastního života.
  “Svět ve kterém žijeme si sami utváříme. A pokud si svůj svět utváříme sami, znamená to, že ho i sama mohu změnit.” Jak si mohu tvořit svůj život? Jak se mohu stát tvůrkyní vlastního života? Jak na přání, aby se plnily? A co dělat, když se nám naše přání neplní?
 • Slova a myšlenky.
  Jak pracovat s našimi myšlenkami? A co dělat, když se objeví myšlenky negativní? Jaká slova vypouštíme a také jaká slova volit při formulaci našich přání.
 • Vision board, nástěnka přání, jantra.
  Mnoho názvů pro to samé. Podíváme se také na to, jestli si tvořit či netvořit nástěnku přání - popřípadě kdy a jak.
 • Praktické cvičení Naše přání a nové začátky.
  “Zkoumej, co si doopravdy přeješ, protože ono se ti to splní!” Praktickým cvičením a formulací přání vás provedu krok za krokem. A společně také zkontrolujeme, jestli je to skutečně ono.
 • Příběhy splněných přání.
  Podělím se o své nejoblíbenější splněné přání malé, ale i ty hodně velké. Díky těmto příběhům si ukážeme, že přání se nám často plní způsobem, který by nás ani ve snu nenapadl!

REFERENCE

CO ŘÍKAJÍ ŽENY, KTERÉ PROŠLY PROGRAMEM MAGICKÝ ROK ?

Našla jsem tvé stránky a na nich magický rok. Předtím jsem už asi rok dělala oltáře pro každou část roku a chtěla jsem se dozvědět víc, tak jsem si tvůj kurz koupila. Čekala jsem, že se dozvím více o tom, jak dělat oltář a co má který předmět na něm za význam atd. Ale tvůj kurz tisíckrát předčil moje očekávání. Je úžasný! Nejvíc se mi líbí, že se vždy zaměřuje jen na jednu věc, takže se necítím zahlcená. Poctivě dělám všechny úkoly a meditace. V únoru jsem si dala záměr, v Ostaře jsem zjistila, jak moc mě děsí plodnost a v červenci jsem dala výpověd v práci. Hurá, končím s nudnou úředničinou. Cítila jsem tak velký rozpor mezi tím co mi říká tělo, tím kdo jsem a prací, že už to bylo neúsnosné. Nejlepší na tom bylo, že mě mé okolí bud podpořilo (hrozně jsem se bála jejich reakce) nebo je jim to jedno 🙂 Zkrátka ted budu nějaký čas doma pečovat o sebe a rodinu. Jsem strašně zvědavá, kam dál mě magický rok zavede...
Anička

4. část
Tvoření Macramé lampičky

Dělat něco rukama je něco, co moc potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pojď být zase na chvíli dítětem, pojď si hrát, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na to jak to bude vypadat.

Návod na pletení jednoduchých vzorů macramé lampiček, do kterých můžeš vložit zažehlou svíci nových začátků. 

5. část
RITUÁLY

Dozvíš se, jaké rituály se pojí s obdobím Imbolcu a Hromnic. Dozvíš se také o rituálu menarché.

 • Rituál Nových začátků.
  Jaké rituály vykonávali naši předkové a jak se můžeme inspirovat my dnes? Jak nás rituál může podpořit v přitáhnutí si něčeho nového do života?
 • Rituál menarché.
  Každá žena má v sobě svou šťavnatost, ovšem nedostatkem iniciací, tedy přechodových rituálů ji můžeme ztrácet. Proto vnímám rituál menarché pro dospělé ženy jako velmi klíčový a zásadní.

Obrázek vytvořila umělkyně NomeArt.

6. část
DĚTI A OBDOBÍ IMBOLCU

Jaké aktivity si můžeš s dětmi během tohoto období dopřát? Už od útlého věku s námi mohou děti oslavovat a zapojovat se do jednotlivých období Kola roku.

7. část
AFIRMACE O SNECH A SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

Jako třešinka na dortu nahrávka s afirmacemi, které se týkají daného tématu. Říká se, že potřebujeme 21 dní, než dojde k nějaké změně uvnitř nás. S tím nám mohou pomoci právě afirmace.

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

 se skládá z 8 částí,
na této stránce jsou informace pouze o jedné jeho části.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály