RITUÁLY

VYBER SI, CO TI NEJVÍCE VYHOVUJE

KURZ O RITUÁLECH: MAGICKÝ ŽIVOT

ONLINE ZAČÍNÁME 1. KVĚTNA
Nauč se využívat sílu rituálů a prožij tak svůj život naplno! 5týdenní unikátní a komplexní kurz o rituálech. 5 modulů: Rituální základy, Ty a základy, Rituály pro náš domov, Přechodové a životní rituály, Sezónní a lunární rituály. Pořídit si můžeš ještě 6. modul: Intenzivní rituální týden.

RITUÁLNÍ ŠKOLA

OD PODZIMU 2022
Pro omezený počet žen otevírám od letošního podzimu unikátní rituální školu. Důraz kladu na praxi a to, aby si každá žena vyzkoušela, jak sestavovat a vést rituály. Nebudeme se zaměřovat pouze na přechodové rituály, ale na všechny druhy rituálů. Tuto školu je možné absolvovat až po online kurzu o rituálech Magický život. Škola je na 5 víkendů a skončí na jaře 2023.

Jak si správně vybrat, anebo pro koho je to vhodné?

MAGICKÝ ŽIVOT

 • Velmi podrobný do hloubky jdoucí kurz
 • Získáš teorii o rituálech a vše si můžeš sama začít zkoušet
 • Celoživotní přístup do kurzu
 • Ke kurzu se můžeš opakovaně vracet a procházet jím vlastním tempem.
 • V tomto rozsahu jediný online kurz.
  Kromě přechodových a životních rituálů se dozvíš také o rituálech pro domov, lunárních a sezónních rituálech. Zaměřuje se také na seberozvoj vnitřních rituálních schopností.
 • Někomu nemusí vyhovovat online forma

RITUÁLNÍ ŠKOLA

 • Vhodná pro ženy, které se chtějí rituálům věnovat a začlenit je do své práce
 • Získáš potřebnou praxi a jistotu ve vedení rituálů
 • Půlroční škola
 • Malá skupina žen - individuální přístup zajištěný
 • Každá žena bude vést vlastní rituály, aby si vše vyzkoušela v bezpečném prostoru a "nanečisto"
 • Široký rozsah školy: různé druhy rituálů
  Naučíš se v praxi rituály přechodové, životní, lunární, sezónní a také rituály pro domov a zahradu.
 • Časová investice do kurzu

PROČ SI DOPŘÁT RITUÁL ?

Ptáš se, proč bys měla i v dnešní moderní době zařadit do svého života rituály?

Moje odpověď je jednoduchá:
Rituály jsou tím nejpřirozenějším, co si žena může dopřát. Při prožívání rituálů se stará moudrost propojuje s moudrostí novou.

Na naší cestě životem nás rituály mohou velmi podpořit a dovést blíž k sobě samé. Pomáhají nám ukončit, co je třeba, a vykročit tím správným směrem. Naplňují nás posvátnou moudrostí a hloubkou.

RITUÁLY TĚ PŘENESOU

z každodenní reality do posvátného světa,

kde je možné cokoli, a kde se dějí zázraky. A poté zase zpátky, ovšem při cestě zpět už nikdy nebudeš stejná, jako když ses se na tento „výlet“ vydala...⁠

RITUÁLY A DNEŠNÍ MODERNÍ DOBA,
JDE TO DOHROMADY ?

 

Rituály jsou i v dnešní době důležité.
Vlastně se mi chce říct – obzvlášť v dnešní době! Současná doba je velmi rychlá a uspěchaná. Často si nedáváme možnost zpomalit, dát si prostor a podívat se, jestli se náš život ubírá směrem, kterým si přejeme.

Rituály jsou také určitými mezníky, od kterých se můžeš odpíchnout a později se k nim vracet a čerpat z nich sílu. V náročných chvílích, si můžeš vzpomenout na záměr, který sis během rituálu dala.

Přechodové rituály ti pomůžou hladce a plynule přejít z jedné životní fáze do další. Během přechodového rituálu můžeš vyslovit všechny své obavy plynoucí z této změny a vnitřně se na ni lépe připravit. Díky tomu neustrneš ve svém vývoji nebo se nezasekneš v určitém věku. Nejlepší na tom je, že takový rituál si můžeš dopřát i zpětně.

Prožíváním cyklického času můžeš skrze návrat k tématům z minulosti vyléčit přítomnost.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY PO RITUÁLECH ?

Když jsem k tobě jela a měla/mohla si přivézt nějaký olejíček, zjistila jsem, že ani nevím, kde bych si takovou věc koupila. Měla jsem pocit, že to vlastně vůbec neumím. A tehdy jsem se přistihla při tom, že mi je vlastně moc líto, že to neumím, že jsme třeba s mamkou nedělaly takové ty holčičí věci. Teď jsem se do toho ponořila, postupně si ty věci začínám čím dál tím víc užívat a nemůžu se dosytit…
MirkaRituál menarché
Ahojky Verunko, moc a moc děkuji za oba rituály ( Předky a Přechodový). Oba pro mě byly velmi důležité. Hlavně přechodový jsem cítila velmi intenzivně. Rituály jsou nádherné a připravené s velkou pečlivostí a citem. V obou rituálech byly mé prožitky silné a intenzivní. Jsem Ti vděčná za Tvou pečlivost, citlivý přístup a velké pochopení. Děkuji Bohům, že mi Tě poslali 🙂 Díky, že jsi a moc se těším na další....
Jindřiška M.Rituál uctění předků a léčení rodové linie a také rituál individuální (vstup do důchodu)
Ahoj Verčo,chviličku to trvalo (asi tak 3-4 dny) ale cítím, že už si to sedlo a já jsem volná jako pták. Mám z toho strašně super pocit, mnohem víc energie a chuti do života. Jako kdybych se konečně zbavila něčeho, co ze mě sálo energii. Taky víc a víc věřím, že dokážu, co si zamanu. Současně ale vnímám, že se ta změna, kterou rituál odstartoval, v plné síle teprve projeví. Patří Ti mé obrovské díky. Jsem neskutečně vděčná, že jsem narazila zrovna na tebe, a že jsi to byla právě Ty, kdo mě provázel mým prvním rituálem. Pevně věřím, že se ještě někdy uvidíme, protože bych moc ráda prožila také rituál menarché a Ty jsi pro mě jasná volba. Rituál se mi ohromně líbil a určitě bych doporučila úplně každé ženě, která chce život žít naplno a chce aby byl po všech stránkách jen a jen její. Vidím v rituálech obrovskou sílu a příležitost nechat za sebou staré a otevřít se plně novému. Ještě jednou ti ze srdce děkuji za nádherný rituál.
LucieRituál uctění předků a léčení rodové linie

SOUČÁSTÍ RITUÁLU JE:

Rozhodnutí & závazek

Rituál je závazkem, že:

 • jsi rozhodnutá změnit svůj přístup či nazírání na určitou situaci.
 • jsi připravena ke změně a vykročení směrem ke svému vysněnému životu.

Posvátné zastavení & záměr

Rituály vytvářejí prostor k posvátnému zastavení, při kterém se propojíš s hlasem svého srdce. Dostaneš příležitost poděkovat za předchozí kroky a lekce, projevit vděčnost za současnost a vytvořit záměry směrem do budoucnosti.

Rituál je moment či akt, během kterého do svého života zveš změnu. Buď připravena na to, že se skutečně stane.

Uzdravení přítomnosti skrze přijetí minulosti

Rituály ti také pomohou změnit postoj k situacím, které se už staly. Samozřejmě nemůžeme změnit minulost, ale můžeme změnit naše nazírání na ni. Každá z nás ve svém životě prožila v různých oblastech svého života bolest, problémy či traumata. Něco se nám podaří vyléčit a rány zacelit, ale někdy nezbývá, než situaci přijmout. I tak můžeš prožívat svůj život plnohodnotně.

Bolestivé momenty nás v životě potkávají také proto, abychom si pak více vážily těch dobrých.

Prostor pro změnu

Rituál tě provede jakoukoli změnou ve tvém životě a pomůže ti ji zvládnout. Během něj odevzdáváš starou představu o sobě samé a přijímáš novou.

Rituály mají neuvěřitelnou sílu a dopad na náš život, přestože jsou ve své podstatě jednoduché.

JAK K RITUÁLŮM PŘISTUPUJI ?

Čím déle ženy rituály provázím, tím jasněji vidím, že rituály nejsou jen třešinkou na dortu, něčím „navíc“.

Jsou nezbytnou součástí ženského zdraví a naplněnosti. Bez nadsázky!

Co pro mě znamená provázet rituály?
Hlavně velký dar a požehnání. Když provázím rituálem, cítím se jako doma, jako bych to vše důvěrně znala a jen se k tomu vracela. Oprašuji dávnou moudrost. Sama se během rituálu dostávám do speciálního vnitřního prostoru. Slyším hlas uvnitř sebe, který mi našeptává, co je potřeba říct, co dělat, na co se zaměřit. Úplně se odevzdávám a nechám se vést...⁠ ⁠

V tomto stavu vždy pociťuji onu magičnost života, kterou můžeme právě skrze rituály prožívat. Můj život je díky rituálům o tolik bohatší a krásnější. Jsem moc šťastná, že toto mohu předávat a prožívat společně s dalšími ženami.⁠ ⁠

RÁDA SE STANU I TVOU PRŮVODKYNÍ...

Ke každé ženě přistupuji individuálně a naciťuji se na její potřeby a přání. Vždy si nejdříve nechám od ženy sepsat její příběh k tématu, kterého se rituál bude týkat. Díky tomu získám konkrétní představu a mohu tak vytvořit rituál na míru. Zároveň si vždy nechávám dostatek prostoru, aby se mohl rituál do své plné podoby dotvořit přímo na místě.

Přečti si, kudy vedla moje cesta k rituálům.

MNOU VEDENÉ RITUÁLY JSOU...

 • Jdoucí do hloubky
 • Živlové
 • Intenzivní

PŘÍRODNÍ ŽIVLY

Voda, oheň, země a vzduch. Všechny tyto elementy mohou naše záměry a přání posílit a také očistit.

DRUHY RITUÁLŮ

Rituály můžeme rozdělit do různých kategorií: přechodové, životní, spojené s lunou či sezónní...
Mou vášní jsou ty, které nám pomáhají podpořit a učinit změnu v našem životě, přechodové rituály a také sezónní.

MÁ CESTA K RITUÁLŮM

JAK JSEM SE K RITUÁLŮM DOSTALA ?

S rituály jsem začala, když mi bylo devatenáct let a žila jsem „na samotě u lesa“. Vnímala jsem, jak mi práce se záměry během rituálů lunárních či sezónních pomáhá zastavit se a více se naladit na touhy mé duše.

Když jsem se přestěhovala do Prahy, potřebovala jsem opět být součástí ženského společenství a začala jsem se účastnit ženských kruhů. Ve dvaadvaceti letech přišla nabídka účastnit se Výcviku slovanských kněžek. Pamatuji si, že jsem si tehdy vůbec nedokázala představit, co můžu od takového názvu či kurzu čekat. Byl to ale jeden z těch momentů, kdy hlava neví proč a vede nás srdce, a tak jsem šla...

Tento výcvik považuji za svůj základní stavební kámen. Během téměř deseti let jsem na onen pomyslný základní kámen navršila mnoho dalších. Učila jsem se od zahraničních lektorek, četla zahraniční knihy o této tématice a hlavně vše žila a zkoušela v praxi.

Když mě oslovila první žena, začala jsem se zamýšlet, jak chci rituály pojmout a jakým způsobem je chci vést. Věděla jsem, že půjdou hodně do hloubky a budou intenzivní. Potřebovala jsem také, aby před samotným rituálem proběhla určitá přípravná fáze, protože než naplníme pohár, je potřeba jej nejdříve vylít a vyčistit. Proto jsem začala rituály vnímat jako určitou formu terapie.

A s tímto záměrem jimi provázím dodnes.

KURZ O RITUÁLECH: MAGICKÝ ŽIVOT

ONLINE ZAČÍNÁME 1. KVĚTNA
Nauč se využívat sílu rituálů a prožij tak svůj život naplno! 5týdenní unikátní a komplexní kurz o rituálech. 5 modulů: Rituální základy, Ty a základy, Rituály pro náš domov, Přechodové a životní rituály, Sezónní a lunární rituály. Pořídit si můžeš ještě 6. modul: Intenzivní rituální týden.

RITUÁLNÍ ŠKOLA

OD PODZIMU 2022
Pro omezený počet žen otevírám od letošního podzimu unikátní rituální školu. Důraz kladu na praxi a to, aby si každá žena vyzkoušela, jak sestavovat a vést rituály. Nebudeme se zaměřovat pouze na přechodové rituály, ale na všechny druhy rituálů. Tuto školu je možné absolvovat až po online kurzu o rituálech Magický život. Škola je na 5 víkendů a skončí na jaře 2023.

Jak si správně vybrat, anebo pro koho je to vhodné?

MAGICKÝ ŽIVOT

 • Velmi podrobný do hloubky jdoucí kurz
 • Získáš teorii o rituálech a vše si můžeš sama začít zkoušet
 • Celoživotní přístup do kurzu
 • Ke kurzu se můžeš opakovaně vracet a procházet jím vlastním tempem.
 • V tomto rozsahu jediný online kurz.
  Kromě přechodových a životních rituálů se dozvíš také o rituálech pro domov, lunárních a sezónních rituálech. Zaměřuje se také na seberozvoj vnitřních rituálních schopností.
 • Někomu nemusí vyhovovat online forma

RITUÁLNÍ ŠKOLA

 • Vhodná pro ženy, které se chtějí rituálům věnovat a začlenit je do své práce
 • Získáš potřebnou praxi a jistotu ve vedení rituálů
 • Půlroční škola
 • Malá skupina žen - individuální přístup zajištěný
 • Každá žena bude vést vlastní rituály, aby si vše vyzkoušela v bezpečném prostoru a "nanečisto"
 • Široký rozsah školy: různé druhy rituálů
  Naučíš se v praxi rituály přechodové, životní, lunární, sezónní a také rituály pro domov a zahradu.
 • Časová investice do kurzu