fbpx

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

2. část:Od jarní rovnodennosti po Beltaine
Kreativita & pro co hoříš? Lůno jako centrum ženské kreativity

OBSAH TOHOTO DÍLU:

 • Povídání o období jarní rovnodennosti a Velikonoc
  Jaké je hlubší poselství tohoto období? Jaké byly dřívější zvyky a co z nich můžeme přenést do dnešní doby?
 • Archetypy bohyní jara & elementu ohně
  Víš, čím nás tyto bohyně mohou obohatit a co se od nich můžeme naučit?
 • Domov, kde proudí kreativní energie.
  Právě náš domov je místem, které nás může nejvíce podpořit v naší kreativitě. Ale pouze tehdy, bude-li uspořádaný a uklizený. A kdy jindy se mu věnovat, než v období „jarního úklidu"?
 • Příroda, výzdoba a oltář v tomto období.
 • Kreativita a náš vnitřní oheň
  Jak v sobě zažehnout vnitřní oheň? Pro co hoříš? Proč je pro nás kreativita tak důležitá? Jak ji v sobě objevit? Víš, co je kreativní mysl nebo jak řešit problémy kreativním způsobem?
 • Lůno jako plodné centrum naší kreativity
  Dozvíš se, proč právě lůno označuji jako centrum naší kreativity. A proč je pro ženy kreativita a kreativní vyjádření obzvlášť důležité.
 • Vizualizace k uctění & zvědomění lůna
 • Yoni vajíčka a ženská bylinná napářka
  Vše je krásně propojené a proto se během Velikonoc bavíme nejen o plodnosti, ale také o vajíčkách. Ovšem nebudeme se bavit o kraslicích, ale o Yoni vajíčkách. Už jsi o nich slyšela? Víš, proč je použít a v čem nám mohou pomoci? Ženská bylinná napářka je úžasná forma pomoci pro ženy. A také skvělý způsob uvolnění a relaxace.
 • Výroba jarních svíček
  Na výběr bude několik variant tvoření, které si můžeš dopřát. Jednoduché a přitom nádherné dekorace nejen pro jarní období.
 • Rituály spjaté s jarní rovnodenností
  Velikonoc a elementu ohně.

PODÍVEJ SE NA VIDEO POZVÁNKU:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

 se skládá z 8 částí,
na této stránce jsou informace pouze o jedné jeho části.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály

REFERENCE

CO ŘÍKAJÍ ŽENY, KTERÉ PROŠLY PROGRAMEM MAGICKÝ ROK ?

Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do kurzu davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana
Prechadzam tvojim uzasnym kurzom, ide mi z teba taka neskutocne nadherna energia. Cez vikend som pocuvala tvoje videa a nahravky a som uplne unesena, tolko nadhernej energie co sa ku mne vdaka tebe dostala. To cele, tvoj kurz a tvoj pristup su presne to co som v tychto chvilach potrebovala. Lebo presne ako si to povedala, ked dvaja robia to iste, nie je to to iste. A ja som uz viackrat citala, pocula napriklad o tom, ako si plnit priania, ale az teraz pri tebe mi to cele tak docvaklo a vytvorilo naadherny obraz plny radosti. Uplne by som az skakala radostou, nadsena som, velmo vdacna za tuto moznost. Tuzila som ti to napisat, lebo tvoje slova mi rozjasnili vikend, tak som ti chcela zase z tej uzasnej energie vratit spat.
Kristina
Děkuji za velmi podařený kurz. Myslím, že jsem podzim nikdy moc nevnímala, až po Vašem kurzu jsem si opravdu uvědomila, jak krásný je.
Zuzka

1. část
OD JARNÍ ROVNODENNOSTI PO BELTAINE
Tradice & zvyky

Povídání o daných tradicích, zvycích, svátcích, o jednotlivých bohyních a celkové esenci daného svátku a období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Dozvíš se také o tom, jaká témata toto období přináší.

 • Jarní rovnodennost.
  Od jarní rovnodennosti do svátku Beltaine.
 • Velikonoce a jejich hlubší podstata a poselství.
  Na jaké tradice Velikonoce navazují a co si můžeme odnést do dnešních dní?
 • Domov, kde proudí kreativní energie.
  Právě náš domov je místem, které nás může nejvíce podpořit v naší kreativitě. To může ale pouze tehdy, bude-li uspořádaný a uklizený. A kdy jindy se úklidu věnovat než v období "jarního úklidu".

ARCHETYPY
bohyně jara & elementu ohně

V této části si povíme o bohyních, které se k tomuto období pojí. Bohyně Vesna a další archetypy nás probouzejí k životu a pomáhají nám rozdmýchat náš vnitřní oheň.

2. část: Příroda a oltář
pro období jarní rovnodennosti & Velikonoc

Jaro - to je radost, veselí, slunce a více tepla. Zpěv ptáků nám oznamuje, že je na čase vylézt ze svých ulit a těšit se z nadcházejícího období.

Kam nechodí slunce, tam musí lékař, říká staré české přísloví a my mu dáváme za pravdu...

Tato část je vždy o tom, jak se můžeme na dané období dobře naladit, jak si můžeme vytvořit oltář, který bude korespondovat s daným obdobím.

A také, jaké důležité témata nám přináší příroda v tomto období.

3. část
HLAVNÍ TÉMA
Kreativita & pro co hoříš? 
Lůno jako centrum ženské kreativity

Tato část je největší, skládá se z nejvíce videií a cvičení, které souvisí s daným obdobím. Najdeš zde videa, cvičení, meditace, vizualizace, pracovní karty a také úkoly či výzvy k akci. Důležité je nejen o věcech mluvit, ale také uvádět vše do praxe. A o tom je právě tato část.

 • Téma: kreativita a náš vnitřní oheň
  Jak nechat rozproudit náš vnitřní oheň? Pro co hoříš? Proč je pro nás kreativita tak důležitá? Jak ji v sobě objevit? A víš co to znamená kreativní mysl nebo řešit problémy kreativním způsobem?
 • Cvičení Pro co hoříš?
  Díky tomuto cvičení zjistíš, co ti dělá radost, pro co hoříš a pro co můžeš svým vnitřním ohněm (za)hořet!
 • Lůno jako plodné centrum naší kreativity
  Dozvíš se, proč právě lůno označuji jako centrum naší kreativity. A proč je pro nás pro ženy kreativita a kreativní vyjádření obzvlášť důležité.
 • Vizualizace k uctění & zvědomění lůna
  „Drahocenný poklad děloha nepřijímá pouze semeno, ale také emoce, nálady, pocity a myšlenky, které se do ní ukládají, pokud se o ni nestaráme. Dokud je děloha plná bolestí a utrpení, žena nedokáže své ženství plně vychutnat. Je potřeba ji proto očistit. Jakmile totiž děloha znovu nalezne svou smyslovost, může se stát bránou do nových dimenzí.“ z knihy Ženské klenoty Maitreyi D. Piontek
 • Yoni vajíčka a ženská bylinná napářka
  Vše je krásně propojené a proto se během Velikonoc bavíme nejen o plodnosti, ale také o vajíčkách. Ovšem nebudeme se bavit o kraslicích, ale o Yoni vajíčkách. Že jsi už o nich slyšela, ale víš proč je použít a v čem nám mohou pomoci? Ženská bylinná napářka je úžasná forma pomoci pro ženy a také skvělý způsob uvolnění a relaxace.

REFERENCE

CO ŘÍKAJÍ ŽENY, KTERÉ PROŠLY PROGRAMEM MAGICKÝ ROK ?

Milá Veronika, kurz Magický rok je pre mňa magický v tom najkrajšom zmysle. Dáva mi hĺbku do života a spojenie s rytmom prírody a s jej cyklom. Vždy ma zaujímal hlbší zmysel jednotlivých sviatkov, ktoré sa počas roka slávili. My v našej kultúre ich prejdeme zvyčajne len nápisom v kalendári.

V kurze som sa vďaka Tebe dozvedela o pravej podstate obdobie, o tom, ako sa prepojiť s bohyňami tohto obdobia a aj to, akú esenciu v sebe nesú a ako si ju môžem vniesť do svojho života. Stačí mi vedomie o tom, čo sa deje v prírode a aké má toto obdobie posolstvo, tak sa dokážem napojiť na túto esenciu, na rytmus prírody a vďaka tomu  byť vo vnútornom pokoji a súlade sama so sebou.

Si pre mňa veľmi okúzľujúcou sprievodkyňou, ktorá v sebe nesie esenciu bohýň Imbolcu: sviežosti, divokosti, nádeje, nevinnosti a presvedčenia, že všetko je možné, stačí si len správne priať. Vďaka tomuto kurzu začínam chápať, aké dôležité je pre mňa byť v napojení na prírodu, na jej cykly, byť napojená na seba a vnímať esencie všetkých mojich častí a archetypov, ktoré sa tak krásne odrážajú v jednotlivých častiach roka. 

Prostredníctvom týchto období  si ich môžem zvedomovať a prežívať ich naplno, využívať ich dary a vnímať ich slabiny a tým sa stávať celistvejšou a vedomejšou. Tým môj život získava veľkú hĺbku a aj keď sa navonok ,,nič“ nedeje, vo vnútri cítim pokoj a mier, pretože som v súlade so sebou, s prírodou. Vďaka Tvojmu kurzu tiež vnímam, že všetky odpovede o sebe sa mi môžu zrkadliť v prírode, v jej cykloch a obdobiach- že keď sa na ňu napojím a budem vnímať v akom rytme pulzuje, dozviem sa tak veľmi veľa o svojom vlastnom rytme, živote, o sebe samej. A to je niečo, čo ma nikdy  neprestane fascinovať. Ďakujem Ti zo srdca za možnosť toto všetko vďaka Tebe objaviť. S láskou a veľkou vďačnosťou,
Kristína Svoradová

4. část
Inspirace pro Jarní tvoření:

Dělat něco rukama je něco, co moc potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pojď být zase na chvíli dítětem, pojď si hrát, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na to jak to bude vypadat.

 • Výroba jarních svíček
  Na výběr bude několik variant tvoření, které si můžeš dopřát. Jednoduché a přitom nádherné dekorace nejen pro jarní období.
 • Svíčky ve skořápce
 • Svíčky ve tvaru vejce
 • Svíčky s kamínky a bylinkami

5. část
RITUÁLY JARA & ELEMENT OHNĚ

Dozvíš se, jaké rituály se pojí s obdobím Velikonoc a jarní rovnodennosti. Dozvíš se také, jak můžeš využít element ohně při rituálech.  Oheň se v rituálech využívá hojně pro své transformační účinky. Spálíš vše, co ti již neslouží a můžeš povstat jako bájný Fénix z popela.

6. část
DĚTI A OBDOBÍ JARNÍ ROVNODENNOSTI

 Jaké aktivity si můžeš s dětmi během tohoto období dopřát? Už od útlého věku s námi mohou děti oslavovat a zapojovat se do jednotlivých období Kola roku.

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

 se skládá z 8 částí,
na této stránce jsou informace pouze o jedné jeho části.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály