fbpx

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

7. část: Od Samhainu po zimní slunovrat
Kde končí strach, začíná život & projít svým tmavým lesem

OBSAH TOHOTO DÍLU:

Tato část se věnuje období, které začíná 31. října a končí zimním slunovratem, tedy 21. prosince.

Dozvíš se jaké poselství nám archetyp těchto bohyní přináší. Jak si vytvořit oltář pro toto období a jak vlastně tento svátek Samhain oslavit. Proč je důležité přijímat i ty temnější aspekty v přírodě, avšak také v sobě.

Tématice strachů se budeme věnovat opravdu podrobně. Nalezneš zde ebook Strachy, psychické potíže a traumata. Dále meditaci s bohyní Moranou, která tě provede tmavým lesem, aby ses se strachy mohla konfrontovat a transformovat je v něco lepšího. Na téma strachu se podíváme také pomocí cvičení.

Dozvíš se také jaké rituály se pojí s tímto obdobím a věkem ženy, která se nachází ve věku moudré vědmy. Podíváme se také jinou optikou na téma smrti.

Chybět nebude ani vizualizace či inspirace, co tvořit s dětmi a jak toto období prožívat. A v rámci "dospěláckého tvoření" zde nalezneš návod na tzv. Skeleton listy.

Nalezneš zde hodně návodů pro práci se strachem a stresem

PODÍVEJ SE NA VIDEO POZVÁNKU:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

 se skládá z 8 částí,
na této stránce jsou informace pouze o jedné jeho části.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály

1. část
OD SAMHAINU PO ZIMNÍ SLUNOVRAT
Tradice & zvyky

Povídání o daných tradicích, zvycích, svátcích, o jednotlivých bohyních a celkové esenci daného svátku a období. Vše si dáme do kontextu a souvislostí. Dozvíš se také o tom, jaká témata toto období přináší.

 • Samhain a dušičky
  Kolo roku se nám pomyslně posunulo dále a my jsme již naplno v tmavé polovině roku. I když se možná tmy a tmavších témat obáváme, je potřeba je prožít z mnoha důvodů, o kterých bude řeč. V současné době je to potřeba možná více, než kdykoli předtím.
 • Téma transformace a smrti
  Dalajláma prohlásil: „Lidé žijí tak, jako by nikdy neměli zemřít. A umírají, aniž by předtím žili naplno.“ V naší společnosti se stáří a stárnutí bojíme. Je ale potřeba říct, že stáří nemusí být nutně spojené s nemocemi.
 • Archetypy bohyně stařeny
 • Bohyně Morana, Sheela na Gig, Hekaté
 • Poselství temných bohyní

ARCHETYPY
bohyně stařeny a temných bohyní

Tento archetyp je trochu opomíjený. Naše společnost je zaměřená na kult mládí a tento archetyp a způsob, jakým se prezentuje, je překroucený. Dozvíš se také, co mě temné bohyně naučily skrze mé sny a jak jinak můžeme nahlížet na změny v našem životě. O čem tedy tento archetyp je a co nám může dát?

Poslechni si také poselství temných bohyní, které ke mne přišlo. Jsou to velmi silná slova a zpráva pro nás. Čím dříve si to uvědomíme a naplno vezmeme k srdci, tím dříve se náš život může stát plnohodnotně prožitým.

2. část: Příroda a oltář
pro období Samhainu & Dušiček

Oltářem nám může být celá příroda, ale pokud žijeme ve městech či pokud si jen chceme udělat hezkou aktuální výzdobu, může nám oltář hezky posloužit. Je to místo, kam koncentrujeme naší pozornost a díky tomu se můžeme snadněji a přirozeněji napojit na aktuální cyklus v přírodě. V této části se také dozvíš, jaké důležité poselství  a témata nám příroda přináší v tomto období.

3. část
HLAVNÍ TÉMA
Kde končí strach, začíná život, Projít svým tmavým lesem

Tato část je největší, skládá se z nejvíce videií a cvičení, které souvisí s daným obdobím. Najdeš zde videa, cvičení, meditace, vizualizace, pracovní karty a také úkoly či výzvy k akci. Důležité je nejen o věcech mluvit, ale také uvádět vše do praxe.  A o tom je právě tato část.

 • Strachy, psychické potíže a traumata.
  V tomto ebooku otevřeně sdílím svou zkušenost s psychickými potížemi a zároveň nabízím postupy, které mi pomohly z toho všeho ven. Protože mě baví věci zkoumat a jsem systematická, vytvořila jsem si pro sebe několik technik a metod, jak se strachy a nepříjemnými psychickými stavy pracovat.
 • Projít temným lesem.
  V této meditaci se zcela odevzdáš vedení bohyně Morany. Ta nás učí, že je potřeba projít tmavým lesem, i když se toho bojíme.
 • Uvědomění si a transformace strachů.
  V tomto cvičení si dáme prostor na zamyšlení a uvědomění, jaké strachy máme. Namísto toho, abychom s nimi bojovali, popírali je nebo je zasouvali do nevědomí, si je naopak zvědomíme, přijmeme je a zapojíme také naše racio, aby se tyto naše obavy mohly zmenšit.

REFERENCE

CO NAPSALY ŽENY O KURZU MAGICKÝ ROK ?

Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do kurzu davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana
Prechadzam tvojim uzasnym kurzom, ide mi z teba taka neskutocne nadherna energia. Cez vikend som pocuvala tvoje videa a nahravky a som uplne unesena, tolko nadhernej energie co sa ku mne vdaka tebe dostala. To cele, tvoj kurz a tvoj pristup su presne to co som v tychto chvilach potrebovala. Lebo presne ako si to povedala, ked dvaja robia to iste, nie je to to iste. A ja som uz viackrat citala, pocula napriklad o tom, ako si plnit priania, ale az teraz pri tebe mi to cele tak docvaklo a vytvorilo naadherny obraz plny radosti. Uplne by som az skakala radostou, nadsena som, velmo vdacna za tuto moznost. Tuzila som ti to napisat, lebo tvoje slova mi rozjasnili vikend, tak som ti chcela zase z tej uzasnej energie vratit spat.
Kristina
Děkuji za velmi podařený kurz. Myslím, že jsem podzim nikdy moc nevnímala, až po Vašem kurzu jsem si opravdu uvědomila, jak krásný je.
Zuzka

4. část
Tvoření Skeleton listů

Dělat něco rukama je něco, co moc potřebujeme a často si to nedopřáváme. Pojď být zase na chvíli dítětem, pojď si hrát, pojď tvořit jen tak, bez ohledu na to jak to bude vypadat.

Foto návod Jak na výrobu Skeleton listů.

5. část
RITUÁLY

Dozvíš se, jaké rituály se pojí s obdobím Samhainu a Dušiček.

 • Rituál nechat odejít strachy.
  S láskou a vděčností odložit strachy a obavy, které mi neslouží k vyššímu dobru. Zároveň tak vytvářím prostor pro něco nového.
 • Rituál uctění předků.
  Toto období se pro tento rituál skvěle hodí. Věří se totiž, že v období Samhainu jsou brány mezi viděným a neviděným světem nejtenčí a tak je ten pravý čas vzpomenout si na ty, díky kterým jsme vlastně na světě.

6. část
DĚTI A OBDOBÍ SAMHAINU

Jaké aktivity si můžeš s dětmi během tohoto období dopřát? Už od útlého věku s námi mohou děti oslavovat a zapojovat se do jednotlivých období Kola roku.

Dlabání dýně, povídání o předcích nebo také práce se strachy a dechem pro děti.

7. část
VIZUALIZACE

Jako třešinka na dortu nahrávka s afirmacemi, které se týkají daného tématu. Říká se, že potřebujeme 21 dní, než dojde k nějaké změně uvnitř nás. S tím nám mohou pomoci právě afirmace.

Prošla jsi celým programem, postavila ses čelem svým obavám a strachům - nyní je čas celý proces ještě podpořit za pomocí vizualizace.

ONLINE PROGRAM

MAGICKÝ ROK

 se skládá z 8 částí,
na této stránce jsou informace pouze o jedné jeho části.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály