fbpx
Veronika Lančaričová Boho žena

O PROJEKTU

BOHO ŽENA

KDO JE VERONIKA

Mé motto:
Stát pevně nohama na zemi a zároveň být hlavou v oblacích...

Proto mě baví propojovat zdánlivě nepropojitelné směry a obory: rituály a (vědomé) online podnikání. Ale právě tyto dvě oblasti mi do života přinesly více magičnosti (a také možnost pracovat po svém, dělat co mě baví, co mi dává smysl a svobodu).

Vždy jsem toužila po tom, aby můj život byl nevšední, měl hloubku a na jeho konci jsem si mohla říct: stálo to za to!

Rituály vstoupily do mého života už v roce 2009. Absolvovala jsem mnoho kurzů, školení a vzdělávání v rituální tématice. Učila jsem se od zahraničních i českých lektorek a četla veškerou dostupnou literaturu. Od roku 2016 prošlo mými individuálními a skupinovými rituály více než 300 žen. V roce 2022 jsem otevřela Rituální školu s velkým důrazem na to, aby si každá ritualistka vše vyzkoušela v praxi.

Vytvořila jsem také několik online programů pro ženy, které si přejí osvojit rituální praxi a přenést ji do svého života. Mými online programy od roku 2020 prošlo již více než 600 žen a minikurzy zdarma více než 4900 žen.

A vědomé online podnikání a tvorba webových stránek? V začátcích mého podnikání bylo mé zaměření dost nevšední, a tak mi nezbývalo, než se hodně věcí naučit sama za pochodu. Dnes z toho těžím a mohu předávat svým klientkám tipy, které fungují a jsou ověřené mnohaletou praxí.

Boho žena
Rituály Veronika Lančaričová

 V ČEM SE LIŠÍ MŮJ PŘÍSTUP K RITUÁLŮM ?

 • Učím ženy, aby tvořily rituály podle sebe (jedinečně a autenticky).
  Aby to bylo možné, je potřeba mít pevné rituální základy a znalosti. Vše, co jsem se za ty roky naučila, předávám dál. Nic si nenechávám pro sebe a předávám i to, čeho se vyvarovat a co se mi třeba úplně nepovedlo.
 • Ukazuji, jak tvořit rituály, které jdou do hloubky, ale zároveň k nim není potřeba spousta pomůcek
  a složitých postupů. (Když jsem kdysi četla složité návody, co všechno musím a je potřeba, tak mi vždy naskočil strach: "co když něco vynechám/udělám jinak, co se pak stane?")

Snaha o jejich úzkostlivé dodržení má totiž za následek to, že se buď do rituálů vůbec nepustíme, nebo v nich rozhodně nejsme uvolněné a neplyneme.

Pamatuj na to, že funguje to, čemu věříš, že fungovat bude (což říkám s respektem a pokorou ke všem návodům a národům, které dodržují tradice a rituály určitým způsobem. A také tím nemyslím přistupovat k vedení rituálů bez respektu a pokory!)

 • Jde mi o to, aby nám rituály sloužily nyní, v moderní době
  a naší společnosti. Proto ukazuji, jak si vše přizpůsobit našim současným potřebám.
 • A samozřejmě kladu také velký důraz na praxi.

VZDĚLÁNÍ & KURZY

Přečti si, jaké kurzy jsem absolvovala.

MÉDIA & TISK

Přečti si, co se píše o mně, projektu Boho žena a knihách. Podívej se také na články, které jsem sepsala o tématu ženských a přírodních cyklů.

JAK ŠEL ČAS S PROJEKTEM BOHO ŽENA

Veronika Lančaričová

ROK 2017 podzim

VZNIK PROJEKTU

Přála jsem si, aby si ženy uvědomily svou jedinečnost: božskou částečku v sobě. Boho ženu. Název Boho žena v sobě obsahuje slovo "boh", které pro mě v sobě propojuje: božství, bohatství, bohémství, Bohemia a boho styl.

Veronika Lančaričová kniha Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století

ROK 2019

VYDÁNÍ KNIH

V tomto roce se mi splnil můj obrovský sen: napsala jsem a vydala 2 knihy - Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci.
Knihám šly za kmotry Judita Berková a Lilia Khousnoutdinová.

Boho večery Veronika Lančaričová

ROK 2020

BOHO VEČERY

Začala jsem pořádat večery pro ženy  Boho večery, kterých bylo každý rok 8, tak jako je 8 období v roce podle Kola roku. Součástí každého večera bylo povídání / sdílení, vyrábění a jeden společný sezónní rituál.

Rituál menarché pro dospělé ženy

SRPEN 2020

RITUÁLY MENARCHÉ ROYAL

Společně s Markétou Van Prchalovou jsme celkem uspořádaly tři ročníky rituálu pro ženy (Rituál menarché). Třetí ročník byl pojatý královsky. Uspořádaly jsme jej na zámku, prodloužily ho o jeden den a přidaly rituál léčení rodových linií a uctění předků.

Online program Magický rok, cyklický rok a sezónní rituály

PODZIM 2020

ONLINE PROGRAM
MAGICKÝ ROK

Vytvořila jsem program, který tě zavede k hlubší podstatě jednotlivých svátků, sezónních rituálů a období v roce.

Online program o rituálech Magický život

ROK 2021

ONLINE PROGRAM
MAGICKÝ ŽIVOT

V tomto roce vznikl jedinečný a komplexní online program o rituálech. Naučíš se v něm vše potřebné pro vytváření rituálů a rozvineš schopnosti své „vnitřní ritualistky“.

Vědomé online podnikání

ROK 2022

VĚDOMÉ ONLINE PODNIKÁNÍ A TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK

V tomto roce jsem byla oslovena ke spolupráci s týmem The Skool. V rámci této spolupráce jsem vytvářela webové stránky pro funnely našich klientek. (Spolupráci s The Skool jsem ukončila na jaře 2023 z nedostatku časových možností). Webové stránky tvořím stále pro své klientky, konzultuji tématiku online podnikání, strategie, propojuji všechny důležité složky vědomého online podnikání a tvořím funnely na míru.

Rituální škola Veronika Lančaričová a Markéta Prchalová

ŘÍJEN 2022

RITUÁLNÍ ŠKOLA

S Markétou Prchalovou jsme si  otevřely rituální školu. Důraz klademe na praxi a to, aby si každá žena vyzkoušela, jak sestavovat a vést rituály individuálně i ve skupině. Škola se nezaměřuje pouze na přechodové rituály, ale na všechny druhy rituálů. 

Online kurz Magický den

DUBEN 2023

ONLINE KURZ
MAGICKÝ DEN

Online kurz o každodenních rituálech. Proměň svůj den a začni jej prožívat s větší hloubkou a naplněním. Součást tohoto kurzu je: video Tvá cesta k Magickému dni, Praktické cvičení Sestav si svůj Magický den, více než 70 menších rituálků pro ráno, den i večer, Celoměsíční výzva: 31 nápadů na každodenní rituály pro tebe.

ČERVENEC 2023

ONLINE KURZ
RITUÁLY NOVOLUNÍ A ÚPLŇKŮ

Online kurz o vlivech měsíce. V tomto online kurzu se dozvíš, jaké konkrétní rituály si dopřát pro všechny úplňky a novoluní v roce! Tento návod můžeš aplikovat na všechny novoluní a úplňky letošního roku, ale také na následující roky!

ŘÍJEN 2023

ONLINE MENTORING
SPIRITUÁLNÍ PODNIKÁNÍ PRO ŽENY

Online kurz o vlivech měsíce. V tomto online kurzu se dozvíš, jaké konkrétní rituály si dopřát pro všechny úplňky a novoluní v roce! Tento návod můžeš aplikovat na všechny novoluní a úplňky letošního roku, ale také na následující roky!

DALŠÍ KAPITOLA SE JIŽ TVOŘÍ !

Veronika Lančaričová

CO MILUJI ?

 • Naplněné vztahy: partnerský, rodinné a přátelské.
 • Přírodu. A to hlavně tu českou! (Bohemia.)
 • Prožívat život netradičně s nádechem magičnosti. A společně s heslem: žádný sen není tak velký, aby nebylo možné si jej splnit !
 • Plnit si sny a skrze mé poslání v tom pomáhat i dalším ženám.
 • Svou práci. Svou práci vnímám jako své poslání a něco, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje. To, co jsem si přála, se mi postupně daří zhmotňovat a tvořit. Má práce a projekt Boho žena se vyvíjí společně se mnou. Rituály, ženská setkávání, online podnikání...

PODROBNĚJŠÍ PŘÍBĚH O TOM,
PROČ A JAK CELÝ PROJEKT ZAČAL...

Musím přiznat, že hlavním impulsem pro vznik projektu byl smutek a pár dalších negativních emocí, z toho, jak se my ženy samy k sobě chováme.

Máme totiž tendenci vidět v jiných ženách to dobré, ale u sebe to přehlížet. Srovnáváme se, máme pocit, že ostatní jsou: lepší, krásnější, štíhlejší, šťastnější, schopnější ... Doplnit si můžeme ještě stovky přídavných jmen. Stavíme je na pomyslný piedestal a vzhlížíme k nim.

 Mám ale zkušenost u sebe i u jiných žen, že když podobné pocity dokážeme využít pozitivně a jejich energii obrátíme směrem do tvoření, může vzniknout něco velmi hodnotného. A tak tomu bylo právě v případě projektu Boho žena...

Proto pro mne bylo důležité vytvořit ženský projekt, který obrátí naši pozornost zpátky k nám samotným a který nám pomůže postavit na piedestal SEBE SAMA.

SÍLA BOHO ŽENY
SE NACHÁZÍ V JEJÍM NITRU

A tak jsem vytvořila vizi naplněného ženství, který pro mě ztělesňuje Boho žena.
Není to konkrétní žena, jsem to já, jsou to stovky dalších žen a můžeš se jí stát také ty!

Boho žena Veronika Lančaričová

„BÝT BOHO ŽENOU,
NEZNAMENÁ BÝT JINÁ, NEŽ JSI.“

Zamýšlela ses někdy nad tím, že stejná žena, jako jsi ty, na světě není?

Proto opravdu nemá smysl poměřovat se s jinými ženami, ale zaměřit svou pozornost dovnitř, do svého nitra.

Nejsilněji totiž můžeš zářit, pokud budeš vyjadřovat samu sebe – budeš sama sebou. Uvnitř každého člověka se nachází kousek božské energie, která se projevuje jedinečným způsobem. Tuto energii můžeme nazývat božskou částečkou či duší a já věřím, že má svůj sen o naplněném životě.

Tak si jej dovol žít a naplnit!

VERONIKA LANČARIČOVÁ

ANEB KDO STOJÍ ZA PROJEKTEM BOHO ŽENA

Příroda mě ovlivňuje již od malička. Vyrostla jsem v Beskydech na velké farmě, obklopená rozlehlými poli a lesy. Nedlouho před maturitou, tedy v momentě, kdy se to hodilo nejméně, jsem začala uvažovat a klást si otázky.

Co si od života přeji?
Jak chci, aby můj život vypadal?

Přiznám se, že kvůli takovým úvahám mi učení na maturitu nešlo snadno. Šest let, které jsem strávila na gymnáziu, jsem směřovala k tomuto momentu, úspěšnému složení maturitní zkoušky. Ale příliš jsem se nezamýšlela nad tím, co bude pak.

Vysoká škola, samozřejmě. To je „povinné“ po absolvování gymnázia. Bez vysoké ti gympl k ničemu není, slýchala jsem často. A přihlášky na vysokou jsem už měla samozřejmě dávno podané...

Boho žena Veronika Lančaričová
Boho žena Veronika Lančaričová

"OTÁZKY O PŘEDSTAVĚ NAPLNĚNÉHO ŽIVOTA SE ALE Z MÉ MYSLI NEVYTRÁCELY"

Přemítala jsem nad tím, jak mám život „nalajnovaný“: gymnázium, vysoká škola, zaměstnání s dobrým platovým ohodnocením, založení rodiny, dům na hypotéku apod. Práce od rána do večera - od pondělí do pátku.

Uvědomila jsem si, že nechci mít svůj život předem nalajnovaný, chci v něm mít prostor na to, co si skutečně přeji (a třeba jinak, než je to běžné).

Věřila jsem, že život může být něčím daleko víc.
Nepřestávala jsem věřit, že život může být magický a naše nejtajnější sny a tužby se mohou plnit. Nevěděla jsem jak, ale věřila jsem, že to je možné. Začala jsem proto hledat způsoby a mozaika se začala skládat...

PŘÍRODNÍ CYKLY

Dozvěděla jsem se o udržitelnějším způsobu žití, permakultuře a levnějším stavění z přírodních materiálů. Vnímala jsem, že to by mohla být cesta.

Trochu své vyprávění zkrátím: na vysokou jsem sice nastoupila, ale záhy odešla. Všechny jistoty jsem hodila za hlavu a s tehdejším přítelem se přestěhovala na pozemek k Máchovu jezeru. Koupili jsme si „domeček na kolečkách“ a já dva roky žila na samotě téměř sama, přítel jezdil jen na víkendy. Tam, kde lišky dávají dobrou noc, v divoké přírodě, v maringotce bez elektřiny a bez všech těch vymožeností, bez kterých se dnes už prý neobejdeme.

Zpomalila jsem a každý den jsem tak mohla naplno vnímat, jak se příroda v rámci svých cyklů proměňuje. Na vlastní kůži jsem prožívala, jaké to je žít v souladu s těmito cykly. 

Není to vždy jen romantika táborového ohně, musela jsem čelit také mnoha výzvám a nepříjemnostem.

Asi ta největší výzva byla být stále sama se sebou a se svými myšlenkami. Ale dalo mi to nesmírně moc. Život zde byl tou nejlepší vysokou školou, kterou jsem si mohla dopřát. Myslím, že nic jiného mě nemohlo tak posílit a dát mi tak hluboký a kvalitní základ do života.

Nakonec jsem v maringotce strávila dva roky.
Díky tomu se mé vnímání života převrátilo úplně naruby, a zlepšila se mi také určitá senzitivita a intuice.

V přírodě se mi dostalo toho největšího daru: každý den pozorovat, jak se příroda proměňuje a mít na to dostatek času.

ŽENSKÉ CYKLY V PŘÍRODĚ

Od vnímání cyklů v přírodě byl už jen malý krok k tomu,
abych začala vnímat i své rytmy a cykly...

Začala jsem se scházet se ženami, které zde žily stejným způsobem života.
Začaly jsme společně otevírat různá ženská témata.
Začaly jsme společně oslavovat svátky, které vycházejí z proměn v přírodě.
Zažila jsem podpůrnost ženského kruhu a společnosti.

Svůj první ženský kruh jsem zažila v roce 2009, obklopena přírodou a stejně smýšlejícími ženami. Od té doby zakouším, jaké to je budovat se ženami podporující vztahy a to nejen v rámci kurzů a setkání, která pořádám, ale také v běžném životě.

ŽENSKÉ CYKLY V PRAZE

Když jsem se po dvou letech přestěhovala do Prahy, bylo mi smutno po ženském sdílení, a tak jsem začala takové akce vyhledávat. Brzy poté se objevil výcvik Slovanských kněžek pod vedením Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.

Hledaly jsme a nacházely dávné tradice, které na našem území byly ještě před křesťanstvím. Zkoumaly jsme, jak se můžeme těmito zvyky v dnešní době inspirovat a obohatit tak svůj život.

Díky tomuto kurzu jsem navázala onu pomyslnou červenou nitku na dávnou ženskou tradici a moudrost.

A tehdy započala má cesta k ženským rituálům...

VĚDOMÉ ONLINE PODNIKÁNÍ

Nápad na vědomého online podnikání vzešel jako takový „vedlejší produkt“ z mého hlavního online podnikání v rámci projektu Boho žena. Svět online podnikání mě neuvěřitelně fascinoval už od samého počátku. Ty možnosti a nový rozměr, který nám online svět nabízí! 

Ale dlouhou dobu jsem neměla štěstí na spolupráce. Přeci jen jsem vstupovala do online světa v době, kdy rituály a spiritualita byly spíše okrajovou záležitostí. Usmívám se, když si vzpomenu, jak jsem konzultovala marketingové postupy svého rituálního projektu s klasickými markeťáky a muži (nic proti nim samozřejmě!).

A tak mi zpočátku nezbývalo, než se vše učit sama. Za ty roky jsem se toho naučila neskutečně mnoho. A to nejen po teoretické stránce, ale hlavně vlastní praxí. Navíc jsem zjistila, že mě celé tohle klikání neuvěřitelně baví. Při tvoření webu jsem totiž nanejvíc přítomná...

Téma vědomého online podnikání jsem v rámci projektu Boho žena nevytvořila proto, abych Ti předala teorii, jak to máš dělat, ale abych Ti prakticky pomohla vše nastavit!

Boho žena Veronika Lančaričová

VYBER SI, CO TĚ NYNÍ ZAJÍMÁ

Veronika Lančaričová rituály
Rituály nám dávají možnost zpomalit a zhodnotit, jestli se náš život ubírá směrem, jakým si přejeme. Pomáhají nám uctít a dodat hloubku jednotlivým momentům, zvládat změny a přecházet hladce z jedné životní etapy do další. Dávají našemu životu hloubku a výjimečné nevšední prožitky. Existují různé druhy rituálů: menší každodenní, ale také rituály přechodové, životní, sezónní, lunární, pro náš domov, pracovní apod. Podívej se a inspiruj se!
Veronika Lančaričová vědomé podnikání
Podnikání není jen o strategiích, postupech, technických nástrojích, ale hlavně o našem vnitřním nastavení a přesvědčeních. A právě ta neviděná složka naše podnikání často ovlivňuje daleko více, než všechny "správné technické postupy." Uvidíš, jak vše může fungovat, když jdou oba tyto přístupy ruku v ruce!

BUĎME SPOLU VE SPOJENÍ

INSPIRACI PŘINÁŠÍM NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SKRZE FACEBOOK A INSTAGRAM. PŘIDEJ SI MNE.