fbpx

O PROJEKTU

BOHO ŽENA

KDO JE VERONIKA

Mé motto:
Stát pevně nohama na zemi a zároveň být hlavou v oblacích...

Vždy jsem toužila po tom, aby můj život byl nevšední, měl hloubku a na jeho konci jsem si mohla říct: stálo to za to!

Rituály vstoupily do mého života v roce 2009. Absolvovala jsem mnoho kurzů, školení a vzdělávání v rituální tématice. Učila jsem se od zahraničních i českých lektorek a četla veškerou dostupnou literaturu. Od roku 2016 prošlo mými individuálními a skupinovými rituály okolo 300 žen. V roce 2022 jsem otevřela Rituální školu s velkým důrazem na to, aby si každá ritualistka vše vyzkoušela v praxi.

Vytvořila jsem také několik online programů pro ženy, které si přejí osvojit rituální praxi a přenést ji do svého života. Mými online programy od roku 2020 prošlo již více než 470 žen.

A vědomé online podnikání? V začátcích mého podnikání bylo mé zaměření dost nevšední, a tak mi nezbývalo, než se hodně věcí naučit sama za pochodu. Dnes z toho těžím a mohu předávat svým klientkám tipy, které fungují a jsou ověřené mnohaletou praxí.

 V ČEM SE LIŠÍ MŮJ PŘÍSTUP K RITUÁLŮM ?

 • Učím ženy, aby tvořily rituály podle sebe (jedinečně a autenticky).
  Aby to bylo možné, je potřeba mít pevné rituální základy a znalosti. Vše, co jsem se za ty roky naučila, předávám dál. Nic si nenechávám pro sebe a předávám i to, čeho se vyvarovat a co se mi třeba úplně nepovedlo.
 • Ukazuji, jak tvořit rituály, které jdou do hloubky, ale zároveň k nim není potřeba spousta pomůcek
  a složitých postupů. (Když jsem kdysi četla složité návody, co všechno musím a je potřeba, tak mi vždy naskočil strach: "co když něco vynechám/udělám jinak, co se pak stane?")

Snaha o jejich úzkostlivé dodržení má totiž za následek to, že se buď do rituálů vůbec nepustíme, nebo v nich rozhodně nejsme uvolněné a neplyneme.

Pamatuj na to, že funguje to, čemu věříš, že fungovat bude (což říkám s respektem a pokorou ke všem návodům a národům, které dodržují tradice a rituály určitým způsobem. A také tím nemyslím přistupovat k vedení rituálů bez respektu a pokory!)

 • Jde mi o to, aby nám rituály sloužily nyní, v moderní době
  a naší společnosti. Proto ukazuji, jak si vše přizpůsobit našim současným potřebám.
 • A samozřejmě kladu také velký důraz na praxi.

VZDĚLÁNÍ & KURZY

Přečti si, jaké kurzy jsem absolvovala.

MÉDIA & TISK

Přečti si, co se píše o mně, projektu Boho žena a knihách. Podívej se také na články, které jsem sepsala o tématu ženských a přírodních cyklů.

REFERENCE

ŘEKLY O PROJEKTU BOHO ŽENA

Milá Veroniko, ráda bych vám touto cestou poděkovala. Ke svým nedávným narozeninám jsem si koupila váš Magický rok a mám z něj nesmírnou radost, vaše slova míří přímo k mé duši. Toto období roku jsem měla vždycky moc ráda, nejen z toho důvodu, že mám narozeniny 🙂 ale po poslechu vašich slov o bohyních přináležících této době už lépe chápu, proč jsem toto období měla tolik v oblibě. Také mě těší, že jste při tvorbě myslela i na děti a můžu zapojit i svou dceru, a tím ji hezkou formou povědět něco o ženství. "
Petra BergmannováOnline program Magický rok
Veronika dakujem ti za tu hlbku, neskutocnu inspiraciu a podporu nam zenam, ktoru do online kurzu Magicky rok davas... A som vdacna, ze som na tejto mojej novej ceste prave s Tebou. Citim, ze to tak malo byt, ze si s kurzom prisla prave na jesen, kedy to najviac potrebujem... a verim, ze nie som jedina... tesim sa neskutocne na dalsie casti... a najviac sa tesim, ze ma inspiracia z kurzu bude sprevadzat nielen jeden Magicky rok... ale aj vsetky ostatne...
Zuzana KonečnáMagickelono.sk
Když jsem ti psala, čekala jsem hodně, ale tohle rozhodně ne. Z našeho rituálu, žiju do teď:) Už v ten den rituálu, jsem cítila, že se jedna etapa uzavřela a já s čistou hlavou a bez pochybností vykračuji do nové. Je mi teď moc dobře:) Když jsem rituál kupovala, říkala jsem si, že jsem fakt zoufalec, kterej už hledá pomoc úplně všude😄 ale po dni s tebou už bych tento rituál doporučila úplně všem. Věnovat se jeden den jen sobě a svým emocím. Nevěřila jsem, že to může být tak očistný:) Děkuju Verunko, pomohla si mě a mé hlavě hrozně moc. )
Johanka B.po individuálním rituálu menarché
Ráda bych Ti, Veroniko, poděkovala za kurz "Magický Život". Mám knížky a hledala jsem kurz, kde bych se mohla více opřít o pevné základy a stavět na nich po svém. Tvůj kurz, to bylo to ono. Kurz, který přináší veškeré informace, pevné základy a zároveň mi dodal důvěru v sebe jako Ritualistku. Jsem ráda, že jsem zakoupila i bonusový týden navíc. Jsem ráda, že jsem si pro vedení své rituální praxe vybrala Tebe.
Alice ZítkováOnline program Magický život
Ahoj Veru, Kurz mě moc baví a zažila jsem díky němu hned několik aha momentů. Moc se mi líbí Tvůj projev a příklady ze života, které používáš. Je cítit, že máš za sebou roky studia i praxe, oceňuji historické vhledy i teoretické vysvětlení některých zákonitostí (historický kontext, posvátná místa, iniciační rituály). Děkuji, že se o své hluboké poznatky takto dělíš s námi ostatními. Tvůj kurz jasně ukazuje, že všechno se vším souvisí a pokud chce člověk něco změnit, musí začít u sebe. Velmi mě bavily základní informace, v druhém týdnu jsem zjistila, že se už dlouhodobě potýkám s „witch wound“ a díky meditaci se o sobě dozvěděla nové informace. V třetím týdnu se ještě lépe připojila s naším milovaným bytem a pročistila, co bylo třeba. Ve čtvrtém týdnu se mnou nejvíce zarezonovaly předporodní rituály. Moc ráda bych časem byla průvodkyní ženám, které si mě v tomto choulostivém období vyberou. Také se těším až budeme procházet rituály s naším chlapečkem. Je to úplné pohlazení. Takže ještě jednou děkuji.
Katka

JAK ŠEL ČAS S PROJEKTEM BOHO ŽENA

ROK 2017 podzim

VZNIK PROJEKTU

Přála jsem si, aby si ženy uvědomily svou jedinečnost: božskou částečku v sobě. Boho ženu.

ROK 2019

VYDÁNÍ KNIH

V tomto roce se mi splnil můj obrovský sen: napsala jsem a vydala 2 knihy - Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci.
Knihám šly za kmotry Judita Berková a Lilia Khousnoutdinová.

ROK 2020

BOHO VEČERY

Začala jsem pořádat večery pro ženy  Boho večery, kterých bylo každý rok 8, tak jako je 8 období v roce podle Kola roku. Součástí každého večera bylo povídání / sdílení, vyrábění a jeden společný sezónní rituál.

PODZIM 2020

ONLINE PROGRAM
MAGICKÝ ROK

Vytvořila jsem program, který tě zavede k hlubší podstatě jednotlivých svátků, sezónních rituálů a období v roce.

ROK 2021

ONLINE PROGRAM
MAGICKÝ ŽIVOT

V tomto roce vznikl jedinečný a komplexní online program o rituálech. Naučíš se v něm vše potřebné pro vytváření rituálů a rozvineš schopnosti své „vnitřní ritualistky“.

SRPEN 2022

RITUÁL MENARCHÉ ROYAL

Třetí ročník společného rituálu pro ženy (Rituál menarché) jsme se s Markétou Prchalovou rozhodly pojmout královsky! Uspořádaly jsme jej na zámku, prodloužily ho o jeden den a přidaly rituál léčení rodových linií a uctění předků.

ŘÍJEN 2022

RITUÁLNÍ ŠKOLA

S Markétou Prchalovou jsme si  otevřely rituální školu. Důraz klademe na praxi a to, aby si každá žena vyzkoušela, jak sestavovat a vést rituály individuálně i ve skupině. Škola se nezaměřuje pouze na přechodové rituály, ale na všechny druhy rituálů. 

DUBEN 2023

ONLINE KURZ
MAGICKÝ DEN

Online kurz o každodenních rituálech. Proměň svůj den a začni jej prožívat s větší hloubkou a naplněním. Součást tohoto kurzu je: video Tvá cesta k Magickému dni, Praktické cvičení Sestav si svůj Magický den, více než 70 menších rituálků pro ráno, den i večer, Celoměsíční výzva: 31 nápadů na každodenní rituály pro tebe.

DALŠÍ KAPITOLA SE JIŽ TVOŘÍ !

CO MILUJI ?

 • Prožívat život netradičně s nádechem magičnosti. A společně s heslem: žádný sen není tak velký, aby nebylo nemožné si jej splnit !
 • Plnit si sny (a skrze mé poslání v tom pomáhat i dalším ženám.
 • Naplněné vztahy přátelské, rodinné i partnerské.
 • Přírodu. A to hlavně tu českou! (Bohemia.)
 • Svou práci. Svou práci vnímám jako své poslání a něco, co mě neuvěřitelně baví a naplňuje. To, co jsem si přála, se mi postupně daří zhmotňovat a tvořit. Má práce a projekt Boho žena se vyvíjí společně se mnou. Rituály, ženská setkávání, online podnikání...

PODROBNĚJŠÍ PŘÍBĚH O TOM,
PROČ A JAK CELÝ PROJEKT ZAČAL...

Musím přiznat, že hlavním impulsem pro vznik projektu byl smutek a pár dalších negativních emocí, z toho, jak se my ženy samy k sobě chováme.

Máme totiž tendenci vidět v jiných ženách to dobré, ale u sebe to přehlížet. Srovnáváme se, máme pocit, že ostatní jsou lepší, krásnější, štíhlejší, šťastnější, schopnější ... Doplnit si můžeme ještě stovky přídavných jmen. Stavíme je na pomyslný piedestal a vzhlížíme k nim.

 Mám ale zkušenost u sebe i u jiných žen, že když podobné pocity dokážeme využít pozitivně a jejich energii obrátíme směrem do tvoření, může vzniknout něco velmi hodnotného. A tak tomu bylo právě v případě projektu Boho žena...

Proto pro mne bylo důležité vytvořit ženský projekt, který obrátí naši pozornost zpátky k nám samotným a který nám pomůže postavit na piedestal SEBE SAMA.

SÍLA BOHO ŽENY
SE NACHÁZÍ V JEJÍM NITRU

A tak jsem vytvořila vizi naplněného ženství, který pro mě ztělesňuje Boho žena.
Není to konkrétní žena, jsem to já, jsou to stovky dalších žen a můžeš se jí stát také ty!

„BÝT BOHO ŽENOU,
NEZNAMENÁ BÝT JINÁ, NEŽ JSI.“

Zamýšlela ses někdy nad tím, že stejná žena, jako jsi ty, na světě není?

Proto opravdu nemá smysl poměřovat se s jinými ženami, ale zaměřit svou pozornost dovnitř, do svého nitra.

Nejsilněji totiž můžeš zářit, pokud budeš vyjadřovat samu sebe – budeš sama sebou. Uvnitř každého člověka se nachází kousek božské energie, která se projevuje jedinečným způsobem. Tuto energii můžeme nazývat božskou částečkou či duší a já věřím, že má svůj sen o naplněném životě.

Tak si jej dovol žít a naplnit!

VERONIKA LANČARIČOVÁ

ANEB KDO STOJÍ ZA PROJEKTEM BOHO ŽENA

Příroda mě ovlivňuje již od malička. Vyrostla jsem v Beskydech na velké farmě, obklopená rozlehlými poli a lesy. Nedlouho před maturitou, tedy v momentě, kdy se to hodilo nejméně, jsem začala uvažovat a klást si otázky.

Co si od života přeji?
Jak chci, aby můj život vypadal?

Přiznám se, že kvůli takovým úvahám mi učení na maturitu nešlo snadno. Šest let, které jsem strávila na gymnáziu, jsem směřovala k tomuto momentu, úspěšnému složení maturitní zkoušky. Ale příliš jsem se nezamýšlela nad tím, co bude pak.

Vysoká škola, samozřejmě. To je „povinné“ po absolvování gymnázia. Bez vysoké ti gympl k ničemu není, slýchala jsem často. A přihlášky na vysokou jsem už měla samozřejmě dávno podané.

Otázky o představě naplněného života se ale z mé mysli nevytrácely

Přemítala jsem nad tím, jak mám život „nalajnovaný“: gymnázium, vysoká škola, zaměstnání s dobrým platovým ohodnocením, založení rodiny, dům na hypotéku apod. Práce od rána do večera - od pondělí do pátku.

Uvědomila jsem si, že nechci mít svůj život předem nalajnovaný, chci v něm mít prostor na to, co si skutečně přeji.

Věřila jsem, že život může být něčím daleko víc.
Nepřestávala jsem věřit, že život může být magický a naše nejtajnější sny a tužby se mohou plnit. Nevěděla jsem jak, ale věřila jsem, že to je možné. Začala jsem proto hledat způsoby a mozaika se začala skládat...

PŘÍRODNÍ CYKLY

Dozvěděla jsem se o udržitelnějším způsobu žití, permakultuře a levnějším stavění z přírodních materiálů. Vnímala jsem, že to by mohla být cesta.

Trochu své vyprávění zkrátím: na vysokou jsem sice nastoupila, ale záhy odešla. Všechny jistoty jsem hodila za hlavu a s tehdejším přítelem se přestěhovala na pozemek k Máchovu jezeru. Koupili jsme si „domeček na kolečkách“ a já dva roky žila na samotě téměř sama, přítel jezdil jen na víkendy. Tam, kde lišky dávají dobrou noc, v divoké přírodě, v maringotce bez elektřiny a bez všech těch vymožeností, bez kterých se dnes už prý neobejdeme.

Zpomalila jsem a každý den jsem tak mohla naplno vnímat, jak se příroda v rámci svých cyklů proměňuje. Na vlastní kůži jsem prožívala, jaké to je žít v souladu s těmito cykly. 

Není to vždy jen romantika táborového ohně, musela jsem čelit také mnoha výzvám a nepříjemnostem.

Asi ta největší výzva byla být stále sama se sebou a se svými myšlenkami. Ale dalo mi to nesmírně moc. Život zde byl tou nejlepší vysokou školou, kterou jsem si mohla dopřát. Myslím, že nic jiného mě nemohlo tak posílit a dát mi tak hluboký a kvalitní základ do života.

Nakonec jsem v maringotce strávila dva roky.
Díky tomu se mé vnímání života převrátilo úplně naruby, a zlepšila se mi také určitá senzitivita a intuice.

V přírodě se mi dostalo toho největšího daru: každý den pozorovat, jak se příroda proměňuje a mít na to dostatek času.

ŽENSKÉ CYKLY V PŘÍRODĚ

Od vnímání cyklů v přírodě byl už jen malý krok k tomu,
abych začala vnímat i své rytmy a cykly...

Začala jsem se scházet se ženami, které zde žily stejným způsobem života.
Začaly jsme společně otevírat různá ženská témata.
Začaly jsme společně oslavovat svátky, které vycházejí z proměn v přírodě.
Zažila jsem podpůrnost ženského kruhu a společnosti.

Svůj první ženský kruh jsem zažila v roce 2009, obklopena přírodou a stejně smýšlejícími ženami. Od té doby zakouším, jaké to je budovat se ženami podporující vztahy a to nejen v rámci kurzů a setkání, která pořádám, ale také v běžném životě.

ŽENSKÉ CYKLY V PRAZE

Když jsem se po dvou letech přestěhovala do Prahy, bylo mi smutno po ženském sdílení, a tak jsem začala takové akce vyhledávat. Brzy poté se objevil výcvik Slovanských kněžek pod vedením Lilie Khousnoutdinové a Katinky Soetens.

Hledaly jsme a nacházely dávné tradice, které na našem území byly ještě před křesťanstvím. Zkoumaly jsme, jak se můžeme těmito zvyky v dnešní době inspirovat a obohatit tak svůj život.

Díky tomuto kurzu jsem navázala onu pomyslnou červenou nitku na dávnou ženskou tradici a moudrost.

A tehdy započala má cesta k ženským rituálům...

BUĎME SPOLU VE SPOJENÍ

INSPIRACI PŘINÁŠÍM NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SKRZE FACEBOOK A INSTAGRAM. PŘIDEJ SI MNE.