fbpx

Lammas 2022: Hojnost a bohatství v našem životě

Brzy vstoupíme do nádherného období Lammasu a tak je skvělé se o něm dozvědět více. Obecněji jsem se o tomto období rozepisovala ve článku, který vyšel přesně před rokem. Nese název Lammas, Lughnasadh a dožínky, přečti si jej také!

Podíváme na témata, která nám přináší letošní období Lammasu. Dotkneme se témat bohatství a hojnost v našem životě. A protože téma hojnosti a bohatství je úzce spojené s naší prací a posláním, sdílím své osobní pracovní zkušenosti, abychom se mohli podívat na to, jak to může fungovat v praxi.

Co mi toto období připomíná?

Témata a to, co se děje tento rok, rozhodně nejsou snadná. Ale díky bohu, pořád se nám daří velmi dobře (zaměřujeme se na sklenici, která je z půlky plná). Ano, něco se v naší společnosti mění, ale pořád u nás není situace tak vážná či vyhrocená. Pořád můžeme žít víceméně stejně, jako jsme byli zvyklí.

„Zdražování a potřeba šetřit“, zní kolem nás. Ať už se věnujete čemukoli, možná přemýšlíte nad tím, jak tyto změny ovlivní vás, vaší rodinu či práci.

Pokud podnikáte či máte vlastní projekt, možná vás stejně jako mě v jednu chvíli přepadla obava: jak se to celé dotkne právě mého podnikání? Budou lidé kupovat mé produkty/služby?

V určitém ohledu mi toto připomnělo situaci na úplném začátku covidu, spousta změn a omezení s nejasným koncem. Tehdy jsem pořádala živé akce a rituály naživo a ze dne na den jsem se vším musela přestat. Ještě chvíli předtím mi intuice napověděla: své služby převést i do online formy. A tak vznikl můj první online kurz Magický rok, díky kterému jsem zvládla právě toto období.

Právě na začátku covidové doby, jsem měla rozhovor s kamarádkou, na základě kterého se mi do duše zaselo semínko obav. Že ode mne nikdo kupovat nic nebude, protože můj obor není spojený s nezbytnými věcmi.

Tuto obavu jsem rozebírala při jedné online konzultaci s marketingovou čarodějnicí Magdou Čevelovou, která se mě naprosto vážně zeptala:
„A ty vnímáš, že rituály jsou pro tebe něco, bez čeho se obejdeš?“
„Rozhodně ne!“ odpověděla jsem. „Je to naopak něco, co mi pomáhá zvládat všechny náročné situace a chvíle!“

A tak mi to docvaklo, je potřeba změnit úhel pohledu. A poté následoval online kurz Magický rok, ale to jsem již říkala…

A tak se sama sebe zeptej, co pro tebe znamená tvé podnikání/produkt a jestli si myslíš, že je možné se bez něj obejít i v náročných obdobích.

Letošní Lammas a aktuální témata

A nyní? Podobné obavy a pocity. A opět ta intuice! Když jsem na chvíli uklidnila rozbouřenou mysl, přišlo jasné poselství: lidé budou nadále kupovat a dopřávat si, jen si budou více rozmýšlet, co jim za to skutečně stojí.

A tak je před námi úkol: tvořit ze srdce, kvalitně a autenticky. Sdílet sebe. A společně s tím zároveň přijmout vše v sobě. Přestat rozdělovat na to dobré a špatné. Přijmout se celistvě a nebát se „tento komplexní balíček“ i sdílet směrem ven.

Dalším úkolem tohoto období je: jednoznačně být v souladu se svými myšlenkami a zpracovat si své obavy a strachy. Záměrně říkám zpracovat, protože pokud budeme dělat, že žádné nemáme, je to stejné jako bychom nepříjemně zapáchající ho**o zametli do kouta a dívali se jiným směrem. Sice jej neuvidíme, ale rozhodně jej ucítíme = tedy bude mít na nás tak jako tak vliv!

A pokud toto přirovnání propojíme s tématikou hojnosti, bohatství a podnikání, je tedy dalším naším úkolem najít v sobě tyto pomyslné „dobře ukryté exkrementy v koutě“. (Možná ani nemusíte nyní složitě hledat a samo vše vyplouvá na povrch.)

Mé osobní příběhy

Podělím se o dva osobní příběhy, které se mi v souvislosti s nastavením mysli v těchto dnech staly. Ještě než je zmíním, rovnou prozradím, že kdybych si položila následující otázku, vyvarovala bych se těchto zkušeností (ale skrze zkušenosti můžeme zase růst).

Ta otázka zní: rozhoduji se ze strachu nebo podle toho, jak to z hloubi duše cítím ?

Ano, možná už vám to je jasné, jednala jsem ze strachu. Naskočila jsem totiž na vlnu obav, která se kolem mě neúprosně vznášela.

První příběh: online kurz o rituálech Magický život a prodej po jednotlivých modulech

Na prázdniny jsem vymyslela akci a možnost poprvé zakoupit online kurz o rituálech Magický život samostatně, tj. vybrat si, které moduly chci. Samostatně se moduly také dají zhlédnout (povinný modul byl ten první: rituální základy), proto toto rozhodnutí.

A víte, jaká myšlenka a popud byl za tímto rozhodnutím? Když lidé nyní potřebují šetřit, umožním jim nákup samostatných modulů, aby to najednou nebyla tak vysoká částka. Rozhodnutí ze strachu, že si jinak nic nekoupí. Když si ale člověk není sám sebou jistý a má obavu, je to jako by se krčil a skláněl před celým světem – namísto toho, aby stál rovně a sebejistě.

A jak to celé dopadlo? Paradoxně stoupl prodej velkých kurzů (všech modulů dohromady). Jednotlivý modul se mi prodal pouze jeden a ještě se paní rozmyslela, že nakonec kurz chtít nebude. Ano, přesně toto se děje, když energeticky nejsme v souladu se svým rozhodnutím a jednáme ze strachu. (Proto jsem nekompromisně rozhodla – samostatné moduly už nebudou!)

Můžeš se tedy ptát: co doopravdy cítím, že mám nyní dělat? Nebo také: co bych dělala/ jak bych jednala, kdybych neposlouchala to, co říkají lidé kolem mě?

Druhý příběh: Rituální škola

Nápad na Rituální školu jsem měla už nějaký ten čas. Předat dál zkušenosti z několikaletého provádění individuálních a skupinových rituálů. Předat ženám, jak se dá k rituálům přistupovat, jaké rituály si můžeme dopřát, a jak rozvíjet schopnosti vnitřní ritualistky. Obsahově za mě vše na jedničku, úžasná místa pro školu… ale pořád mi tam něco neštimovalo, pořád jsem cítila, že něco chybí.

Cítila jsem, že tak, jak to je nyní, je to pro mě „tak napůl“. V tom je jasná symbolika, v tu chvíli jsem totiž měla zaplněnou přesnou půlku míst. Aby se zaplnila všechna místa, je potřeba, aby to se mnou bylo v souladu kompletně! Až mi to došlo: nechci být na rituální školu sama, chci ji vést s další ritualistkou, která je mému srdci blízká: Markéta Prchalová.

Domluva klapla a já mám konečně pocit, že vše je jak má být, kompletní a že se vše krásně rozhýbalo! Možná tě nepřekvapí, že po tomto rozhodnutí hned napsaly dvě ženy ohledně rituální školy, aby se doptaly na pár dalších detailů. A takhle to přesně funguje. (Více se o rituální škole můžeš dozvědět tady.)

Závěrem:
Jak mohu hojnost ve svém životě rozproudit?

Možná ses se na některých místech článku sama poznala a možná sis našla pár návodů, na co je potřeba se zaměřit a co je potřeba v období Lammas a dožínek změnit. Ale čím začít?

Přirozená hojnost – hojnost v maličkostech

Někdy se nám stane to, že si přestaneme vážit toho, co máme. Jednoduše už to nevnímáme nebo to nevnímáme tak silně či významně. Ale víš, že hojnost a bohatství není jen o výši částky na tvém kontě?

Co je to něco, co můžeš ocenit?
V čem vnímáš ve svém životě hojnost?

Hojnost přátel, hojnost smíchu, hojnost splněných snů, hojnost zážitků…. Doplň si sama.
Vnímej hojnost, které se ti dostává (v jakékoli podobě). Všímej si i takových věcí jako malých nalezených mincí na zemi. Děkuj za pozvání, kdy tě někdo pozve a zaplatí atp. Najednou uvidíš, že je hojnosti ve tvém životě více, než je na první pohled zřejmé. A pokud ne, tak je na čase podívat se na své vnitřní nastavení, ale to se už oklikou dostáváme zpátky k bodům, které jsme si popisovali výše.

Komentáře