fbpx

JAK K RITUÁLŮM PŘISTUPUJI A JAK JSEM SE K RITUÁLŮM DOSTALA?

Elementy a živly

S rituály jsem začala, když mi bylo devatenáct let a žila jsem „na samotě u lesa“. Vnímala jsem, jak mi práce se záměry během rituálů lunárních či sezónních pomáhá zastavit se a více se naladit na touhy mé duše.

Když jsem se přestěhovala do Prahy, potřebovala jsem opět být součástí ženského společenství a začala jsem se účastnit ženských kruhů. Ve dvaadvaceti letech přišla nabídka účastnit se Výcviku slovanských kněžek. Pamatuji si, že jsem si tehdy vůbec nedokázala představit, co můžu od takového názvu či kurzu čekat. Byl to ale jeden z těch momentů, kdy hlava neví proč a vede nás srdce, a tak jsem šla…

Tento výcvik považuji za svůj základní stavební kámen. Během téměř deseti let jsem na onen pomyslný základní kámen navršila mnoho dalších. Učila jsem se od zahraničních lektorek, četla zahraniční knihy o této tématice a hlavně vše žila a zkoušela v praxi.

Když mě oslovila první žena k rituálu, začala jsem se zamýšlet, jak chci rituály pojmout a jakým způsobem je chci vést. Věděla jsem, že půjdou hodně do hloubky a budou intenzivní. Potřebovala jsem také, aby před samotným rituálem proběhla určitá přípravná fáze, protože než naplníme pohár, je potřeba jej nejdříve vylít a vyčistit od předešlých nánosů.

JAK K RITUÁLŮM PŘISTUPUJI ?

Čím déle ženy rituály provázím, tím jasněji vidím, že rituály nejsou jen třešinkou na dortu, něčím „navíc“.

Jsou nezbytnou součástí ženského zdraví a naplněnosti. Bez nadsázky!

Co pro mě znamená provázet rituály?

Hlavně velký dar a požehnání. Když provázím rituálem, cítím se jako doma, jako bych to vše důvěrně znala a jen se k tomu vracela. Oprašuji dávnou moudrost. Sama se během rituálu dostávám do speciálního vnitřního prostoru. Slyším hlas uvnitř sebe, který mi našeptává, co je potřeba říct, co dělat, na co se zaměřit. Úplně se odevzdávám a nechám se vést…⁠ ⁠

V tomto stavu vždy pociťuji onu magičnost života, kterou můžeme právě skrze rituály prožívat. Můj život je díky rituálům o tolik bohatší a krásnější. Jsem moc šťastná, že toto mohu předávat a prožívat společně s dalšími ženami.⁠ ⁠

JÁ RITUALISTKA

Ke každé ženě přistupuji individuálně a naciťuji se na její potřeby a přání. Vždy si nejdříve nechám od ženy sepsat její příběh k tématu, kterého se rituál bude týkat. Díky tomu získám konkrétní představu a mohu tak vytvořit rituál na míru. Zároveň si vždy nechávám dostatek prostoru, aby se mohl rituál do své plné podoby dotvořit přímo na místě.

Během posledních let jsem rituály provedla velké množství žen. Přesné počty neznám, ale v součtu individuálních a skupinových rituálů jsou to již čísla trojmístná.

Poznámka: Do konce roku 2022 nemám otevřené termíny pro individuální a skupinové rituály. Od podzimu 2022 provázím malou skupinu žen Rituální školou.

Vše co jsem se naučila o rituálech za těch mnoho let, jsem zakomponovala do online kurzu o rituálech Magický život.

Online program o rituálech

TENTO PROGRAM SE HODÍ:
pro úplné začátečnice, které teprve získávají povědomí o rituálech a přejí si je vnést do svého běžného života a praktikovat je pro vlastní účely a potěšení. Díky tomuto programu se rychle zorientuješ v tom, jak na to. Získáš povědomí o všech druzích rituálů a konkrétní návody, jak na ně.

pro pokročilejší ritualistky, které chtějí rituály provázet další ženy, neboť v tomto programu předávám své dlouholeté know-how a učím, jak už nemusíš číst další knihy a návody, ale naučíš se jednou provždy vymýšlet rituály podle sebe.

Všechny podrobnosti o tomto komplexním programu se dozvíš ZDE.

Veronika Lančaričová
Rituály vstoupily do mého života v roce 2009. Absolvovala jsem mnoho kurzů, školení a vzdělávání v rituální tématice. Učila jsem se od zahraničních i českých lektorek, četla také veškerou dostupnou literaturu. Od roku 2016 prošlo mými individuálními a skupinovými rituály okolo 300 žen. V roce 2022 jsem otevřela Rituální školu s velkým důrazem na to, aby si každá ritualistka vše vyzkoušela v praxi. Vytvořila jsem také několik online rituálních programů pro ženy , které si přejí osvojit rituální tématiku a přenést je do svého života. Mými online programy od roku 2020 prošlo již více než 570 žen a mými minikurzy zdarma již přes 4500 žen.

KDO JE VERONIKA

Veronika je autorkou projektu Boho žena a již přes 13 let se věnuje tématům rituálů a naplněného ženství.
Výcvikem pro průvodkyně ženskými rituály prošla v roce 2014.
Díky své intuici a napojení připravuje individuální i skupinové rituály na míru. Společně s M. Prchalovou vede Rituální školu.

O rituálech mluví, učí a inspiruje naživo i online.

Vytvořila několik online programů:

o sezónních rituálech a svátcích Kola roku: Magický rok
komplexní program o rituálech: Magický život
o lunárních rituálech: Rituály novoluní a úplňků
o každodenních rituálech: Magický den
o práci s předky a léčení rodové linie

Komentáře