fbpx

4 HLAVNÍ DŮVODY PROČ SE PŘIHLÁSIT DO RITUÁLNÍ ŠKOLY

Možná jsi vždy snila o tom, že bys chodila do jiné, než klasické školy. A právě od letošního podzimu máš tu možnost.  Buďme spolu u toho:  Začni chodit do rituální školy! Během pěti víkendů tě čeká netradiční vzdělávání, které obohatí tvůj život.
To mi věř…

Rituální škola pro ženy, které se chtějí ponořit do tajů rituálů!  

Pro rituální školní rok 2022-2023 je otevřeno pouze 12 míst. Další rok otevření rituální školy zatím z osobních důvodů neplánuji. Pokud tě tedy škola zaujala, neváhej a přihlas se – místa se pomalu ale jistě zaplňují! (Pokud máš jakékoli otázky, napiš mi na info@bohozena.cz).

Přiznám se, že s myšlenkou na rituální školu jsem si již pohrávala nějaký ten čas. Od doby, kdy jsem absolvovala výcvik slovanských kněžek uplyne letos již 8 nebo 9 let (já a pamatování si časových údajů!) Když jsem se tehdy přihlásila, ani jsem nevěděla, jak toto rozhodnutí ovlivní mé následné „životní putování a směřování“. A já jsem tomu dodnes tak vděčná!

PROČ JSEM SE ROZHODLA VYTVOŘIT RITUÁLNÍ ŠKOLU ?

Rituály miluji a neuvěřitelně moc mi obohatily život. Několik let za sebou jsem měla možnost sledovat, jak ženy úžasným způsobem rozkvétaly a proměňovaly se před očima, když jsem je provázela individuálními rituály. Skupinové rituály měly zase jinou esenci a energii. Šlo v nich hlavně o sjednocení energie tak, aby se díky skupině zesílil celkový účinek rituálu.

Když se záměrem pracuje jedna žena, je to silné – ale když je jich například 12, je to síla ještě větší !

Na podzim roku 2021 jsem vytvořila online kurz o rituálech Magický život, do kterého jsem dala vše co vím a znám za ty roky studia a praxe. Na tento kurz jsem měla a mám od účastnic velmi krásné ohlasy. A pak jedna žena prohlásila, škoda, že se nemůžeme potkat naživo a nápad už byl na světě! Potřeba udělat další krok: “od kurzu nabušeného teorií” k rituální praxi naživo.

A tak se zrodila rituální škola.

4 HLAVNÍ DŮVODY, PROČ BY SIS ŠKOLU PRO RITUALISTKY NEMĚLA NECHAT UJÍT !

1) Záměrně komorní skupina o 12 ženách

Abych měla prostor se věnovat každé ženě individuálně s ohledem na to, jak se ona sama chce rozvíjet a zdokonalovat, zvolila jsem malý počet žen. Díky menší komorní skupině bude mít každá žena možnost vyzkoušet si vedení vícero rituálů. Vybírat budeme z individuálních rituálů, skupinových – vevnitř i venku.

Jako skupina spolu budeme online v kontaktu po celý rok i mimo setkání, tak, jak to každá žena bude potřebovat.

2) Vyzkoušíš si vše nanečisto pod vedením a v bezpečné skupině

Teorie je jedna věc, ale až praxe s sebou přináší spoustu dalších otázek. Každá žena je jiná a tak se často stává to, že co fungovalo s jednou ženou, nefunguje s druhou a naopak. Proto to není jen o sbírání teoretických postupů, ale hlavně o rozšiřování vnitřních schopností (vnitřní ritualistky) a také o určité flexibilitě. Uvolnit se do procesu a důvěřovat sobě i svému vedení (a samozřejmě také dané ženě/ženám, které rituálem provázím).

Existují dva typy žen: jedna skupina se po přečtení určité knihy či návodu nadšeně vrhá do tvoření a jde hlava nehlava do akce. Druhá skupina žen toho za sebou může mít velmi mnoho (teoretické i praktické znalosti), ale stále do akce nejdou. Mají pocit, že jim ještě něco chybí…

Když jsem vyšla ze svého výcviku, trvalo mi to velmi dlouho, než jsem šla do akce. Řadím se totiž spíše do druhé skupiny žen. Proto jsem měla pocit, že potřebuji všechno přečíst a všechno znát, než se do toho pustím. Pak mi napsala jedna paní a požádala mě, abych ji rituálem provedla. A já si řekla, už je to tady, je potřeba do toho jít, jinak se nikdy nerozhoupám. A nikdy nic neudělám.

Kdyby mi ale tehdy někdo nejdříve nabídl účast v rituální škole, kde bych si vše mohla vyzkoušet nanečisto, neváhala bych ani chvilku! Výcvik byl skvělý, ale bylo nás tam poměrně hodně a byl zaměřený převážně na získání povědomí o jednotlivých přechodových rituálech a svátcích Kola roku.

A i to je jeden z dalších důvodů, proč jsem rituální školu vytvořila (možná tak trochu pro své mladší já). Abys v tom neplavala a na praxi nebyla sama. Získáš jistotu a vyzkoušíš si vše nanečisto v bezpečí rituální skupiny dříve, než budeš provázet rituály další ženy.

3) Naučíš se široké spektrum rituálů

Rituálů je obrovské množství a zdaleka všechny ještě nebyly vymyšlené – můžeš si vytvářet a vymýšlet vlastní rituály podle svých potřeb na míru!

Podívej se na to, jaká témata tě v rámci rituální školy čekají: rituální základy (pomůcky a předměty, oltáře, struktura a tvorba rituálů), rituály v každodenním životě, rituální bezpečnost, rozvíjení vnitřních schopností ritualistky, autentické vedení rituálů, lunární rituály, různé druhy a příležitosti k rituálům pro náš domov a zahradu, sezónní rituály, rituály s partnerem/rodinou/dětmi, přechodové a životní rituály, jak z koníčku udělat součást své práce a další.

Podrobný program jednotlivých víkendů si můžeš prohlédnout tady.V rituální škole se naučíš vytvářet všechny druhu rituálů od A do Z. Po absolvování této školy budeš umět začlenit rituály do svého osobního života a využít je také ve své práci.

Součástí každého víkendu bude: praxe, skripta, tématické seberozvojové cvičení či meditace.  

Navíc mimo víkendy: budou probíhat živé vysílání na platformě Zoom, kde vzniklá témata budeme společně s Markétou pročišťovat a zpracovávat pomocí metody Theta Healing®.

4) Dvě rituální učitelky

A čtvrtý bod přidávám dodatečně a bonusově! Přemýšlela jsem totiž, jak rituální školu ještě vylepšit, co přidat. Obsahově bylo za mě vše v pořádku, i místa pro konání se podařila vybrat parádní… ale pořád mi tam něco neštimovalo, pořád jsem cítila, že něco chybí. Cítila jsem, že tak, jak to je nyní, je to pro mě „tak napůl“.

V tom je jasná symbolika, v tu chvíli jsem totiž měla zaplněnou přesnou půlku míst. Aby se zaplnila všechna místa, je potřeba, aby to se mnou bylo v souladu kompletně! Až mi to došlo: nechci být na rituální školu sama, chci ji vést s další ritualistkou, která je mému srdci blízká: Markéta Prchalová. Domluva klapla a já mám konečně pocit, že vše je jak má být a kompletní!

Spolupráce s Markétou je pro mě v mnoha ohledech vzácnou, ne s každým si člověk sedne i po pracovní stránce. Ale naše spojení s Markét je pro mě prostě jedinečné. (Vedeme spolu například Rituál menarché Royal a to již potřetí.) A díky připojení Markéty získáte neuvěřitelně moc! Markéta je certifikovanou terapeutkou metody Theta Healing®. Provází ženy prací se svými emocemi, myšlenkami, pracuje s tématem vnitřního dítěte a traumatických zážitků zapsaných hluboko v našem těle a podvědomí.

Kromě toho je také jednou z předních českých ceremonialistek. Jako kněžka provází ženy, páry i děti přechodovými rituály a důležitými milníky na životní cestě (svatba, porod, první menstruace a mnohé další).

Sama vidíš že nás čeká velmi pestrý rituální školní rok a je opravdu na co se těšit!

Veronika Lančaričová
Rituály vstoupily do mého života v roce 2009. Absolvovala jsem mnoho kurzů, školení a vzdělávání v rituální tématice. Učila jsem se od zahraničních i českých lektorek, četla také veškerou dostupnou literaturu. Od roku 2016 prošlo mými individuálními a skupinovými rituály okolo 300 žen. V roce 2022 jsem otevřela Rituální školu s velkým důrazem na to, aby si každá ritualistka vše vyzkoušela v praxi. Vytvořila jsem také několik online rituálních programů pro ženy , které si přejí osvojit rituální tématiku a přenést je do svého života. Mými online programy od roku 2020 prošlo již více než 570 žen a mými minikurzy zdarma již přes 4500 žen.

KDO JE VERONIKA

Veronika je autorkou projektu Boho žena a již přes 13 let se věnuje tématům rituálů a naplněného ženství.
Výcvikem pro průvodkyně ženskými rituály prošla v roce 2014.
Díky své intuici a napojení připravuje individuální i skupinové rituály na míru. Společně s M. Prchalovou vede Rituální školu.

O rituálech mluví, učí a inspiruje naživo i online.

Vytvořila několik online programů:

o sezónních rituálech a svátcích Kola roku: Magický rok
komplexní program o rituálech: Magický život
o lunárních rituálech: Rituály novoluní a úplňků
o každodenních rituálech: Magický den
o práci s předky a léčení rodové linie

Komentáře