RITUÁLY SVÁTKŮ KOLA ROKU

PRO ŽENY

Dej svému životu nový nádech a hloubku.
Prožij jej v rytmu 8 svátků kola roku!

Podpůrné ženské kruhy plné inspirace a sezónních rituálů.
Dopřej si ženské setkání a nalaď se na témata a kvality, které jsou danému období vlastní. Během roku se setkáme celkem osmkrát!
Přijď a zažij společné ženské „čarování“. 🙂

Když plyneme v rytmu kola roku, který je přírodě vlastní,
ucítíme obrovskou vlnu podpory od toho, co je větší,
než jsme my a co nás přesahuje.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

  • Podpůrný ženský kruh.
  • Povídání o tradicích a zvycích daného období.
  • Společný rituál a oslava pojící se k danému svátku.
  • Praktické cvičení k danému období: vizualizace nebo meditace.
  • Inspirace, jak prožít celé období.
  • Příjemně strávený čas.

KOLO ROKU,
tak trochu jiné vnímání času...

Kolo roku rozděluje rok na jiná období, než jsme běžně zvyklí. V tomto pojetí má osm období, nikoli dvanáct. Koncept vychází ze starších tradic, kdy se kola roku objevovala napříč různými kulturami.

Ke každému jednotlivému období se pojí také důležitý svátek, vycházející z postavení slunce či důležité proměny v přírodě.

Příroda se proměňuje v cyklech: po zimě se rodí něco nového, postupně to roste, kvete a dozrává, aby to postupně zase zaniklo a navrátilo se zemi, a tak stále dokola.

Každé období v sobě totiž nese jinou esenci a kvalitu,
může nás jinak podpořit a dát nám jiný magický zážitek a prožitek. A je na nás, abychom do toho šli naplno a dali našemu životu jiný nádech!

ZKUŠENOSTI
žen s těmito večery:

"Konečně jsem měla možnost být součástí jednoho z Verčiných večerů. Jsem naprosto nadšená. Skvělá atmosféra a prostředí, příjemné občerstvení, dobře promyšlený program večera. Verča je tvořivá, má spoustu znalostí, výborně komunikuje s lidmi, přináší s sebou dobrou energii a přesně ví, co člověk v daném období potřebuje. Odcházela jsem veselá a uklidněná. Těším se někdy zase na viděnou. Vřele doporučuji! 🙂😍"
Barbora
Včerejší rituální večer jsem si moc užila, byla jsem tedy hrozně unavená, ale dnes je mi krásně po těle. Cítím větší spokojenost a klid. Byl to pro mě krásný večer, ve kterém jsem objevila věci, které jsem netušila a přítomnost všech žen byla inspirativní. Moc se těším na další setkání.
Katka H.
"Ahoj Veroniko, chci poděkovat za včerejší večer, moc se mi to líbilo a hodně mě to zklidnilo 🙂 Budu se těšit na další večer a přeji krásný víkend :-)"
Anka
"Ahoj Veru, díky moc za krásný včerejší večer, moc jsem si to užila! Neřekla jsem to včera, protože nemám ráda, když těhotný mají pocit, že jejich těhotenství všechny zajímá a nemluví o ničem jiným 😀 ale velmi mě dojalo to tvoje požehnání miminku. Uvědomila jsem si, že pořád všichni řeší(me) praktický věci - co to bude, je všechno v pořádku, už máte postýlku... ale takové krásné přání ještě od nikoho nedostalo."
Eva

JEDNOTLIVÉ VEČERY

Tyto večery momentálně nejsou vyhlášené.
Naladit se můžeš skrze online variantu.
Plánuji ovšem víkendovou variantu, sleduj tuto stránku. 🙂

Bohyně Zora, nové začátky a stát se aktivní tvůrkyní svého života.
Bohyně Vesna, element ohně, Kreativita & pro co hoříš? Lůno jako centrum ženské kreativity.
Bohyně Lada, Magický lásky čas, (Sebe)láska a sexualita.
Svatojánská noc, Bohyně Břehyně a element vody.

VDĚČNOST A HOJNOST

LAMMAS A DOŽÍNKY
Téma hojnosti, vděčnosti a plodnosti. Archetyp bohyně matky. Sklízím, co jsem zasela.
Vnitřní vyrovnanost a harmonie. Balanc v životě a být královnou svého života. Element země - naše tělo, náš chrám.
Kde končí strach, začíná život & projít svým tmavým lesem.
Element vzduchu a posvátné vánoční noci. Autenticita a když ticho promlouvá.
V předchozí večer jsme se zabývaly autenticitou, dopřály jsme si vnitřní spočinutí a staly se z nás pomyslně řečeno nepopsané listy papíru, abychom v tento večer na to mohly navázat. Tento list zaplníme. Budeme se věnovat tématu aktivní tvůrkyně vlastního života. Vědomá tvořivost, představivost a práce s myšlenkami. Myšlenky jsou naše semínka, která budeme sázet, aby mohla vyrůst jako naše splněná přání. Než se ale semínka na jaře fyzicky zasadí, je potřeba je nejprve zasadit v rovině mentální. Esence mladinké Bohyně dívky nás podpoří v tématu žití života podle svých představ. Neboť ona pevně věří, že žádný sen není moc velký, aby se nemohl splnit. Dopřejeme si společný rituál, který nás podpoří v našich záměrech.
Jarní paprsky, které pomalu začínají přírodu probouzet k životu, probouzejí po zimním spánku také nás. Nechej se tímto ohněm prostoupit a zažehni v sobě novou energii! Zeptej se sama sebe, pro co chceš vlastně hořet. V tom tě podpoří nejen praktická cvičení, ale také speciální jarní rituál. Víš kde je hlavní místo tvořivosti a kreativity? V ženském lůně. Není divu, vždyť právě tam se tvoří to nejúžasnější dílo, nový život. Proto se budeme tématu zdravého lůna více věnovat. Podíváme se také na hlubší podstatu Velikonoc a období jarní rovnodennosti. Kraslice barvit nebudeme, ale popovídáme si o jiných vajíčkách - „yoni eggs“. Dopřejeme si také rituál s ohněm.
Zatímco v předchozím období se slunce teprve začalo objevovat a nabírat sílu, nyní je daleko silnější. Ve vzduchu je cítit mnoho vůní z rozkvetlých stromů a květin. Máj je lásky čas a hrdliččin zve ku lásce hlas... a to v prvé řadě k lásce k sobě samé. Pokud nám chybí dostatečná důvěra v sebe (sebe-láska) a nemáme se rády, velmi se to projevuje v prožívání našich vztahů. Buď nám vztahy nevycházejí, nebo nejsou oboustranně vyrovnané v dávání a braní. Sebeláska je alfa a omega. Má vliv nejen na partnerské vztahy, ale i na ty pracovní. Díky Májovému rituálu spálíš vše, co ti již neslouží v souvislosti se vztahem k sobě samé, s partnerskými vztahy či v prožívání sexuality.
Období svatojánských mušek a kouzelného zlatého kapradí, které tě zavede ke tvému pokladu. Tento poklad je ukrytý v hlubokých vodách. Jak se k němu můžeš dostat? Společně s elementem vody, který je s tímto obdobím spojený, se ponoříš hluboko do sebe a necháš vyplavit všechny emoce, které je potřeba pročistit. Emoce jsou totiž naší vnitřní vodou. Mohou být klidnou hladinou nebo zčeřenou vodou na rozbouřeném moři. Dopřeješ si očistný rituál s vodou a svatojánskou věštbu. Tématem bude také, jak se více v životě oddat plynutí podle hesla „netlač řeku, teče sama“.
V tomto čase fyzicky i v přeneseném slova smyslu sklízíme plody naší práce. Jestli nejsi se svou úrodou, tedy hojností, spokojená, podívej se na to, co jsi na jaře zasadila. A právě v tomto období má velký smysl se tématu hojnosti více věnovat a nechat se v jeho prožívání podpořit. Co pro tebe znamená hojnost, co si pod tímto pojmem představíš? Dovoluješ si prožívat hojnost tak, jak si přeješ? Hojnost je všude kolem tebe, záleží jen, zda dovolíš, aby k tobě proudila. Dopřejeme si společný rituál poděkování a vděčnosti.
Období podzimní rovnodennosti tě zve k tomu, aby ses podívala, jestli máš všechny oblasti svého života v rovnováze. Jen díky balancu v životě přichází vnitřní vyrovnanost a harmonie. Element země, který k tomuto období patří, nás učí, jak přistupovat ke svému tělu. Naše tělo je chrámem, o který je potřeba se náležitě starat. Každé tělo má odlišnou kapacitu, naučíš se s ní správně pracovat, rozkládat síly a také dobíjet své vnitřní baterky. Podzim je spojený s archetypem královny a tak se s pomocí praktických cvičení podíváš, jestli jsi královnou svého života, a usedneš na pomyslný trůn... V tento večer se spojíme s elementem země.
Příroda uléhá k zimnímu spánku a za okny se čím dál dříve rozlévá tma. A tak není divu, že právě v tomto období vyplouvají „tmavší témata“ víc na povrch a ukazují se temnější zákoutí naší duše. S dřívější tmou se také objevuje více psychických potíží a doléhají na nás různé strachy. Většinou se těmto tématům vyhýbáme, nechceme se dívat na to nepříjemné a naše třinácté komnaty necháváme pevně uzamčené. Ale tím, že negativnímu nedáváme pozornost, z našeho života nevymizí. Ukážu ti, že psychické potíže můžeš překonat a vykvést jako leknín, který také vyrůstá z bahna. Když svůj strach a potíže přijmeš, můžeš je přetransformovat a také vyřešit. Otevřou se ti pomyslné dveře nepoznaného. Ne nadarmo se říká, že kde končí strach, začíná život... Společně si v tento večer také dopřejeme rituál uctění našich předků a meditaci s archetypy temných bohyní.
Období Vánoc je obdobím, kdy jdeme nejvíce proti přirozenému toku a naladění přírody. Zatímco v přírodě vše odpočívá, je v klidu, my prožíváme největší stresy a shon. Uzávěrky, pracovní večírky, přípravy na Vánoce a shánění dárků pro celou rodinu... Přitom je to tak nádherný čas, kdy se můžeme dotknout ticha v nás. A je to tak důležité! Předchozí období tě zvalo k tomu, abys odhodila tmavé nánosy a zátěže, a období kolem Imbolcu tě pozve, aby ses stala aktivní tvůrkyní svého života. Ale v čase mezi tím je důležité zastavit a zamyslet se nad tím, co vlastně chci v dalším období tvořit. To zjistíš, pouze pokud víš, kdo jsi. Proto se společně budeme věnovat tématu autentičnosti. Za pomocí řízené meditace se spojíme s tím nejtišším místem v tobě. Dozvíš se také o hlubší podstatě Vánoc a o věštbách během magických vánočních nocí.

Dopřej si prožít rok cyklickým způsobem!