OD LETNÍHO SLUNOVRATU PO SVÁTEK LAMMAS

  • Prožij toto období jinak a netradičně
  • Nalaď se na aktuální cyklus roku
  • Svatojánská noc, téma emoce a element vody Bohyně Břehyně, Rusalka, Kupala a další

Ohlédnutí a uzavření roku 2021 (2.část)

V tomto článku si můžeš přečíst první část roku.


Léto a rituály v plném proudu

Květen i červen (po našem jarním čarování) se velmi rozjel. Provedla jsem hodně žen individuálními rituály a bylo to moc krásné. Miluji tu energii a ponor, který během individuálních rituálů nastává. Začala jsem spolupracovat i s dalšími lidmi, abych ještě více podpořila celý chod projektu Boho žena.

Když jsem se ale v červenci zastavila, abych se mohla ponořit sama do sebe a popřemýšlet o svém následujícím směřování, musela jsem si přiznat něco, co jsem delší čas už vidět nechtěla. Byla jsem vydaná z energie a hlavní důvod byl vysoký nájem. Už jsem dál nemohla. Můj milovaný pražský byt a naše spolužití směřovalo ke svému konci.

To, co jsme si měli předat už jsme si předali. Bylo to nádherné a výjimečné prostředí pro žití i pracovní tvoření. Milovala jsem ten výhled na Vyšehrad, terasu, kde jsme pozorovali západy slunce, popíjeli víno či tančili brazilský tanec Forró.

A milovala jsem také veverky, které zde žily. Ale věděla jsem, že je potřeba udělat změnu, i když jsem zatím vůbec ale vůbec nevěděla, jakým směrem ta změna povede. To, co ale ženám předávám také žiju.

I když jsem nevěděla, kam dále budu směřovat, skočila jsem. Já totiž důvěřuji. Sobě, svým pocitům, intuici a také tomu, že je pro nás přichystáno něco lepšího. A také, že změny jsou k lepšímu, i když se nám to tak na první pohled nemusí jevit.

Dala jsem výpověď z bytu a věděla jsem, že od 1.11 už budu bydlet jinde, i když jsem zatím neměla vůbec tušení kde. (Nádherné datum na nové začátky, nemyslíte? Navíc začátek Samhainu, to nezůstává kámen na kameni.)

Mimochodem umění pomyslně skočit, být v klidu a věřit, že mě něco zachytí, ze svého života znám velmi dobře a mám vyzkoušeno. Funguje to!

Pokud i ty cítíš, že potřebuješ udělat změnu, určitě ji udělej – nevím proč nás vždy strašili, že změny jsou většinou k horšímu.

Srpen a rituál menarché v Červeném stanu

Podruhé jsme společně s Markétou Prchalovou vedly Rituál menarché v Červeném stanu. Bylo to nádherné a silné. A já se moc těším na letošní rituál – bude opět v srpnu, ale jinak. Bude delší a my tak budeme mít více času se pozvolna otevírat a věnovat se tématu ženství a menstruace.

Pokud už nyní víš, že by tě tento nádherný a hluboký rituál zajímal, podívej se tady a zapiš se do formuláře, abys byla první, která dostane informace o přihlášení. Loni se nám termín zaplnil během velmi krátké doby po jeho vypuštění.


Období hojnosti a dostatku

Období, ve kterém pomyslně (i fyzicky) sklízíme vše, co jsme v předchozích období zaseli, je Lammas. Trvá od začátku srpna až do konce září. A právě na podporu hojnosti jsem poprvé vytvořila večerní a skupinové rituály hojnosti.

Byl to přímo Rituál přirozené hojnosti, Rituál naplněného posláníRituál naplněného vztahu. Všechny tyto rituály byly krásné a hluboké. A navíc také silné.

Tak, jak se umí krásně znásobit energie ve větší skupině žen, která má společný záměr a směřování.

U všech tří akcí jsem do popisku navíc napsala i své příběhy hojnosti, poslání a vztahů, tak pokud vás to zajímá, můžete si je přečíst.

Nápad na tyto akce přišel ve chvíli, kdy jsem se ptala, co je potřeba nyní udělat a co by právě nyní ženy nejvíce potřebovaly. Odpověď byla jasná – právě tyto rituály na podporu hojnosti.

Jak příhodné mluvit o období dostatku. Pro mne toto období bylo obdobím, kdy jsem toho v oblasti vztahu měla tak akorát dost (základ slova je stejný). Přetekl můj pomyslný pohár trpělivosti, zdravě jsem se naštvala a když se se mnou tehdy rozešel můj přítel, mrštila jsem sklenicí od vína o stěnu.

Ta se rozletěla na mnoho kousků, které jsem ještě týden poté různě po bytě nacházela. Měla jsem toho plné zuby. A jakoby právě tato rozbitá sklenice něco změnila…

Znáte to také, že někdy už víte, že takhle a tohle teda už ne? Z rituálů i terapií vnímám, že každá z nás má v určité oblasti své těžkosti a silná témata. U mne to byly právě vztahy, nefunkčnost a opakující se vzorce. Pracovala jsem s tím, měnilo se to pozvolna a postupně. Blbě řečeno (ale pravdivě), s každým rozchodem jsem vnímala tu obrovskou změnu a růst, který jsem učinila oproti předchozímu.

Nebylo to snadné, ale vše je možné změnit a mít jinak. I když atmosféra a to co jsme zažili v dětství nás velmi silně ovlivnilo a zformovalo, vždy je možné to změnit a mít to jinak. Ale je potřeba to uchopit a začít to měnit.

A to právě rituály umí. Vnímám je jako velmi silný nástroj pro vnitřní změnu. Rituál pro nás může být terapií ale také oslavou.

A jak se to dál odvíjelo po rozbité skleničce?

Když se zdravě naštveme, dáme průchod energii, která možná byla trochu zaseklá a stagnující. Máš toho dost a chceš to jinak? Tak teda jo, řekl si ten někdo nahoře a od září vše nabralo velmi jasný směr.

Vlastní byt v Ostravě a staronová láska

O tom, že ten někdo nahoře má velký smysl pro humor není pochyb. A možná, že i my když se někdy přestaneme brát tak vážně, můžeme to vidět a společně s ním se i zasmát. Po rozbité skleničce se mi rozsvítilo a já věděla, že se přestěhuju. Tedy věděla jsem to už i předtím, ale nyní mi konečně došlo kam. (V předchozích měsících se to ve mě docela pralo a já měla různé varianty toho, kam se přestěhuji.)

Alespoň kousek z mého nového ostravského bytu.

Nabídku vlastního bytu v Ostravě jsem už měla delší dobu a po této chvíli se mi návrat ke kořenům jevil jako docela dobrý nápad. Když se o mém stěhování dozvěděl můj spolužák ze základky a kamarád z dřívější party, prohlásil: „Jeej tak to já musím ještě rychle přijet do Prahy, abys mě tam provedla, než se odstěhuješ!“ Párkrát jsme se po jeho návštěvě Prahy ještě přátelsky viděli, až nám došlo, že už to dávno není jen přátelské.

A zrovna včera můj milý shrnul, že náš příběh by ve zkratce mohl znít takto: chodili spolu na základku, byli spolu v partě, dali si pusu ve stanu, pak se 15 let neviděli, šli spolu na hory, přijel za ní do Prahy a odvezl si ji na Moravu.

Náš příběh mi také připomíná citát od Paula Coelha.

„Život je někdy velmi skoupý, uplynou dny, týdny, měsíce a roky, aniž člověk zažije něco nového. Ale pak se otevřou dveře a dovnitř se vřítí lavina. V jednu chvíli nemáte nic, a najednou máte víc, než dokážete přijmout.“

A tak to také bylo. A tak najednou během chvíle jsem měla vše, co jsem si tak dlouhou dobu přála a navíc i s bonusem! Byt, partnera a navíc se ze mě rázem stala také „teta Véja“ pro jeho dvě děti z prvního manželství. A pak že není život jedno velké překvapení!

Minikurz o rituálech & velký online kurz o rituálech Magický život

Přesně v době, kdy jsem pomalu ale jistě balila svůj pražský život do krabic, tvořila jsem zároveň Minikurz o rituálech, na který navazuje velký online kurz o rituálech Magický život. Obojí jsem si již dlouho přála vytvořit a moc jsem se na to těšila. Na podzim a v zimě 2021 proběhly oba kurzy jako uzavřené a nyní od ledna 2022 jsou oba kurzy znovu otevřené!

Kurz o rituálech má bez dvou minut 11 hodin. 11 hodin o rituálech, vše co potřebujete vědět a znát. Kurz se kromě klasických rituálních témat (rituální základy, rituály přechodové, životní, sezónní a lunární) věnuje také rituálům pro domov a rozvoji schopností ritualistky.

Minikurz má 46 minut a provede tě rituálními základy, mrkni na něj, vytvořila jsem jej zdarma pro všechny milovnice rituálů.

11.11 a transformační rituál pro 11 žen

11. listopadu oficiálně proběhla první akce v nádherných prostorách, kde jsem začala v Praze působit (Golden Rose na Vinohradech). Všechny rituály individuální i skupinové se pro mé pražské působení přesunuly tam.

Bylo krásné, že aniž bych si to na první dobrou uvědomila, první akce v těchto prostorách připadla na toto jedinečné a magické datum. Speciální datum si žádalo speciální událost a tím rituál transformace a vnitřní proměny bez pochyby byl.

11.11 2021 proběhl tento rituál poprvé a letos se opět 11.11 potkáme!

Zimní slunovrat a ponor do ticha

online kurzu Magický rok a  také během rituálů svátků Kola roku o období zimního slunovratu mluvím jako o období, kdy jdeme nejvíce proti přirozenosti přírody a období, kdy je potřeba ponořit se naplno do ticha. A hádejte, jak to dopadlo se mnou: nemoc a ponor do ticha – skoro měsíc jsem nemohla mluvit a ještě nyní slyším, že to není stoprocentní (tak možná se začátkem Imbolcu a nových začátků mi dorazí také nový hlas 🙂

Rok 2021 byl velká jízda a jaký bude rok 2022?

A jaký byl rok 2021 pro tebe?


Chceš projít rituálem pro uzavření roku 2021 a vědomé prožití roku 2022? 18. ledna ráno na úplněk budu v pravidelném newsletteru návod na tento rituál zasílat. Pokud nejsi v mém newsletteru, můžeš se přidat!

Přeji ti, aby tento rok byl pro tebe ve znamení splněných snů a toho, že bude ještě lepší, než bys vůbec čekala! 💖
Tak krásný nový rok 2022 nám všem.

Veronika Lančaričová
Pomáhám ženám dotknout se magičnosti života a začít prožívat jeho větší hloubky. Namíchám ti na míru rituál či konzultaci. Skrze knihy a přednášky ti prozradím, jak být ve svém ženství naplněná. Ženskou energii a podporu ti zprostředkuji na akcích a kruzích. V online kurzu Magický rok ti dám návod, jak tuto magičnost vnést do každodenního života. A jak učinit z magického dne magický rok a z magického roku magický život!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů